تخلف دولت در عدم اجرای قانون افزایش حقوق کارکنان شاغل و بازنشسته

تخلف دولت در عدم اجرای قانون افزایش حقوق کارکنان شاغل و بازنشسته ،به ویژه برای حقوق های ۲/۵تا ۵ میلیون تومان؛ محرز تشخیص داده شد

 

 

حاجی بابایی

تخلف دولت در عدم اجرای پیشنهاد دکتر حاجی_بابایی برای افزایش حقوق کارکنان شاغل و بازنشسته ،به ویژه برای حقوق های ۲/۵تا ۵ میلیون تومان؛ محرز تشخیص داده شد.
دکتر حمیدرضا حاجی بابایی گفت: با توجه به اعتراض نمایندگان به نخوه عملکرد دولت نسبت به اجرای قانون مجلس در جزء “ی” بند الف تبصره ۱۲ ؛پیشنهاد اینجانب در باره افزایش حقوق کارکنان شاغل وبازنشسته دولت که در صحن علنی مجلس با موافقت قاطع نمایندگان مردم مصوب شد،هیات رئیس مجلس جلسه ای را تشکیل داده و آقای قاضی زاده را مامور پیگیری این موضوع کردند
وی افزود: به دنبال این مصوبه هیات رئیسه جلسه ای برای پیگیری موضوع با حضور دکتر یوسف نژاد عضو هیات رئیسه مجلس،آقای حاجی عضو کمیسیون برنامه وبودجه ومرکز پژوهش های مجلس؛دکتر عادل آذر رئیس دیوان محاسبات کشور،نماینده سازمان امور اداری و استخدامی کشور ونماینده اداره قوانین مجلس به ریاست دکتر قاضی زاده تشکیل دادیم.
عضو کمیسیون بودجه ومحاسبات بیان داشت:در این جلسه ابتدا گزارش انحراف و تخلف دولت از قانون مصوب مجلس در ارتباط با افزایش حقوق کارکنات شاغل و بازنشسته دولت را ارائه نمودیم.
وی افزود ؛در ادامه این جلسه نمایندگان دستگاههای اجرایی و نظارتی حاضر در جلسه پاسخ های لازم را ارائه نمودند.
حاجی_بابایی افزود: جمعبندی نهایی در این جلسه این بود که پیشنهادی که ارائه نمودیم ودر صحن علنی مجلس قرائت و با رای نمایندگان مردم مصوب شد؛یعنی جز “ی” بند الف تبصره ۱۲ قانون مصوب مجلس وملاک تصمیم گیری برای افزایش حقوق ها درسال ۱۳۹۸ می باشد.
وی افزود:اعضای حاضر در جلسه بر تخلف آشکار #دولت در اجرای قانون اذعان واتفاق نظر داشتند؛که این تخلف به ویژه برای حقوق های ۲/۵میلیون تا ۵ میلیون تومان محرز تشخیص داده شد.
عضو کمیسیون بودجه ومحاسبات مجلس بیان داشت: بعضی از نمایندگان دولت که دراین جلسه حاضر بودند به سندی اشاره داشتند که مبنا وملاک عملکرد دولت قرار گرفته است ؛در صورتی که این سند در مجلس مطرح و مصوب نشده است وهیچگونه ارتباطی با پیشنهاد مطرح شده در صحن علنی مجلس و در نهایت قانون مصوب مجلس ندارد.
وی گفت: اگر ملاک عملکرد دولت در افزایش حقوق ومزایای کارکنان شاغل وبازنشسته دولت؛ متن و سندی است که دراین جلسه ارائه شد،عوض کردن قانون بر خلاف مصوبه پیشنهادی در مجلس می باشد.
حاجی بابایی گفت: با ادله ای که ارائه گردید ، مقرر شد ضمن ارسال گزارش این جلسه به هیات رئیسه مجلس؛ظرف ده روز دیوان محاسبات با بررسی احکام صادر شده،گزارشی را برای تصمیم گیری در جلسه آتی ارائه نماید.

 

 

کانال اطلاع رسانی دکتر حمیدرضا حاجی بابایی
نصراله خلیلی

برای مشاهده آخرین خبرهای فرهنگی بر روی موضوعات زیر کلیک کنید:

اخبار بازنشستگان

اخبار معلمان حق التدریسی

سرباز معلم
،صندوق ذخیره فرهنگیان

مقالات ارسالی برای واژه نیوز

مهمترین اخبار

کمپین حمایت از بازنشستگان

اخبار آموزش و پرورش

اختلاس های فرهنگی

اخبار اقتصادی و معیشتی فرهنگیان

اخبار بسیج فرهنگیان

اخبار دانشگاه فرهنگیان

Related posts

Leave a Comment