خبرهای کوتاه ، شیرین وبا نمک

اخبار کوتاه

خبرهای کوتاه ، شیرین وبا نمک

 

 

قوانین دوران شیردهی.. پاس شیر

 

حتی قانون برای دوران شیردهی مادران شاغل نیز تدابیری اندیشیده که براین اساس «مادرانی که به کودک شیر می‌دهند، می‌توانند روزانه از یک ساعت مرخصی برای شیر دادن فرزندان خود استفاده کنند.»

همچنین «مادرانی که نوزادان آن‌ها در مهدکودک یا محلی نزدیک به محل کار هستند و امکان رفت و آمد برای آن‌ها مقدور است، می‌توانند بر حسب نیاز، این مرخصی یک ‌ساعته را سه نوبت در روز استفاده کنند، البته درصورتی‌که مجموع مرخصی استفاده‌شده در هر روز بیشتر از یک ساعت نشود.»

زنان باردار بیمه‌شده باید توجه کنند که در صورت استفاده نکردن از این مرخصی امکان جمع شدن یا دریافت هزینه آن را نخواهند داشت.

بنابراین بهتر است از این فرصت برای شیر دادن به نوزاد شیرخوار خود استفاده کنید.

 

 

ب ) دوشغله ها تعیین تکلیف شوند

 

سخنگوی وزارت کشور:

استانداران ظرف یک ماه آینده وضعیت دو شغله ها را تعیین تکلیف کنند.

کارکنان شاغل در پست‌های مدیریتی و کارشناسی حق عضویت همزمان در هیأت مدیره شرکت‌هاى دولتی، نهادهای عمومی غیردولتی و سازمان ها را ندارند.

کاش یک فکری هم برای چندشغله ها می کردید.

 

 

ج ) چگونگی محاسبه افزایش حقوق در حکم کارگزینی ۹۸

 

مبنای صدوراحکام سال ۹۸ تصویب نامه شماره ۸۷۲۴ مورخ ۳۱/۱/۹۸ هیئت محترم وزیران می باشد و روال صدور حکم به شرح ذیل می باشد:

در ابتدا سیستم با توجه به دستورالعملهای مربوطه امتیاز شاغل در ابتدای سال ۹۸ را محاسبه و سپس ضریب ۲۱۲۰ را بر روی آن اعمال می نماید.

چنانچه تفاوت ریالی حکم حاصل با آخرین حکم سال ۹۷ کمتر از عدد ۴۴۰۰۰۰۰ ریال بود مابه التفاوت حاصل به مآخذ ۲۱۲۰ به امتیاز تبدیل شده و به عنوان (تفاوت بند “ی” تبصره ۱۲ ق ب سال۹۸″) پرداخت می نماید.

مبلغ افزایش ناشی از ضریب تعدیل در آخرین حکم کارگزینی سال ۹۷ ،به مآخد ۱۷۹۷ ریال به امتیاز تبدیل شده و مبلغ ریالی امتیاز حاصل باضریب ۲۱۲۰ محاسبه و با عنوان (تفاوت جزء ۱ بند “الف” تبصره ۱۲ ق ب سال۹۷) پرداخت می گردد.

پرداختهای فوق جزو حقوق ثابت قلمداد می گردد و مشمول افزایش حقوق سالهای آتی خواهد بود بنابراین موجب افزایش فوق العاده های ویژه،بدی آب و هوا و مناطق کمتر توسعه یافته در احکام جاری خواهد بود.

 

 

د ) استاندار برکنار شده گلستان، مشاور شهردار تهران شد!

 

طی حکمی از سوی حناچی، مناف هاشمی استاندار سابق گلستان مشاور شهردار تهران شد!

مناف هاشمی که در جریان بحران سیل اخیر گلستان، محل کار خود را ترک و راهی خارج از کشور شده بود و بعد از جنجال فراوان، به ایران بازگشت و توسط جهانگیری برکنار شده بود، قرار بود رئیس سازمان مالیاتی شود کانال کارگزین آنلاین که اعتراض افکارعمومی، مانع این اتفاق شد، اما او حالا به شهرداری بازگشته و مشاور حناچی شده است.

این درحالیست که برخی رسانه‌ها نیز خبر داده‌اند که نام سید مناف هاشمی در فهرست دریافت‌کنندگان املاک نجومی، که توسط شهرداری تهران واگذار شده، دیده می‌شود.

 

 

نصراله خلیلی

Related posts

Leave a Comment