ارائه دستاوردهای ۹۰ روزه وزیر


ارائه دستاوردهای ۹۰ روزه وزیر

وزیر آموزش و پرورش در دومین نشست خبری خود دستاوردهای ۹۰ روز حضورش در آموزش و پرورش را توضیح داد.

به گزارش گروه خبری واژه نیوز، دومین  نشست خبری محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش آغاز شد.
در این نشست معاونان وزیر آموزش و پرورش از جمله تیمور عسگری معاون حقوقی وزیر آموزش و پرورش، علی الهیار ترکمن معاون برنامه ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش، علی باقرزاده رئیس مرکز حوزه وزارتی، رضوان حکیم زاده معاون ابتدایی، مجتبی زینی وند مدیرکل مدارس عیردولتی و…. حضور دارند
محسن حاجی میرزایی در ابتدای این نشست گفت: در آغاز نودمین روز فعالیت من در وزارتخانه است و می خواهم گزارشی از آنچه انجام شده و در دست انجام است را ارائه دهم.در هفته ای گذشت چند رویداد مهم در حوزه آموزش و پرورش رخ داد و جزء وعده های ما بود و خوشبختانه گام های مهمی در این حوزه برداشته شد.
وی ادامه داد: آیین نامه رتبه بندی است که در هیات وزیران به تصویب رسید و بر اساس این رتبه بندی از مطالباتی برخوردار می شوند. هدف این است که دانش و تجربه و صلاحیت معلمان در دریافتیشان را بدانیم و پرداخت پاداش به کیفیت های برتر است. بین رفتارهای کیفی و غیرکیفی تمایز قائل شویم.
وزیر آموزش و پرکرش گفت: منطق اصلی رنپتبه بندی افزایش انگیزه و گیفیت کار معلمان است. در قانون بودجه سال ۹۸ نیز ۲ هزار میلیاردتومان‌پیش بینی شده و با تصویب هیات دولت، صلاحیت معلمان مورد ارزیابی قرار می گیرد.
وی بیان کرد: همکارانی شامل طرح می شوند که ۲ سال سابقه همکاری دارند و در رتبه یک قرار می گیرند و بعد از شش سال در رتبه دوم قرار می گیرند و به همین ترتیب تا رتبه پنجم.
حاجی میرزایی گفت: تمام آموزگان، مراقبان سلامت و ورزش و مشاوران و مدیر و معاون واحد آموزشی مشمول این طرح می شوند. همکارانی که کار اداری انجام‌می دهند مشمول امتیازات مربوط به کارکنان اداری برخوردار می شوند.
وی گفت: همسان سازی دریافتی معلمان با حقوق سایر کارکنان دولت را در دستور داریم که متناسب با بودجه و با حرکت های تدریجی به سمت بهبود کیفیت کار معلمان باشیم ولی تدوین قانون خاص می تواند بهترین کمک را بکند. انتظار داریم معلمان نیز برای کیفیت کارشان تلاش کنند.
وی ادامه داد: تفاهم نامه هفته قبل برای مسکن دار شدن ۱۷۰ هزار فرهنگی گام دوم‌ما بود. قیمت زمین نقش تعیین کننده در تعیین قیمت واحد مسکونی است. جایی که آموزش و پرورش  این طرح ۳ ساله پیش بینی شده و شخرها و مناطق روستایی را شامل می شود. کسانی واجد شرایط هستند که فاقد زمین و ملک باشند و از تسهیلات این حوزه بهره مند نشده اند.
وی در ادامه به توضیح اینکه چه معلمانی مشمول دریافت تسهیلات دریافت مسکن در تفاهم نامه جدید آموزش و پرورش با وزارت راه و شهرسازی می شود پرداخت.
وی ابلاغ شیوه نامه تبدیل وضعیت معلمان‌پیش دبستانی و نهضتی و حق التدریس ها به همه استانها را گام دیگری در راستای احقاق حقوق معلمان دانست که اجرایی شده است. 
وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: توزیع شیر در مدارس نیز در پیش دبستانی ضمیمه مدارس دولتی، مدارس دولتی و غیردولتی در مقطع ابتدایی و متوسطه اول با تامین بودجه مهیا شد. اما در کل کشور این جمعیت  ۱۵ میلیون نفر می شود اما اعتباری که اختصاص پیدا کرده محدود است برای همین اولویت را به ۸ استان محروم کشور دادیم. این جمعیت تحت پوشش و دفعات توزیع شیر با افزایش اعتبار توسعه پیدا می کند.
تکمیل می شود….

کد خبر ۴۷۸۴۱۶۶

Related posts

Leave a Comment