گزارش دیدار نمایندگان گروه ۱۰ هزار نفری شورای کمپین بازنشستگان کرمانشاه با فرماندار و مسئولان استان !!!

گزارش دیدار نمایندگان گروه ۱۰ هزار نفری شورای کمپین بازنشستگان کرمانشاه با فرماندار و مسئولان استان !!!

 

 

 

در تاریخ ۹۸/۲/۱۷ نمایندگان گروه ۱۰ هزار نفری شورای کمپین بازنشستگان کرمانشاه متشکل از :

۱- سرکار خانم قنبری

۲- جناب آقای بهرام ابادی

۳- جناب آقای کرمی

۴-جناب آقای میزانیان

۵- جناب آقای شیخ حسینی مدیر کانون فرهنگیان

۶- جناب آقای محمد علی کرمی عضو کانون

۷- خانم حسینی مدیر کانون آب منطقه ای

در ساعت ۱۱ صبح روز جاری جلسه ای با حضور جناب آقای رنجبر فرماندار محترم کرمانشاه و جناب آقای دکتر خانی معاون محترم سیاسی اجتماعی در رابطه با حق منطقه جنگی بازنشستگان در محل فرمانداری برگزار و هریک از حضار با تأکید بر مطالبات بحق بازنشستگان مواردی را بشرح ذیل بیان کردند.

آقای بهرام ابادی؛ فعال فرهنگی و سیاسی، عضو شورای کمپین بازنشستگان کرمانشاه با بیان موادی از قانون خدمات کشوری و قانون برنامه ششم توسعه و برداشتهای متفاوت مجریان امر، حق منطقه جنگی را از حقوق مسلم بازنشستگان دانستند و گفتند در ۸ سال دفاع مقدس این بازنشستگان بودند که از سلامت خود مایه گذاشتند و تحت بمباران و موشک باران در حالیکه هفته ها مردم آواره کوه و بیابان بودند ایثارگرانه به خدمات اداری خود ادامه دادند و الان هم با کمترین حقوق از حق مسلم منطقه جنگی محروم شده اند.

همچنین اضافه کرد از نمایندگان کرمانشاه انتظار می رفت دلسوزانه تر موضوع را پیگیری کنند ولی اقدامات انجام شده رضایت بخش بنظر نمی رسد، وی در ادامه به نمایندگی از گروه ۱۰ هزار نفری کمپین درخواست کتبی بازنشستگان را تسلیم فرماندار کرمانشاه نمود و بیان داشت امیدواریم بزودی اقدامات مؤثر فرماندار و استاندار محترم باعث خوشخالی بازنشستگان گردد .

آقای کرمی ؛ از فعالان صنفی و عضو شورای کمپین بازنشستگان کرمانشاه در خصوص اجرای ناقص قانون مناطق جنگی، با ذکر دلائلی تاکید نمود که این بازنشستگان بودند جنگ را اداره میکردند و ‌سزاوار نیست آنها از این حق محروم شوند .

خانم قنبری؛ فعال فرهنگی و مدیر شورای کمپین و گروه ۱۰ هزار نفری بازنشستگان کرمانشاه

خطاب به فرماندار محترم گفتند: همانطور که مستحضرید عدم اجرای قانون خدمات کشوری زیان و خسران مالی بسباری برای بازنشستگان ایجاد کرده اگر قانون خدمات کشوری بدرستی اجرا می شد اکنون بازنشستگان مجبور نبودند برای کمترین حق قانونی خود کمپین مطالبه تشکیل دهند.

فوق العاده مناطق کمتر توسعه یافته(حق مناطق جنگی) و بدی آب و هوا (ریزگردها) باید به بازنشستگان ساکن این مناطق نیز تعلق بگیرد، ما در این گروه ۱۰ هزار نفری که بعدا هم به آن افزوده خواهد شد در چارچوب قانون مطالبه خود را ادامه خواهیم داد، از مسئولان انتظار داریم هر چه زودتر پاسخ مثبت دهند چون بازنشستگان از حق خود کوتاه نخواهند آمد و تا تحقق خواسته بر آن پافشاری خواهند کرد .

آقای محمدعلی کرمی؛ یکی دیگر از فعالان بازنشسته و بازرس کانون بازنشستگان کرمانشاه خطاب به فرماندار گفتند:

از شما تقاضا داریم قبل از آنکه بازنشستگان راههای دیگری را برای رسیدن به خواسته هایشان برگزینند به خواسته های بحق آنها رسیدگی فرمایید، حق مناطق جنگی در اصل متعلق به بازنشستگان است، و در ادامه طوماری که به امضا بازنشستگان رسیده بود تسلیم فرماندار کرمانشاه نمود .

آقای شیخ حسینی ؛ مسئول شورای کانونهای بازنشستگی کرمانشاه نیز بیان داشت آنچنان که انتظار میرفت نمایندگان کرمانشاه اقدامی در خور توجه انجام نداده اند و بیشتر پیگیری ها بر دوش خود بازنشستگان و کانونها می باشد بنده به عنوان رئیس شورای بازنشستگان اعلام میکنم نمایندگان کرمانشاه را برای دور بعدی مجلس از کانال کانون فیلتر خواهیم کرد هریک از بازنشستگان آمر یک ایل و طایفه بزرگ هستند اگر نماینده ها اقدام جدی بعمل نیاورند حتما ورود دوبارهء آنها را به مجلس سخت خواهیم کرد .

خانم حسینی ؛ مدیر کانون بازنشستگان آب منطقه ای نیز بر مطالبات بحق بازنشستگان تأکید کرد .

سپس جناب آقای رنجبر؛ فرماندار محترم کرمانشاه ضمن تأیید خواسته بحق بازنشستگان فرمودند بنده و جناب آقای بازوند استاندار محترم از اینکه حق منطقه جنگی در دستورالعمل اجرایی شامل بازنشستگان نشده جدا متأسف شدیم و جناب آقای بازوند از همان ابتدا دلسوزانه موضوع را پیگیری فرموده اند، دیگر مسئولان هم از جمله سردار گرانقدر جناب آقای ریحانی فرمانده محترم سپاه نبی اکرم و نمایندگان شهرستان هم پیگیر موضوع هستند و بنده با تمام توان مطالبه بحق بازنشستگان کرمانشاه را پیگیری خواهم کرد، تا انشاء الله بازنشستگان هم به حق خود برسند .

دکتر خانی ؛ معاونت سیاسی اجتماعی فرمانداری کرمانشاه نیز با اذعان بر خواسته بحق بازنشستگان بیان داشتند موضوعات مطروحه در جلسه را بنحو شایسته پیگیری خواهند کرد .

 

 

گزارشگران : پ قنبری – نصراله خلیلی

Related posts

Leave a Comment