افزایش هزینه سرویس مدارس تخلف است/شرایط اختصاص بنزین به سرویس روستاها

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه افتتاح مرکز آموزشی و رفاهی منطقه ۵ آموزش و‌پرورش شهر تهران اظهار کرد: یکی از سیاست‌های اصلی وزارت آموزش و پرورش تقویت معیشت معلمان و تمهید امکانات رفاهی برای آنان است چون معلمان از مهمترین اقشار جامعه هستند، این گامی است در جهت اینکه خدمات خوبی به فرهنگیان ارائه دهیم.

وی ادامه داد: سال تحصیلی جدید را با همه دشواری‌هایی که برای همکاران ما وجود داشت، آغاز کردیم و خوشبختانه کلاس‌های درس فعال شده است،  همکاران ما در شهر تهران در جلسه امروز مروری داشتند بر اقدامات، مسائل و مشکلات از جمله نیروی انسانی که موضوع بزرگی است، بررسی شد، ساماندهی نیروی انسانی با توجه به اینکه تعداد دانش‌آموزان و بازنشستگان رو به افزایش است نیاز به تمهید مقدمات دارد.

تهران از نظر دسترسی به مدرسه اوضاع مناسبی ندارد

وزیر آموزش وپرورش گفت: امیدوارم به سال تحصیلی جدید با ساماندهی مناسب‌ و کیفی تر نیروی انسانی وارد شویم بحث  کیفیت‌بخشی به تعلیم و تربیت جزو ماموریت‌های اصلی ما است اینکه چگونه می‌توانیم مدارس باکیفیت‌ تر داشته  باشیم، متاسفانه فضای آموزشی مناسبی در تهران نداریم و تهران از نظر دسترسی به فضای آموزشی از متوسط کشوری ضعیف‌تر است این همه جمعیت در برخی مناطق جدید تهران قرار دارد که  مدارس کافی برای آنها طراحی نشده و مشکلات را افزایش داده است.

حاجی‌میرزایی افزود: اندازه مشکلات فضای آموزشی در تهران به گونه‌ای است که نیازمند حرکت ملی هستیم و دولت، مجلس و خیرین که مسئولیت اجتماعی دارند باید به این مشکل فکر کنند.

وزیر آموزش وپرورش درباره تامین بنزین سرویس مدارس گفت:آنچه تصمیم‌گیری شده این است که برای سرویس مدارس به ازای پیمایشی که انجام می‌دهند تا سقف ۱۲۰ لیتر در ماه، معادل ریالی به رانندگان سرویس پرداخت شود و این   قطعی است و با اطمینان می‌گویم اجرایی خواهد شد و زمان آن هم از ۲۴ آبان ماه است.

وی  ادامه داد: برای اجرای سهمیه بنزین سرویس مدارس، رانندگان باید در سامانه سپند ثبت نام کنند و کار ارزیابی  پیمایش آنها انجام می‌شود پس از آن مابه ازای ریالی به رانندگان پرداخت می‌شود ممکن است این زمان ببرد تا هماهنگی‌های لازم برقرار شود.

حاجی‌میرزایی گفت: سرویس‌های مدارس مجاز به افزایش قیمت نیستند و مسئولان آن را کنترل می‌کنند سهم بنزین سرویس مدارس و هزینه‌ها خیلی بالا نیست و با سهمیه‌ای که در نظر گرفته شده نیاز به افزایش قیمت نیست.

 وزیر آموزش و پرورش افزود: وقتی رانندگان ما به‌التفاوت هزینه بنزین را بگیرند متوجه خواهند شد که هزینه‌ها تفاوتی نکرده است وافزایش قیمت‌ها غیرقانونی است چون اتفاق خاصی نیفتاده و فقط بنزین سهمیه‌بندی شده است و ما هم مابه التفاوت نیاز رانندگان را تا سقف  ۱۲۰ لیتر به صورت ماهانه واریز می‌کنیم.

تکلیف سهمیه بنزین مدارس روستایی

وی درباره  تامین بنزین سرویس مدارس روستایی گفت: تفاوتی نمی‌کند آنهایی که از تاکسی استفاده می‌کنند که تاکسی و سرویس، سهمیه بنزین دارد و آنچه من می‌گویم برای رانندگانی است که آزاد هستند.

وزیر  آموزش‌وپرورش  درباره تعطیلی مدارس به دلایل مختلف و کم شدن از زمان آموزش بیان‌کرد: تحصیل موقعیت ممتازی بوده و این فرصت‌ها طلایی است و باید حداکثر تلاش شود که کمترین تعطیلی را داشته باشیم، یکی از نکاتی که کارشناسان مطرح می‌کنند این است که بین محتوای درسی و ساعات اختصاص یافته تناسبی نیست و با اضافه شدن تعطیلات این فشار تشدید خواهد شد.امیدوارم تمام افرادی که درباره تعطیلی مدارس‌ تصمیم‌گیری می کنند به این موضوع توجه داشته باشند و شورایی که در استانداری تشکیل می‌شود درباره تعطیلی تصمیم می‌گیرد و امیدوارم توجه داشته باشند این تعطیلی‌ها حداقل برسد. تعطیلات در کنار هزینه‌های مادی در کار تعلیم و تربیت هم اختلال ایجاد می‌کند.

استفاده از بخاری گازی در مدارس مجاز نیست

وی درباره سیستم گرمایشی مدارس عنوان کرد: ۱۳۰ هزار سیستم گرمایشی داشتیم که موقعیت مناسبی نداشتند و الان به ۸۸هزار تا رسیده است، همه جاهایی که لوله کشی گاز شده است سعی شده از سیستم گرمایشی مناسب استفاده کنیم، برخی مدارس از بخاری گازی استفاده می‌کنند و استفاده از شعله در مدارس مجاز نیست اما نسبت به بخاری های نفتی ایمن تر هستند و باید به تدریج با سیستم های ایمن جایگزین شوند اما بخشی مدارس  از بخاری نفتی استفاده می کنند و تلاش این است آنها را با بخاری تابشی و رادیاتورهای روغنی جایگزین  کنیم و محیط امن تری برای دانش آموزان فراهم شود.

انتهای پیام/.

منبع: تسنیم

Related posts

Leave a Comment