چند راهکار برای تأمین سهمیه بنزین رفت‌وآمد دانش‌آموزان و معلمان

حمیدرضا رخشانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم درباره تأثیر افزایش قیمت بنزین در وضعیت رفت‌وآمد دانش‌آموزان و معلمان مناطق محروم به مدرسه اظهار‌ کرد: در بحث سرویس‌های دانش‌‌آموزان، دو نوع سرویس شهری و روستایی داریم که سرویس شهری مربوط به تاکسیرانی است و بحث دوم مربوط به سرویس‌های طرح روستامرکزی است.

وی افزود: به تمام سرویس‌های مدارس اعلام‌کرده‌ایم در سامانه سپند ثبت‌نام کنند تا با توجه به مسافت طی‌شده، سهمیه بنزین به آنها تعلق بگیرد.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان سیستان‌وبلوچستان گفت: برخی دانش‌آموزان روستایی هم هستند که سرویسی برای آنها تأمین نشده است و با خودروهای آزادبر تردد می‌کنند در این رابطه به مناطق و شهرستان‌ها اعلام کرده‌ایم با توجه به کمک فرمانداری و شهرداری‌ها، نشست‌هایی را برگزار کنند.

امکان ثبت‌نام خودروهای آزادبر در سامانه سپند

وی افزود: پس از برگزاری جلسات، مقرر شد دانش‌آموزان روستایی که با خودروهای آزادبر به مدرسه می‌روند و یک فرد به‌طور منظم کار سرویس‌دهی آنها را انجام می‌دهد بتوانند در سامانه سپند ثبت‌نام کنند و با تأییدیه آموزش و پرورش، فرمانداری و شهرداری پس از راستی‌آزمایی سهمیه بنزین به آنها تعلق بگیرد.

رخشانی ادامه‌ داد: با توجه به اینکه تمام رؤسای ادارات آموزش‌وپرورش استان سیستان‌وبلوچستان در این باره نشست‌هایی برگزار کرده‌اند مشکل خاصی درباره وضعیت سرویس دانش‌آموزان به‌وجود نیامده است مگر اینکه بعدها درباره نقدینگی و سوخت مشکلی به‌وجود بیاید.

معلمان هم با مشکل افزایش هزینه‌ها مواجهند؛ راهکار چیست؟

وی درباره وضعیت معلمانی که برای تدریس مسافت‌های طولانی را طی می‌کنند، گفت: به‌دلیل گستردگی استان سیستان‌وبلوچستان، معلمان برای تدریس مسافت‌های زیادی را طی می‌کنند و قطعاً در بحث افزایش هزینه‌ برای آنها مشکلاتی به‌وجود می‌آید دراینباره نیز نشست‌هایی با استانداری و فرمانداری برگزار شد تا افرادی که بحث سرویس‌دهی به معلمان را به‌عهده دارند پس از تأیید آموزش‌وپرورش در سامانه سپند ثبت‌نام کنند و به آنها سهمیه بنزین داده شود.

۱۲۰ لیتر بنزین کافی نیست

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان سیستان و بلوچستان بیان‌ کرد: اگر سهمیه بنزین برای رفت‌وآمد معلمان ۱۲۰ لیتر باشد با توجه به بُعد مسافت کافی نیست و مشکلاتی به‌وجود می‌آورد بنابراین پیشنهاد ما این است که سهمیه با توجه به بُعد مسافت تعیین شود چرا که برخی معلمان در طول روز تا ۲۰۰ کیلومتر مسافت طی می‌کنند، با توجه به گستردگی و پراکندگی جمعیت در استان سیستان‌وبلوچستان باید وضعیت معلمان را به‌طور ویژه در نظر گرفت.

وی گفت: برای معلمانی که با خودروی شخصی به‌صورت انفرادی تردد می‌کنند هنوز برنامه خاصی نداریم و پیشنهاد را به استان داده‌ایم تا این معلمان تجمیع شوند و یک خودرو برای رفت‌وآمد آنها در نظر گرفته شود تا بتوانیم برای آنها نیز سهمیه بنزین در نظر بگیریم.

انتهای پیام/+

منبع: تسنیم

Related posts

Leave a Comment