مالکان اصلی بنگاه های اقتصادی، بازنشستگان هستند

مالکان اصلی بنگاه های اقتصادی، بازنشستگان هستند

جناب آقای مدیرعامل!!

صندوق بازنشستگی کشور متولی معیشت گنجینه های ارزشمند نظام اجرایی کشور است باید به خواسته های بحق و قانونی بازنشستگان تمکین نماید و تا حصول نتیجه آرام و قرار نداشته باشد. صرف بیان اعتبار مورد نیاز آن هم در حدی که مقام وزارت و نمایندگان مجلس باید برای تامین آن تلاش نمایند کافی نیست. بازنشستگان با واژه گفتار درمانی نه تنها آشنا هستند بلکه از شنیدن وعده های توخالی متنفر هستند. زیرا مدیران قبلی به اندازه کافی از این شیوه بهره جستند جز خرید زمان حاصلی نداشت.
آقای مدیرعامل!!
زمانیکه حضرتعالی و مدیران همسن و سالتان در روی صندلی کلاس درس مشغول بخش کردن کلمات حق و عدل و عدالت بودید بازنشستگان امروز (معلمان دیروز )با عمل به وظایف ذاتی خود برای شکوفا شدن استعدادتان سر از پا نمی شناختند. آنان وقتی می دیدند بخوبی می توانید عدل و عدالت را بخش کنید و آن را به زیبایی بنویسید در انتظار اجرای حق و عدالت در سن امروزتان بودند و برای فرا رسیدنش لحظه شماری می کردند.
جناب آقای صالحی!!
مالکان اصلی بنگاههای اقتصادی حوزه فعالیتتان بازنشستگان هستند . شما را به کلام خدا که حافظ آن هستید سوگند می دهیم این اموال متعلق به فراموش شدگان جامعه است در حفظ و حراست آن از حداکثر توانتان بهره بگیرید و بنگاههای زیان ده را به جای چوب حراج با بهره گیری ازخرد صاحبان اندیشه و متخصص نسبت به تقویت بازدهی بهتر و بیشتر همت نمایید.
از پا ایستادگان جامعه جز اجرای قانون مطالبه دیگری ندارند مواد۶۴ ، ۶۸، ۸۵ و۱۲۵ ق م خ ک و بند ۹ اصل ۳ قانون اساسی از مطالبات جدی وبه حق موسپیدان جامعه است.
تمام هم وتلاشتان باید متوجه تامین اعتبار مورد نیاز همسان سازی حقوق درلایحه بودجه سال ۹۹ باشد اگر منتظر نگاه ملاطفت آمیز مقام عالی وزارت هستید زهی خیال آرمانی است که هیچ وقت محقق نخواهد شد.
دل شیر داشته باشید و چکمه آهنین بپوشید تا بتوانید در این راه پر فراز و نشیب سربلند و موفق گردید .

علی یزدانیار بازنشسته دولت

 

 

ب ) « خسته‌ام و خجالت زده » ؛ چرا حقوق بازنشستگان همسان سازی نمی‌ شود ؟

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری:
اگر قرار باشد رشد معناداری در حقوق بازنشستگان دیده شود، دولت و مجلس محترم باید به جای پنج هزار میلیارد تومان، رقمی حدود ۲۵ هزار میلیارد تومان را برای بحث همسان سازی تصویب کنند.
من خجالت می کشم وقتی می بینم متوسط حقوق ما در اسفند حدود دو میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است اما مدیری در فلان شرکت تابعه صندوق، ۳۵ یا ۴۰ میلیون در ماه مستقیم و غیرمستقیم حقوق و مزایا گرفته، آن هم در شرایطی که عملکرد مالی ضعیفی داشته است.

 

 

 

علی یزدانیار – نصراله خلیلی

برای مشاهده آخرین خبرهای فرهنگی بر روی موضوعات زیر کلیک کنید:

اخبار بازنشستگان

اخبار معلمان حق التدریسی

سرباز معلم
،صندوق ذخیره فرهنگیان

مقالات ارسالی برای واژه نیوز

مهمترین اخبار

کمپین حمایت از بازنشستگان

اخبار آموزش و پرورش

اختلاس های فرهنگی

اخبار اقتصادی و معیشتی فرهنگیان

اخبار بسیج فرهنگیان

اخبار دانشگاه فرهنگیان

Related posts

Leave a Comment