امید به بازسازی مدارس آسیب دیده پل دختر توسط سازمان مدارس صدرا


امید به بازسازی مدارس آسیب دیده پل دختر توسط سازمان مدارس صدرا

مسئول فعالیت های سازمان مدارس صدرا گفت: سازمان مدارس صدرا متولی ۱۵۵ مدرسه وابسته به سازمان تبلیغات است و برای بازسازی مدارس در کنار دانش آموزان سیل زده باقی خواهد ماند.

به گزارش گروه خبری واژه نیوز، سازمان تبلیغات اسلامی به عنوان نهاد دغدغه مند فرهنگی انقلاب اسلامی همواره تلاش کرده تا در کنار مردم قرار گیرد و با توجه به بروز سیل از ساعات اولیه حادثه برای کمک و همراهی مردم سیل زده در مناطق حضور داشته است همچنین توانسته در جهت کاهش آلام مردم این مناطق نقش مؤثری را ایفا نماید.

در این میان با توجه به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر جبران آسیب تحصیلی و علمی دانش آموزان مناطق سیل زده و بازسازی مدارس بخش‌های مختلف سازمان تبلیغات اسلامی مأموریت یافتند تا با توجه به ظرفیت‌های سازمانی خود فعالیت‌های مورد نیاز مناطق سیل زده را انجام دهند.

در این باره حجت السلام نصیری مسئول فعالیت‌های سازمان مدارس صدرا در پلدختر در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه سازمان مدارس معارف اسلامی صدرا یکی از این سازمان‌هایی است که مأموریت یافته تا فعالیت‌هایی را در زمینه دانش آموزی، علمی، مهارتی و فرهنگی انجام دهد گفت: سازمان مدارس صدرا متولی ۱۵۵ مدرسه وابسته به سازمان تبلیغات در سطح کشور است اما با توجه به نقش این سازمان، وظیفه خود می‌دانیم که در کنار دانش آموزان مناطق سیل زده قرار گیریم و خدمات آموزشی و تربیتی ارائه دهیم.

وی همچنین در ادامه با بیان اینکه نزدیک به بیست میلیون تومان به مناطق سیل زده کمک کردند اظهار داشت: کمک‌های این سازمان در جهت تأمین نیازهای آموزشی و وسایل مورد نیاز دانش آموزان مناطق سیل زده بوده است.
برگزاری دوره‌های مختلف تربیتی و آموزشی جهت بازسازی

زینب شریعتمدار مسئول بخش خواهران قرارگاه پلدختر سازمان مدارس صدرا نیز با اشاره به فعالیت‌های این سازمان در پلدختر گفت: این سازمان برنامه‌های مختلفی از جمله برگزاری کلاس‌های آموزشی و معرفتی را در پلدختر دنبال کرد که با حضور معلمان و مربیان جهادی در پنج نقطه پلدختر به انجام رسید.

مسئول بخش خواهران قرار گاه پلدختر با اشاره به اینکه در ایام ماه رمضان برنامه‌های مختلف تربیتی، معرفتی و فرهنگی برای دانش آموزان همواره برگزار می‌شود گفت: این برنامه‌ها در قالب‌های جذاب از جمله مسابقات، بازی‌ها، جشنواره‌های هنری محلی، کلاس‌های قرآن و تفسیر دانش آموزی به صورت روزانه برای دانش آموزان برگزار می‌شود.

وی همچنین گفت: سازمان مدارس صدرا تلاش نموده با برگزاری اردوهای یک روزه تربیتی ماجرا محور نقش مؤثری را در فعالیت‌های تربیتی و رشد فرهنگی دانش آموزان ایفا کند. همچنین این سازمان دوره‌های آموزشی ویژه مربیان نیز ترتیب داده است که در آن تلاش نموده با برگزاری دوره‌های آموزشی و مهارتی تجربیات خود را به معلمان و مربیان و طلاب فعال بومی منتقل نماید که خود باعث بومی سازی برنامه‌های تربیتی در این منطقه می‌شود.

وی درباره همکاری دانش آموزان در بازسازی مدارس و بهره مندی خانواده‌ها از برنامه‌های تربیتی اظهار داشت: سازمان مدارس صدرا برنامه‌های مختلفی را در جهت آموزش سازندگی به دانش آموزان در جهت همراهی در بازسازی مدارس، شهر و روستا انجام داده است که این مهم از طریق انجام کارهایی از قبیل ایجاد کاروان‌های رنگ آمیزی دیوار مدارس و سطح شهر انجام شده است. این سازمان با تقویت سطح معرفتی و دانشی مادران توانسته نقش مؤثری را در جهت تربیت اسلامی نسل آینده انقلاب اسلامی ایفا نماید و در این راستا در پنج منطقه برنامه‌های مختلف فرهنگی و تربیتی اعم از جلسات مشاوره، کلاس‌های روش تربیت فرزند، قرآن و تفسیر، پاسخ به شبهات و سوالات دینی را به انجام رسانده است.

کد خبر ۴۶۲۸۹۰۴

Related posts

Leave a Comment