نیازمند ساخت ۲۰۰ مدرسه استثنایی جدید هستیم

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ سید جواد حسینی در آیین افتتاح مجتمع استثنایی کریم اهل‌بیت امام حسن مجتبی(ع) و کریمه اهل‌ بیت حضرت معصومه(س) در شهر رودهن با اشاره به مراحل ساخت این مجتمع اظهار‌ کرد: ساخت این مجتمع آموزشی از سال ۸۶ آغاز شد که پس از مدتی توقف، در سال ۹۷ انجمن خیرین حامی دانش‌آموزان با نیازهای ویژه و خیرین مدرسه‌ساز پروژه را برعهده گرفتند و خوشبختانه امروز شاهد افتتاح مدرسه پسرانه کریمه اهل‌بیت امام حسن مجتبی(ع) و دخترانه کریمه اهل‌بیت حضرت معصومه(س) هستیم.

وی با اشاره به سخن امام خمینی(ره) که کار برای دانش‌آموزان با نیازهای ویژه مانند کار برای شهداست، لذا کاری بالاتر از این نمی‌توان پیدا کرد، افزود: کار مطلوب برای دانش‌آموزان با نیازهای ویژه باید شامل استانداردهایی در منابع انسانی خوب، کتاب‌های به‌روزرسانی شده و فرآیندهای تعلیم و تربیت مطلوب همچنین فضای آموزشی و تجهیزات مناسب باشد.

۱۲ هزار مدرسه پذیرا برای دانش‌آموزان استثنایی

رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی تصریح‌کرد: در سراسر کشور ۱۶۰۰ مدرسه استثنایی در حال فعالیتند و با همکاری‌های بین‌المللی ۱۲ هزار مدرسه پذیرا داریم که باید مناسب‌سازی شوند.

حسینی بابیان اینکه بایدکار نیک و خیر را ترویج دهیم،گفت:باید مجامع خیرین مدرسه‌ساز و مدرسه‌یار در مدارس داشته باشیم تا دانش‌آموزان با این اعتقاد و باور تربیت شوند.

۲۰۰ مدرسه استثنایی نیاز است

وی با اشاره به ۱۰۵ پروژه در حال احداث سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی در کشور اظهار‌کرد: حداکثر به ۲۰۰ مدرسه استثنایی در سراسرکشور نیاز داریم که اگر این مدارس احداث شوند دیگر مشکلی در فضای آموزشی برای دانش‌آموزان با نیازهای ویژه نداریم.

رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی در پایان گفت: در۱۴ استان کشور برای دانش‌آموزان اتیسم مدرسه نداریم بنابراین در این راستا به کمک و مشارکت خیرین نیاز داریم تا در تمامی استان‌ها مدارسی برای دانش‌آموزان اتیسم داشته باشیم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

Related posts

Leave a Comment