نمایندگان مجلس از پاسخ‌های بطحایی در مورد انتصابات قانع شدند


نمایندگان مجلس از پاسخ‌های بطحایی در مورد انتصابات قانع شدند

نمایندگان از پاسخ‌های وزیر آموزش و پرورش به سوال نماینده زنجان در مورد عزل مدیر کل آموزش و پرورش این استان قانع شدند.

به گزارش گروه خبری واژه نیوز، در جلسه نوبت عصر روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی بررسی سوال علی وقفچی نماینده زنجان از وزیر آموزش و پرورش در مورد عزل مدیرکل آموزش و پرورش زنجان در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفت.

بطحائی وزیر آموزش و پرورش روند انتصاب مدیران در این وزارتخانه را تشریح و اعلام کرد: نامزدهای مدیریت بر اساس تحصیلات، تجربه و رزومه امتیازبندی می‌شوند و پس از استعلام از مراجع و هماهنگی با استاندار و مجمع نمایندگان منصوب می‌گردند.

وی افزود: پس از انتصاب نیز گروهی از افراد معتمد بنده که به جناح و گروه سیاسی خاصی تعلق ندارند عملکرد مدیران را مورد بررسی قرار می‌دهند.

بطحائی افزود: مدیرکل آموزش و پرورش زنجان به دلیل برخی ایرادات و اشکالات نمی‌توانست در این پست فعالیت کند و تصمیم گرفتیم برکنار شود.

در ادامه وقفچی نماینده زنجان خطاب به بطحائی گفت: شما به یک خانم توهین کردید و در عرض ۸ ماه این فرد حتی یک توبیخ نداشت اما برکنارش کردید.

شما اعلام کردید علت عزل این خانم امنیتی است اما مدیرکل حراست گفت این خانم هیچ مشکل امنیتی ندارد.

وی گفت: شما بیش از ۸ نفر از معاونانتان را از خارج از وزارت آموزش و پرورش آورده اید. پشت پرده آقای نعمت اللهی و دوستان حراستی تان چیست؟ شما به فردی حکم هیئت مدیریت داده اید که از متهمان فساد است.

در ادامه بطحائی اظهار داشت: آقای وقفچی با زبان روزه و در ماه رمضان اتهامات زیادی را به افرادی زدند که امکان دفاع از خود را ندارند.

وی تصریح کرد: هیچ فردی بدون استعلام از مراجع ذیربط منصوب نمی‌شود. آقای کریمی رئیس مرکز بین الملل سال‌ها قبل از بنده در وزارت آموزش و پرورش بوده است.

وزیر آموزش و پرورش خطاب به نمایندگان گفت: شما شرح وظایف بنده را تعیین کردید و از عزل و نصب مدیران از اختیارات بنده است. آقای وقفچی با زبان روزه به من اتهام نزن. چرا باید در وزارت آموزش و پرورش که یک روز آب خوش از گلوی من پایین نمی‌رود اینگونه عزل و نصب کنم. اگر وزارتخانه‌ای بود که سفر خارجی و درآمد داشت یک چیزی.

وی تصریح کرد: به تشخیص رسیدم که این تغییر باید انجام شود و با مشورت مجمع نمایندگان استان و استاندار این کار را انجام دادم.

در پایان نمایندگان با ۱۱۰ رأی موافق، ۷۰ رأی مخالف، ۴ رأی ممتنع از مجموع ۱۹۵ نماینده در مجلس اعلام کردند از پاسخ‌های وزیر قانع شدند.

کد خبر ۴۶۱۷۰۰۷

Related posts

Leave a Comment