بیانیه گام دوم انقلاب، الهام‌بخش تحولات جشنواره فیلم رشد


بیانیه گام دوم انقلاب، الهام‌بخش تحولات جشنواره فیلم رشد

رئیس سازمان پژوهش با اشاره به اثرپذیری جشنواره رشد از بیانیه گام دوم انقلاب گفت: چشم‌انداز تحول در اثربخشی و ایفای نقش جدی عنصر فیلم در صحنه تعلیم و تربیت کشور ترسیم شده است.

به گزارش خبرگزاری واژه نیوز، حجت‌الاسلام دکتر علی ذوعلم، رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش است که نهاد برگزارکننده جشنواره بین‌المللی فیلم رشد به شمار می‌رود، درباره جایگاه جشنواره رشد در بدنه نظام آموزشی کشور و و چشم‌اندازهای تغییر و تحول آن گفت: تکیه بر جوانان یکی از مهم‌ترین رئوس بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است که در جشنواره فیلم رشد هم می‌تواند محور باشد.

وی افزود: به زعم من فصل مشترک بیانیه گام دوم انقلاب و جشنواره رشد عبارت است از توانمندسازی جوانان و ارتقای نگرش آنها جهت یک زندگی بهتر، مفیدتر و معنادارتر؛ که این تعبیر دقیقاً در برنامه درسی ملی نیز آمده و در متن تمام مفاهیم و نگاه‌ها و افق‌هایی که در بیانیه گام دوم انقلاب گشوده شده، توجه به نقش فعال‌تر جوانان و نوجوانان ما در ایفای وظیفه  جامعه‌سازی، تمدن‌سازی و پیشرفت کشور پررنگ بوده است. 

ذوعلم اظهار داشت: یک وظیفه اساسی جشنواره فیلم رشد، زمینه‌سازی برای آشناتر شدن فیلمسازان و هنرمندان با این نگاه، و تشویق‌شان به آماده‌سازی نوجوانان و جوانان به ایفای مسئولیت‌شان در قبال کشور است. در حقیقت بیانیه گام دوم انقلاب، باید الهام‌بخش گام دومی برای جشنواره فیلم رشد هم باشد، و همکاران من باید به سمت یک برنامه عملی و علمی تحول ساز در این جشنواره حرکت کنند.

وی ادامه داد: امروز در اسناد تحول آموزشی ما، جایگاه عنصر فیلم به عنوان حامل اهداف و ارزش‌ها و محتوای تربیتی و درسی تعریف شده است؛ لذا در رویکردها، فرآیندها، ارتقای مشارکت، تعامل و اشاعه آن، و سرانجام برای ایفای نقش جدی در برنامه درسی باید کاملاً در متن باشد نه در حاشیه.

حجت‌الاسلام دکتر علی ذوعلم در پایان گفت: از دوستانم در ستاد برگزاری جشنواره رشد تشکر می‌کنم که زحمات زیادی کشیده‌اند تا در جشنواره امسال، شاهد چشم‌انداز تحول در اثر بخشی و ایفای نقش جدی عنصر فیلم در صحنه تعلیم و تربیت کشور باشیم.

کد خبر ۴۷۴۳۷۹۸

Related posts

Leave a Comment