پرداخت ۵۰۰ میلیاردتومان وام دانشجویی در سال تحصیلی جدید

پرداخت ۵۰۰ میلیاردتومان وام دانشجویی در سال تحصیلی جدید

رئیس صندوق رفاه دانشجویان گفت: پیش بینی می شود در سال تحصیلی جدید حدود ۵۰۰ میلیارد تومان وام به دانشجویان دانشگاه‌های کشور، اختصاص داده شود.

به گزارش خبرگزاری واژه نیوز به نقل از سازمان امور دانشجویان، ناصر مطیعی صبح امروز چهارشنبه ۱۷ مهرماه در بازدید از خوابگاه های دانشگاه شهید چمران اهواز بیان کرد: از روز گذشته ثبت نام دریافت وام در سامانه آغاز شده و پس از کنترل های لازم وام به صورت مستقیم به حساب دانشجویان واریز می شود؛ همچنین وام شهریه نیز به حساب دانشگاه‌ها پرداخت می‌شود.

وی افزود: با توجه به محدودیت منابع مالی نمی‌توان تمامی تقاضاهای مرتبط با وام دانشجویی را پاسخ داد؛ بر این اساس برای هر دانشگاه به نسبت جمعیت دانشجوی شهریه پرداز نسبت به‌کل جمعیت شهریه پرداز کشور سهمیه‌ای تعیین و به دانشگاه‌ها اعلام می شود و دانشگاه‌ها بر اساس آن  سهمیه،   درخواست‌ها را مدیریت می‌کنند.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان خاطرنشان کرد: در بخش خوابگاه های دانشجویی تابستان امسال ۹۵ سرای دانشجویی بازسازی و آماده اسکان دانشجویان شده است.

مطیعی گفت: در حوزه تغذیه نیز علاوه بر توزیع ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار کمکی بین دانشگاه‌ها، با کمک سازمان برنامه و بودجه حدود ۳۱ درصد از آشپزخانه‌های دانشگاه‌ها مشمول طرح ارتقاء، نوسازی و صنعتی سازی شد.

براساس این گزارش، در سفر یک‌روزه  مجتبی صدیقی رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و ناصر مطیعی رئیس صندوق رفاه دانشجویی به استان خوزستان از خوابگاه شهید مجدزاده دانشگاه شهید چمران اهواز بازدید شد.

همچنین دو طرح سلف‌سرویس خوابگاه دخترانه حضرت معصومه(س) با مساحت ۳۲۰ مترمربع، بااعتبار ۹۰۰ میلیون تومان و همچنین زمین چمن خوابگاه پسرانه شهید علم الهدی با مساحت ۱۰۸۰ مترمربع و اعتبار ۷۰۰ میلیون تومان افتتاح شد.

کد خبر ۴۷۴۱۸۲۳

Related posts

Leave a Comment