مصوبه افزایش حقوق‌ ۵ میلیون کارمند و بازنشسته در قانون بودجه سال ۹۸ کاملا شفاف !!!!؟

مصوبه افزایش حقوق‌ ۵ میلیون کارمند و بازنشسته در قانون بودجه سال ۹۸ کاملا شفاف !!!!؟

 

 

مجلس هفته آینده موضوع افزایش حقوق‌ها را بررسی و با هر گونه تخلف برخورد می‌کند .

بررسی موضوع افزایش حقوق‌ها؛ هفته آینده

یوسف نژاد ،عضو هیئت رئیسه مجلس:

مجلس هفته آینده موضوع افزایش حقوق‌ها را بررسی و با هر گونه تخلف برخورد می‌کند.

مصوبه افزایش حقوق‌ها در قانون بودجه سال ۹۸ کاملا شفاف است

احکامی که به صورت قانونی مصوب می‌شود برای کارگزین آنلاین دولت لازم الاجرا است و این احکام قانونی را نمی‌توان از منظر شخصی و یا دستگاهی تفسیر کرد.

 

ب ) سود سهام عدالت ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر ازکارمندان و بازنشستگان تا امروز واریز شد

 

سهام عدالت عملکرد مالی سال ۹۶ از شرکت‌های سرمایه پذیر به حساب سهامداران گروه کارکنان دستگاه های اجرایی و بازنشستگان در بانک‌های ملی و کشاورزی واریز شد

در این مرحله ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از سهامداران که شماره شبای بانکی آنان مربوط به بانک ملی و بانک کشاورزی است سود سهام عدالت خود را دریافت کردند.

سود هر نفر در این مرحله به ازای ارزش یک میلیون تومان سهام، معادل ۱۷۵ هزار تومان است.

مجموع بانک‌ها و مؤسسه های مالی که مشمولان مربوط به گروه های کارکنان و شاغلین دستگاه های اجرایی و خانواده های آنها و همچنین بازنشستگان صندوق‌های بازنشستگی، کشوری، لشکری و تأمین اجتماعی که سود سهام عدالتشان در حال پرداخت می باشد به ۳۱ بانک و مؤسسه مالی می رسد .

۴بانک که شماره شبای بانکی مشمولان مربوط به آنها می باشد در آینده نزدیک و با اطلاع رسانی قبلی و حداکثر در خرداد ماه جاری اقدام به پرداخت سود سهام عدالت خواهند نمود.

 

 

 

ج ) جزئیات همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری

 

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در صفحه اینستاگرام خود با تشریح جزئیات بیشتری از افزایش حقوق بازنشستگان کشوری به انتظار بازنشستگان و کانون‌های بازنشستگی پاسخ داد.

خبرگزاری میزان: مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در صفحه اینستاگرام خود با تشریح جزئیات بیشتری از افزایش حقوق بازنشستگان کشوری به انتظار بازنشستگان و کانون‌های بازنشستگی پاسخ داد.

سید میعاد صالحی با بیان اینکه طی هفته‌های گذشته، بازنشستگان عزیز و همچنین کانون‌های بازنشستگی خواستار اعلام جزییات همسان‌سازی حقوق‌ها شدند، نوشته است: همانگونه که قبلا هم گفتم، مشی ما صداقت و شفافیت بوده و مطلبی برای پنهان کردن نداریم. ارقامی که در ادامه ذکر میشود، بر اساس اعتبار ابلاغی سازمان برنامه و بودجه است. امیدواریم آنچه مصوب شده، توسط سازمان برنامه و بودجه تخصیص نیز یابد.

وی افزود: البته میدانم که خرج و مخارج بازنشستگان عزیز بالاست و شرایط اخیر اقتصادی نیز مشکلات بیشتری برای آنان ایجاد کرده است. ما تمام سعی خود را انجام داده و میدهیم تا بتوانیم از مشکلات این عزیزان بکاهیم.

صالحی با اشاره به اینکه تعداد کل بازنشستگان تا پایان سال ۹۷ برابر با ۱ میلیون و ۴۱۶ هزار و ۷۴۲ نفر بوده است. یادآور شد: بودجه مصوب سازمان برنامه برای افزایش سنواتی حقوق بازنشستگان عزیز در سال ۱۳۹۸، ۹ هزار میلیارد تومان است. افزایش سنواتی حقوق‌ها برابر با ۱۸ درصد میباشد. البته این افزایش به نحوی است که از ۴۴۰ هزار تومان کمتر نباشد.

وی همچنین گفته است: بودجه طرح همسان سازی بازنشستگان کشوری و لشکری، مجموعا مبلغ ۵ هزار میلیارد تومان است. از این مقدار، ۶۵ درصد معادل ۳۲۵۰ میلیارد تومان، سهم بازنشستگان کشوری است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در صفحه اینستاگرام خود همچنین اشاره کرده است که ۸۳ درصد بازنشستگان کشوری که برابر با ۱ میلیون و ۱۸۶ هزار و ۵۸۰ نفر بوده، مشمول طرح همسان‌سازی هستند. این افراد دارای کمترین حقوق دریافتی هستند. ۱۷ درصد باقی مانده بازنشستگان عزیز، فقط از افزایش #۱۸_درصد_سنواتی برخوردار می‌شوند.

وی ادامه داد: از بابت همسان سازی، حقوق‌ها حداقل به میزان ۳۱ هزار تومان (گروه شغلی ۱) و حداکثر ۲۴۹ هزار تومان (گروه شغلی ۲۰) افزایش می‌یابد. حداقل حقوق امسال برای پایین‌ترین گروه‌های شغلی با ۳۰ سال خدمت برابر ۲ میلیون و ۹۸ هزار و ۵۸۸ تومان است.

صالحی تاکید کرده است که حداقل حقوق امسال برای کمتر از ۳۰ سال خدمت، برابر با ۱ میلیون و ۵۷۸ هزار ۵۰۰ تومان است که سال گذشته ۱ میلیون و ۱۱۳ هزار و ۵۰۰ بوده است.

 

وی در پایان این پست نوشت: در مجموع، حقوق‌ها حداقل به میزان ۴۷۱ هزار تومان افزایش یافته است. منبع : رجانیوز

خدا را شکر که مشکلات بازنشستگان، کاملا شفاف در این شرایط اقتصادی با ۴۷۱۰۰۰ تومان حل شد.
نصراله خلیلی

برای مشاهده آخرین خبرهای فرهنگی بر روی موضوعات زیر کلیک کنید:

اخبار بازنشستگان

اخبار معلمان حق التدریسی

سرباز معلم
،صندوق ذخیره فرهنگیان

مقالات ارسالی برای واژه نیوز

مهمترین اخبار

کمپین حمایت از بازنشستگان

اخبار آموزش و پرورش

اختلاس های فرهنگی

اخبار اقتصادی و معیشتی فرهنگیان

اخبار بسیج فرهنگیان

اخبار دانشگاه فرهنگیان

Related posts

One Thought to “مصوبه افزایش حقوق‌ ۵ میلیون کارمند و بازنشسته در قانون بودجه سال ۹۸ کاملا شفاف !!!!؟”

  1. بنظرتان فایده ای داره وقتی روحانی با کلیدش همه درهای انصاف را بسته و عدالت معکوس اجرا میکنه من دیگه هیچ حرف اینها را باور ندارم با اینکه از درد ارتروز و پوکی استخوان حتی شبها هم خواب ندارم اما پولی برای درمان ندارم . فکر کنم دیگه خدا باید زمینو کن فیکن کنه چون دولتمردان ما چشم وگوش خود را بسته اند.بهر حال دست پیگیران درد نکنه .

Leave a Comment