چرا معلمان حق‌التدریس و نهضتی لرستان به استان تهران منتقل شدند؟

رضا زینی‌وند در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، در پاسخ به این پرسش که “آیا استان لرستان باکمبود معلم مواجه نیست که ۱۵۰۰ نفر از نیروهای حق‌التدریس و نهضتی را به شهرستان‌های استان تهران اعزام کرده‌اید؟” اظهار‌ کرد: در استان لرستان ۴۵۰۰ نیروی نهضتی، خرید‌ خدمات و حق‌التدریس وجود دارد که نیاز ما برای امسال فقط ۵۰۰ نفر بود و نمی‌توانیم تمام این افراد را ساماندهی و جذب کنیم.

وی افزود: ممکن است با توجه به موج بازنشستگی‌ها در سال‌های آینده به نیروهای بیشتری نیاز داشته باشیم و احتمال به کارگیری این افراد باشد اما برای امسال ظرفیتی وجود نداشت همچنین براساس قانون برنامه ششم توسعه باید تا پایان برنامه معلمان حق التدریس را ساماندهی کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان لرستان گفت: در برخی از مناطق استان با مازاد نیرو مواجه هستیم و تا زمانی که آنها تعیین تکلیف نشوند اجازه صدور ابلاغ حق‌التدریس نداریم البته در برخی شهرها مانند الیگودرز، ازنا، درود و بروجرد به نیروهای حق‌التدریس نیاز داشتیم و از میان افرادی که بومی همانجا بودند ساماندهی کردیم.

زینی‌وند با اشاره به اینکه در استان لرستان به اندازه چند استان نیروی حق‌التدریس وجود دارد، مطرح‌کرد: اعلام کردیم هر استانی به نیرو نیاز دارد درخواست خود را به ما اعلام کند و ما پرونده نیروهای حق‌التدریس خود را برای آنها ارسال می‌کنیم، شهرستان‌های استان تهران اعلام نیاز کرد و شهر تهران نیز نیرو خواسته بود اما اعلام کرد نمی‌توانم آنها را به کارگیری کنم.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان لرستان در پاسخ به این پرسش که “انتقال این نیروها به استان‌های دیگر با توجه به هزینه‌های زندگی در استان تهران راهکار مناسبی است؟” گفت: ما نیز می‌دانیم این افراد حق‌التدریس هستند و حقوقی که به آنها پرداخت می‌شود اندک و گاه تا یک میلیون تومان است و حتی به مایحتاج روزانه هم نمی‌رسد اما راه دیگری نداشتیم.

وی ادامه داد: ۸۰۰ پرونده در این رابطه از سال ۹۶ تا به امروز شکل گرفته است و ۶ هزار پرونده را بررسی کردیم که ۴۲۰۰ نفر واجد شرایط بودند و تعدادی از آنها را ساماندهی کردیم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

Related posts

Leave a Comment