گوش اگر گوش تو ناله اگر ناله ما انچه البته به جایی نرسد فریاد است

گوش اگر گوش تو ناله اگر ناله ما
انچه البته به جایی نرسد فریاد است.

 

 

 

سخنان پر از حقایق محمد رضا بادامچی نماینده تهران را بخوانید :

 

بنا بود، کالاهای اساسی را با دلار ۴۲۰۰ تومانی وارد کشور کنیم.
اما این کالاها هرگز به دست مردم نرسید، چرا که ما از خواسته واقعی مردم بی‌اطلاع بوده‌ایم.
سیاست‌های مسئولان کشور به گونه‌ای بوده که منجر به افزایش روزافزون بی‌اعتمادی در میان اقشار مختلف مردم شده است.
به‌خصوص سیاست‌های روزمره‌ اقتصادی، چشم‌انداز ما را برای آینده بسیار مبهم کرده است.
زیرا مردم به تصمیمات مسئولان اعتماد ندارند و ضرر این بی‌اعتمادی نیز بیشتر در رفتار اقتصادی مردم نمایان‌ شده است.

 

 

ب ) اعتراض بازنشستگان نسبت به افزایش حقوق

 

علی دهقان کیا رئیس کانون کارگران و بازنشستگان شهر تهران با اشاره به اینکه شهر تهران ۵۵۰ هزار بازنشسته تأمین اجتماعی را تحت پوشش خود دارد گفت: این افراد در حال حاضر با مشکلات زیادی مواجه هستند که یکی از آنها کم بودن حقوق و دستمزدشان است. در این خصوص پیگیری‌هایی از سازمان تأمین اجتماعی داشته‌ایم که امیدواریم در مستمری پیشنهادی و مزایای آن اصلاحاتی در نظر گرفته شود که به نفع بازنشستگان باشد.
وی گفت: سازمان تأمین اجتماعی ماهیانه ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت مستمری بازنشستگان هزینه می‌کند، در حالی که بیشتر این اعتبار به جای اینکه در جهت ارائه خدمات به بازنشستگان مستمری بگیران و از کارافتادگان تحت پوشش سازمان شود صرف سه میلیون و ۵۰۰ هزار نفری می‌شود که به واسطه ۲۶ نوع قانون مجلس به تأمین اجتماعی تحمیل شده‌اند و سر سفره سازمان نشسته‌اند.
وی تاکید کرد: سازمان تأمین اجتماعی بر اساس چارچوبی که دارد ۱۸ نوع خدمت به بیمه شدگان خود ارائه می‌کند و در صورتیکه دولت به اموال و دارایی‌های سازمان دست درازی کند جامعه هدف دچار مشکل خواهند شد.سازمان تأمین اجتماعی بر اساس چارچوبی که دارد ۱۸ نوع خدمت به بیمه شدگان خود ارائه می‌کند و در صورتیکه دولت به اموال و دارایی‌های سازمان دست درازی کند جامعه هدف دچار مشکل خواهند شد.
دهقان کیا گفت: تأمین اجتماعی برای پرداخت مستمری بازنشستگان ماهانه ۸۰۰ تا ۱,۲۰۰ میلیارد تومان با کسری مواجه است که برای جبران آن وام‌هایی با بهره ۳۵ درصد می‌گیرد و در ازای بازپرداخت وام‌ها نیز تاکنون شرکت‌های مهمی به بانک واگذار شده است.
رئیس کانون کارگران و بازنشستگان شهر تهران اظهار داشت: کسری اعتبارات تأمین اجتماعی بر روی درمان و داروی جمعیت تحت پوشش نیز تأثیرگذار بوده است به طوری که ۷۹ قلم دارو از شمول بیمه خارج شده است. از سوی دیگر وضعیت درمان بیمه شدگان مناسب نیست و خدماتی که ارائه می‌شود بسیار کمرنگ شده است. همین موضوع اعتراض بیمه شدگان را در پی داشته است.

 

 

نصراله خلیلی

Related posts

Leave a Comment