آموزش و پرورش تلاش خودرا برای افزایش جایگاه معلمان انجام می‌دهد


آموزش و پرورش تلاش خودرا برای افزایش جایگاه معلمان انجام می‌دهد

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اهمیت نقش معلمان در آینده کشور اعلام کرد که وزارت آموزش و پرورش تمام تلاش خود را برای افزایش جایگاه معلمان در جامعه انجام می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری واژه نیوز به نقل از  روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش، محسن حاجی میرزایی در آیین افتتاح مرکز آموزشی-رفاهی منطقه ۵ تهران، گفت: هفته بسیج را به بسیجیان  که در راستای تقویت دین و ایمان مردم و آرامش کشور تلاش و کوشش می‌کنند، تبریک می‌گویم.

او افزود: معلمی غنی ترین شغل هستی است و اگر شغلی دیگری بود خداوند پیامبران را برای آن کار می‌فرستاد، انبیا معلمان جامعه خود بودند و از این رو شغل معلمی یکی از مشاغل با ارزش جامعه است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه قلمرو معلمی دنیا و آخرت است، گفت: دنیا و آخرت بیش از هرچیزی مرهون معلمان است و نقش معلم پایدارترین نقش هستی است.

حاجی میرزایی تاکید کرد: معلم باید بر صدر مشاغل جامعه بنشیند و قدر ببیند چرا که با ارزشترین ماموریت را برعهده دارد.

او در ادامه اضافه کرد: همه عظمتی که در تربیت است برعهده و به پشتوانه شغل معلمی است و باید تلاش کنیم که این شغل به بهترین وجه در جامعه مشخص شود.

حاجی میرزایی با بیان اینکه تلاش وزارت آموزش و پرورش بر این است تا در زمینه ارتقا جایگاه معلمی قدم برداریم، گفت: از روزی که مسیولیت وزارت آموزش و پرورش را برعهده گرفتم همواره توجه داشتم که اگر بخواهیم آینده خوبی برای کشور متصور باشیم باید به جایگاه معلم توجه که شود لذا ماموریت همه دلسوزان کشور و نظام تعلیم و تربیت باید توجه به این موضوع باشد.

عضو کابینه دولت تدبیر و امید تصریح کرد: طبق وعده ای که در روز رای اعتماد به معلمان، جامعه و نمایندگان مجلس شورای اسلامی دادم، رتبه بندی معلمان به تصویب رسید و امیدواریم این کار در افزایش شان و منزلت معلمان در جامعه کمک کننده باشد.

او افزود: برای مسکن معلمان توافقی با وزارت راه و شهرسازی داشته ایم تا معلمان فاقد مسکن صاحب خانه شوند و همچنین برای بیمه تکمیلی معلمان نیز پیگیری ها انجام شده است که انشالله در هفته‌های آینده خبرهای خوشی خواهیم شنید.

وزیر آموزش و پرورش افزود: برای نیروی انسانی آموزش و پرورش نیز برنامه ریزی‌هایی انجام شده است تا برای ورود به سال تحصیلی آینده مشکلی وجود نداشته باشد.

حاجی میرزایی در پایان گفت: تمام تلاشم را می‌کنم تا شان و منزلت معلمان در جامعه ارتقا یابد و در این راه از هیچ کوششی فروگذار نمی‌کنم.

کد خبر ۴۷۸۳۴۲۲

Related posts

Leave a Comment