جلوگیری از ویژه‌ خواری ۱۸ میلیاردی در صندوق بازنشستگی کشور

جلوگیری از ویژه‌ خواری ۱۸ میلیاردی در صندوق بازنشستگی کشور

 

 

 

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور در ابلاغیه‌ای خطاب به مدیران عامل هلدینگ‌ها و شرکت‌های تابعه این صندوق دستور داد که سقف قانونی پرداخت‌ها در گزارش سالانه ۹۷ رعایت و اعلام شود.

به گزارش عصر شهروند، سید میعاد صالحی مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور دستور فوری ابلاغ کرد که شرکت‌های تابعه این صندوق سقف قانونی پرداختی حقوق و مزایای خود را رعایت کنند.

وی در ابلاغیه‌ای خطاب به مدیران عامل هلدینگ‌ها و شرکت‌های تابعه این صندوق تاکید کرد که سقف قانونی پرداخت‌ها در گزارش سالانه ۹۷ رعایت و اعلام شود.

وی دستور داد که پایش مستمر بر وضعیت هلدینگ‌ها انجام گرفته و طی یک هفته موارد تخلف گزارش شود.

وی در این گزارش خواهان اعلام دقیق اضافه‌کاری‌ها، ماموریت‌ها، کارانه، پاداش‌ها و … شد تا ببیند وضعیت این صندوق عریض و طویل در سال گذشته چگونه بوده است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری به این امر بسنده نکرد و در توئیت خود اعلام کرد «به بیش از ۵۰ شرکت تابعه صندوق بازنشستگی دستور دادم ضمن خودداری از پرداخت خارج از قانون به هیات مدیره و مدیران عامل خود گزارش پرداخت‌های سال ۹۷ را ارسال کنند. براساس تخمین اولیه این به معنای جلوگیری از ماهانه حداقل ۱٫۵ میلیارد و سالانه حداقل ۱۸ میلیارد تومان ویژه‌خواری است».

این در حالی است که طی روزهای اخیر نخستین گزارش کمیته شفافیت در این صندوق منتشر شد و در گام نخست وضعیت هلدینگ‌ها و شرکت‌های تابعه بررسی شد و آمار تحلیلی اولیه از وضعیت هرم سنتی،‌ نسبت جنسیتی و سطح تحصیلات در سه سطح اعضای هیات مدیره هلدینگ‌ها،‌اعضای هیات مدیره شرکت‌ها و مدیران عامل شرکت‌های زیرمجموعه صندوق مورد بررسی و پایش قرار گرفت.

بازنشستگان منتظر دریافت گزارش های مربوط به این پیام هستند.

 

 

ب ) افزایش سن بازنشستگی به ۳۵ سال

 

الهیار ترکمن معاون وزیر آموزش و پرورش:

تقریباً با دائمی شدن قانون مدیریت خدمات کشوری سن بازنشستگی به ۳۵ سال ارتقاء یافته و از این نظر روی میزان خروجی آموزش و پرورش تاثیر مثبت می‌گذارد و در کوتاه مدت با مشکل خروج نیرو روبرو نمی‌شویم.

بر این اساس اگر افراد به ۳۰ سال خدمت رسیده باشند می‌توانند تا ۳۵ سال ادامه خدمت دهند.

 

کوتاه و مختصر با معاون وزیر

آقای الهیار ترکمن !این مصوبه به چند سال قبل بر میگردد .

آقای ترکمن در حال حاضر بهتر است شما توضیح بدهید کسورات بازنشستگان را چرا پس از ۲۰ روز به حساب استان ها واریز می کنید؟ و سود این سپرده گزاری توسط چه کسانی و به چه منظور برداشت و هزینه میشود؟

آقای ترکمن بازنشستگان فرهنگی کشور عزمشان را جزم کرده اند تا حق قانونی اشان اجرای ماده ۸۵ قانون مدیریت خدمات کشوری در ارتباط با بیمه پایه درمان و بیمه تکمیل درمان خود را از حلقوم قانون شکنان بیرون بیاورند. منتظر اقدامات بازنشستگان باشید.

پیشکسوتان پیشرو یزد
ارسالی : نصراله خلیلی

Related posts

Leave a Comment