سمنان| انتخاب دانش آموزان استعداد درخشان با حذف آزمون در دستور کار است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، فاطمه مهاجرانی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در مجتمع رفاهی فرهنگیان شهمیرزاد اظهار داشت: انتخاب دانش آموزان استعداد درخشان بر اساس سازوکار غیر آزمونی و حذف آزمون در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: تحقق این موضوع نیاز به تدوین شیوه‌ای مناسب برای انتخاب دانش آموزان استعداد درخشان دارد.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان در کشور تأکید کرد: انتخاب دانش آموزان استعداد درخشان در مقطع ابتدایی یکی از روش‌های آسیب‌رسان به این دانش آموزان در سنوات گذشته بوده است که باید این رویه اصلاح و بازنگری شود.

مهاجرانی بیان داشت: در تلاش برای تحقق راهبرد تحصیلی در مدارس استعداد درخشان بر پایه سه محور آموزش، پژوهش و پرورش هستیم.

وی ادامه داد: با غنی‌سازی آموزشی با کمک کتاب‌های تکمیلی و برگزاری کارگاه‌های آموزشی تقویت مدارس استعداد درخشان را در محور آموزشی دنبال می‌کنیم.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان تقویت مهارت زندگی و تربیت دانش آموزان سرآمد در زندگی در کنار تحصیل را راهکار مناسب برای توسعه مدارس استعداد درخشان در حوزه پرورشی عنوان کرد.

وی افزود: به دنبال جایگزین سازی رویکرد آموزش مهارت‌های زندگی و برنامه‌های قرآنی و فرهنگی در مدارس استعداد درخشان به‌جای روش‌های تئوری هستیم.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان بیان داشت: بر این اساس به دنبال انتخاب دانش آموزان استعداد درخشان به سبک و شیوه‌ای غیر از مباحث درسی هستیم.

مهاجرانی تأکید کرد: با کمک ستاد علم و فناوری ریاست جمهوری و سازمان فضایی به دنبال تقویت روزافزون مدارس استعدادهای درخشان بر پایه پژوهش هستیم.

به گزارش تسنیم، گردهمایی روسای ادارات استعداد درخشان و دانش‌پژوهان کشور امروز در مجتمع رفاهی فرهنگیان شهمیرزاد با حضور فاطمه مهاجرانی معاون وزیر و رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان وزارت آموزش‌وپرورش و مدیران ۳۱ استان کشور و ۱۶ تن از معاونان و کارشناسان مرکز ملی استعدادهای درخشان در حال برگزاری است.

این گردهمایی باهدف تبادل تجربه‌ها و هم‌افزایی برای ایجاد کیفیت افزایی در مدرسه‌های تیزهوشان به مدت سه روز برگزار می‌شود.

انتهای پیام/۳۶۳/ ت

منبع: تسنیم

Related posts

Leave a Comment