طرح رتبه‌بندی معلمان در نیمه دوم سال اجرا می‌شود


طرح رتبه‌بندی معلمان در نیمه دوم سال اجرا می‌شود

پلدختر- وزیر آموزش‌وپرورش با بیان اینکه امسال اعتباری برای رتبه‌بندی معلمان پیش‌بینی شده و این طرح در نیمه دوم سال با اطمینان اجرا می‌شود، گفت: خیرین در دو دهه اخیر ۱۱۳ هزار کلاس ساخته‌اند.

به گزارش گروه خبری واژه نیوز، محسن حاجی میرزایی امروز پنجشنبه در مراسم افتتاح دو مدرسه در پلدختر گفت: این مراسم جشن مسئولیت پذیری اجتماعی و همکاری همه برای کاستن از مشکلات دیگران و کمک به پیشرفت کشور است.

وی با بیان اینکه در طول دوره زندگی ما رویدادهای متعددی اتفاق می افتد، رویدادهایی که بعضا کم نظیر یا بی نظیر است، تصریح کرد: سیلی که در لرستان و پلدختر و بخش معمولان اتفاق افتاد در برخی از موارد دوره زمانی اش قابل شناسایی نیست و شاید صد سال است که تکرار نشده است. اعتقاد من این است بزرگتر از این رویداد، رویدادی است که امروز به خاطرش جمع شده ایم و آن نوع مواجهه مردم با سیل است.

وزیر آموزش‌وپرورش با تاکید بر اینکه در کنار سیل ویرانگر، سیل همکاری و تعامل در این منطقه شکل گرفت و مردم خوب لرستان از تمام کشور مردمانی را دیدند که برای کمک و مساعدت آمدند، افزود: بزرگی این اتفاق از بزرگی سیل بیشتر است.

حاجی میرزایی با اشاره به اینکه یکی از سیاست هایی که در آموزش و پرورش تعقیب می کنیم، کشاندن مدرسه به میان جامعه و ارتباط برقرار کردن مدرسه با خانواده، جامعه محلی و … است، گفت: این پیوندها و همکاری ها آن چیزی است که در جستجوی آن هستیم. هدف نظام تعلیم و تربیت، پرورش انسان ها است و یکی از مهم ترین وجوه تربیت حس تعاون و همکاری است.  

وی با بیان اینکه خیرین مدرسه ساز کارهای بزرگی در ایران کرده اند، تصریح کرد: خیرین مدرسه ساز در دو دهه اخیر بیش از ۱۱۳ هزار کلاس درس ساخته اند و دانش آموزان را بهره مند کرده اند، یاد می کنیم از مرحوم حافظی که این نهاد مقدس را پی ریزی کردند و امروز مجمع خیرین مدرسه ساز به یک درخت تنومندی تبدیل شده که کارگشا است.

وزیر آموزش‌وپرورش با تاکید بر اینکه باید در برابر این عظمت و بزرگی خیرین سر تعظیم فرودآورد، افزود: برای تجهیز این مدارس هم در وزارت آموزش و پرورش نقش و سهم خود را برای جبران همه کاستی ها خواهیم داشت.

حاجی میرزایی با اشاره به اینکه نیروی انسانی در آموزش و پرورش یکی از مهم ترین دغدغه های من است، این نامه هایی که شما دوستان می دهید همه جزو اولویت های ما است،  اظهار داشت: تمام تلاش من و همکارانم این است که چطور می توانیم مشکل را به نحو مناسبی حل کنیم. اگر نظام تعلیم و تربیت بخواهد به ماموریت های خود خوب عمل کند باید این دغدغه را نداشته باشد، باید معلم توانمند و مجهز بتواند کار خود را انجام دهد.

وی خاطرنشان کرد: اینکه نیروهای انسانی ما همه نگران آینده خود باشند مطلوب ما نیست، از کوچکترین تلاشی برای حل مشکل دوستان دریغ نمی کنیم.

وزیر آموزش‌وپرورش یادآور شد: آیین نامه به کارگیری افراد در هیئت دولت به تصویب رسیده و شیوه نامه هم به استان ها ابلاغ شده،  تمام تلاش مدیران استانی این است که به سرعت این کار به خوبی و با دقت انجام شود.  

حاجی میرزایی همچنین در خصوص رتبه بندی معلمان گفت: این کار جزو مسئولیت های ماست، امسال در بودجه اعتباری پیش بینی شده و در نیمه دوم سال با اطمینان انجام می شود.

وی افزود: آیین نامه آن در نوبت طرح در دولت است که تصویب کند و اجرایی شود. از هر زمانی که ابلاغ شود اعمالش از اول مهر ۹۸ است.

کد خبر ۴۷۴۲۸۹۵

Related posts

Leave a Comment