حال بازنشستگان تامین اجتماعی به خاطر تبعیض خوش نیست

حال بازنشستگان تامین اجتماعی به خاطر تبعیض خوش نیست !

 

 

 

اعضای هیأت‌ مدیره کانون کارگران بازنشسته تامین اجتماعی مشهد با ارسال نامه‌ای خطاب به مسئولان از وجود تبعیض میان کارگران بازنشسته تامین اجتماعی با بازنشستگان کشوری انتقاد کردند.
به نقل از ایلنا متن نامه هیأت‌ مدیره کانون کارکنان بازنشسته تأمین‌ اجتماعی مشهد خطاب به مسئولان به شرح زیر است:
معمولا هر روز وقتی از قاب شیشه‌ای رسانه‌ ملی شبکه خبر را نگاه می‌کنیم خبرهای متنوعی را می‌بینم اما اخبار مهمی که نظر قشر نجیب و شریف بازنشستگان را به خود جلب می‌کند، تسهیلات وام نوبت اول، دوم، سوم و … بازنشستگان کشوری، تسهیلات وام ازدواج فرزندان بازنشستگان کشوری و یا افزایش حقوق بازنشستگان کشوری، واریز مبلغ ۴۰۰ هزار تومانی علی‌الحساب بابت افزایش حقوق بازنشستگان کشوری و … که معمولا به صورت زیرنویس و در طول ۲۴ ساعت به دفعات از جلوی دیدگان می‌گذرد.
در این حال بازنشستگان کارگری تامین اجتماعی که گویی از طرف مسئولین ناتنی و اندر محسوب می‌شوند با مراجعات فراوان به کانون‌های بازنشستگی پیگیر این اخبار می‌شوند و هنگامی که به آن توضیح داده می‌شود که این اخبار مربوط به بازنشستگان بخش دولتی است و ارتباطی به بازنشستگان تامین اجتماعی ندارد یا قبول نمی‌کنند و یا اینکه نمایندگان خود در کانون‌های بازنشستگی را به باد انتقاد گرفته و گفتن ناسزا و تهمت نارضایتی کامل خود را ابراز می‌نمایند.
امروز حال دل بازنشستگان تامین اجتماعی، حال خوشی نیست و از این همه اختلاف و تبعیض خسته شده‌اند و به صورت مستمر و دائم مرتب اعتراض شدید خود را به کانون‌های مربوطه اعلام می‌نمایند چراکه تامین حداقل‌های مشکلات این قشر شریف مورد توجه قرار نمی‌گیرد.
در شرایطی که ۱۶۰ هزار میلیارد تومان از منابع سازمان تامین اجتماعی نزد دولت محترم است وضعیت افزایش حقوق آنان نیز هنوز مشخص نشده و علیرغم تحمل تورم فراوان باز معلوم نیست مابه‌التفاوت حقوق ماه‌های ابتدائی سال چه وقت و به چه نحو پرداخت شود.
علی‌ایحال حدود ۳.۵ میلیون نفر بازنشسته کارگری تامین اجتماعی از این همه تبعیض و دوگانگی در مقابل حدود ۱.۵ میلیون نفر بازنشسته دولتی خسته شده و مراتب اعتراض شدید خود را اعلام می‌نمایند و امیدوارند مسئولین محترم پیگیری لازم مبذول فرمایند.
از مسئولین محترم تقاضا دارد عدالت اجتماعی را در نظام مقدس جمهوری اسلامی به درستی و به معنای واقعی اجرا نموده و به وعده‌هایی که در طول سال ها داده اند جامه عمل بپوشانند.

 

 

نصراله خلیلی

Related posts

Leave a Comment