رونق بازار کتب کمک درسی علی رغم افزایش قیمت کاغذ


رونق بازار کتب کمک درسی علی رغم افزایش قیمت کاغذ

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: علی رغم افزایش قیمت کاغذ، بازار کتب کمک درسی هنوز پررونق است.

به گزارش گروه خبری واژه نیوز، در جلسه علنی نوبت عصر روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی بررسی سوال فاطمه ذوالقدر نماینده تهران از وزیر آموزش و پرورش در مورد رشد بی رویه آموزشگاه‌های علمی آزاد و کتاب‌های کمک آموزشی در دستور صحن علنی مجلس قرار گرفت.

ذوالقدر گفت: طی دهه ۶۰ صرفاً ۲۸۶ کتاب کمک آموزشی تولید شده بود اما طی سالهای اخیر بیش از ۱۶ هزار کتاب کمک آموزشی تولید شده است.

وی ادامه داد: سازمان پژوهشی وزارت آموزش و پرورش از وظیفه اصلی خود فاصله گرفته و به سمت تولید کتاب‌های کمک آموزشی رفته است. این کتاب‌ها را با اطلاع از خلاء که در کتب آموزشی وجود دارد تولید می‌کند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اظهارداشت: با درج مهر رشد بر روی کتب کمک درسی در واقع مهر تائیدی بر این کتاب‌ها می زنید. مجوز بهره برداری از کتب کمک آموزشی را شما در شورای آموزش و پرورش صادر کرده‌اید.

ذوالقدر در واکنش به اظهارات وزیر مبنی بر ممنوعیت برگزاری آزمون‌های کنکور در مدارس گفت: هنوز این گونه آزمون‌ها در مدارس برگزار می‌شود و کسی ابلاغیه شما را اجرا نمی‌کند.

وی خطاب به بطحائی اظهارداشت: از یک سو به مؤسسات کنکور مجوز می‌دهید و از سوی دیگر علیه آنها توئیت می‌کنید. مؤلفان کتب درسی آموزش و پرورش خود مؤلف کتب کمک آموزشی هستند و خلاء هایی را خود ایجاد می‌کنند تا نیاز به کتب کمک آموزشی باشد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: علی رغم افزایش قیمت کاغذ، همچنان فروش کتب کمک درسی رونق دارد و ناشران توانسته‌اند بازار خود را حفظ کنند.

ذوالقدر افزود: با این روش‌ها فرزندان ما مهارت اشتغال و حتی مهارت زندگی را نخواهند آموخت. چرا درس‌هایی مانند تصمیم کبری و چوپان دروغگو از کتب درسی حذف شدند؟ آیا علمی که امروز در مدارس به کودکانمان آموزش می‌دهیم، با علم مورد نظر امام علی (ع) تطابق دارد؟

وی خطاب به بطحائی تاکید کرد: بی توجهی، سکوت و انفعال شما در برابر روش‌های تاکید بر محفوظات اشتباه است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: گردش مالی مؤسسات کنکور بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان است. آموزش و پرورش خود از این مؤسسات منتفع است.

ذوالقدر در خصوص کارگروه بررسی مؤسسات کنکور گفت: مرکز پژوهش‌ها از تشکیل این کارگروه اطلاعی ندارد.

وی با اشاره به آموزش تست زنی و زبان‌های خارجی در مدارس گفت: بچه‌های ما مهارت روخوانی قرآن کریم را ندارند این امر دغدغه فراکسیون قرآن و عترت است. از استعدادهای دانش آموزان فقط برای تست زنی استفاده می‌شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اظهارداشت: سازمان پژوهش و برنامه ریزی اعلام کرده است که دانش آموزان باید از کتب کمک آموزشی در مدارس استفاده کنند.

در پایان نماینده تهران از پاسخ‌های وزیر آموزش و پرورش قانع نشد و این پاسخ‌ها را به رأی نمایندگان گذاشت.

وکلای ملت نیز به بطحائی کارت زرد دادند.

کد خبر ۴۶۱۶۹۱۷

Related posts

Leave a Comment