سوؤالات بی پاسخ بازنشستگان و منتظران شفاف سازی وزیرتعاون و مدیر عامل صندوق بازنشستگی

سوؤالات بی پاسخ بازنشستگان و منتظران شفاف سازی وزیرتعاون و مدیر عامل صندوق بازنشستگی

 

 

 

دستور فوری :
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری به شرکتهای تابعه: لزوم رعایت سقف قانونی پرداخت حقوق و مزایای مدیران عامل و اعضای هیأت مدیره….

دکتر سید میعاد صالحی، مدیرعامل صندوق بازنشستگی، طی ابلاغیه‌ای خطاب به مدیران عامل هلدینگها و شرکتهای تابعه صندوق بازنشستگی کشوری، ضمن صدور دستور رعایت سقف قانونی پرداختها به مدیران عامل و اعضای هیات مدیره این شرکتها، خواستار ارائه گزارش پرداختهای سال ۱۳۹۷ شد.

در بخشهایی از این ابلاغیه آمده است: «مقتضی است ضمن صدور دستورات فوری جهت رعایت موارد قانونی مذکور و پایش مستمر حسن اجرای آن، بررسی‌های لازم در خصوص تطبیق وضعیت هلدینگ ها و شرکتهای تابعه با ماده فوق صورت گرفته و ظرف مدت یک هفته ضمن اعلام موارد تخلف از قانون فوق، گزارش کاملی شامل جدول ناخالص حقوق و مزایای دریافتی و همچنین سایر موارد شامل اضافه کار، مأموریت، کارانه، پاداش و غیره از ابتدای سال ۱۳۹۷ تا کنون مدیران عامل و اعضای هیات مدیره خود و شرکت‌های زیر مجموعه را ارسال نمایید»

انتهای پیام

 

جناب دکتر صالحی مدیر عامل محترم صندوق بازنشستگی کشوری!

با تشکر از دستور شما برای تعیین سقف و میزان پرداخت حقوق های مدیر عاملان و هیئت مدیره ها و…، از شما خواهشمندیم در ادامه در زمینه موارد زیر که دغدغه و مشکلات بازنشستگان کشوری است دستورات لازم را صادر نمایید:

شفاف سازی در مورد درج فیش حقوقی و دیگر مزایای تمام پرسنل صندوق بازنشستگی کشوری و دیگر مزایا و بخصوص پاداشهای دریافتی معاونین فنی ، مشاورین و مدیران سازمانهای صندوق های بازنشستگی در استانها در سایت صندوق بازنشستگی کشور بطوری که به رؤیت تمام بازنشستگان این صندوق برسد!…..

شفاف سازی میزان سرمایه و اندوخته نقدی و درآمدهای کلیه شرکتهای وابسته به صندوق های بازنشستگی کشوری بصورت ماهانه در سایت سازمان بازنشستگی

شفاف سازی میزان سود حاصل از پرداخت وام های سالیانه ای که از ابتدا تاکنون به بازنشستگان پرداخت شده است! آیا این وام ۵ میلیون تومانی مطابقت با سود حاصل از سالهای گذشته تا کنون دارد یا خیر ؟

شفاف سازی روش انتخاب اعضای هیات مدیره شرکتهای تحت پوشش صندوق و جایگاه بازنشستگان در ارکان این شرکتها.

شفاف سازی برای اینکه چرا مدیریت شرکتها و مراکز تحت پوشش از بازنشستگان توانمند استفاده نشده و نمی شود؟

شفاف سازی به روش اختصاص ۲۲۰۰میلیارد تومان اعتبار را برای همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری در سال های ۹۶ و ۹۷ و در ادامه در سال ۹۸ در یک جدول آماری (گروههای شغلی ، آمار و تعداد هر گروه، میزان ومبلغ اختصاص یافته به هرگروه طبق امتیاز، جمع و تراز و…) .

شفاف سازی در مورد تدابیر و راهکارهای شما برای اجرایی شدن ق. م .خ. ک و همترازی و همسان سازی حقوق و موضوع بیمه درمانی کامل و کارآمد و دیگر امکانات رفاهی نمایید.

شفاف سازی در مورد بدهی بالای ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی دولت به این صندوقها و این که راهبردهای شما برای دریافت این بدهی چیست؟ و همچنین فسادهای گذشته و موجود در صندوق ها را بطور شفاف اعلام نمایید.

شفاف سازی برای جذب نیرو و استخدام ها در شرکت های منتسب به صندوق چند درصد از فرزندان تحصیل کرده بازنشستگان می باشند و آیا حقی برای بازنشستگان در نظر گرفته اید؟سهمیه سالانه فرزندان بازنشستگان را در این زمینه اعلام نمایید.

شفاف سازی نمایید که راهبرد شما برای جلو گیری از فروش شرکتها و بنگاههای وابسته به صندوق های بازنشستگی که اموال و دارائیهای بازنشستگان کشوری هستند چیست؟….
مدیر عامل محترم صندوق بازنشستگی کشوری!

ما بازنشستگان نیاز به اعلام رسانه ای نتیجه این شفاف سازی ها و بخصوص در فضاهای مجازی و گروههای بازنشستگان و کمپین حمایت از بازنشستگان داریم، اینکه فقط در حد شعار و عدم پیگیری اعلام شفاف سازی شود و یا بصورت سر بسته و مجهول شفاف سازی نمایید و بازنشستگان را منتظر بگذارید ، اشتباه و بر خلاف قانون و روند کار واعلام شما است و بر این اساس گروهی از بازنشستگان کشوری باید در این کمیته برای نظارت بر روش و کیفیت شفاف سازی عضویت و نظارت داشته باشند.

 

 

“جمعی کثیری از بازنشستگان کشوری و منتظران شفاف سازی وزیرتعاون و مدیر عامل صندوق بازنشستگی”

Related posts

Leave a Comment