واریز وام ضروری ۵ میلیون تومانی به حساب ۳۳ هزار بازنشسته کشوری

واریز وام ضروری ۵ میلیون تومانی به حساب ۳۳ هزار بازنشسته کشوری

 

 

 

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری از پرداخت بیش از ۳۳ هزار فقره وام ضروری ۵ میلیون تومانی نوبت نخست از مرحله دوم وام بازنشستگان کشوری خبر داد و گفت: با توجه به اینکه ثبت نام اینترنتی مرحله دوم وام ضروری بازنشستگان این صندوق در بهمن ماه ۹۷ انجام و در اسفندماه نتایج واجدین شرایط آن بر روی سایت صندوق قرار گرفته، نوبت اول وام برای بیش از ۳۳ هزار نفر از واجدین شرایط روز گذشته (سه شنبه) به حساب این عزیزان واریز شده است.
میعاد صالحی تصریح کرد: سعی ما بر این است که با همکاری بانک صادرات، مرحله دوم وام ضروری برای واجدین شرایط از فرودین تا شهریور ۹۸ طی ۶ یا ۷ نوبت به حساب این عزیزان واریز شود.
وی یادآور شد: این تسهیلات به مبلغ ۵ میلیون تومان با کارمزد ۴ درصد است که طی ۳۶ ماه از حقوق وام گیرندگان کسر خواهد شد.
ی ) تنها ۵ درصد کالاهای دولتی به دست مصرف کننده واقعی می‌رسد
منصوری، نماینده مجلس:در حال حاضر سوداگران با استفاده از رانت به راحتی کالاهایی که با ارز دولتی ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی تهیه شده را خریداری کرده و با ارز آزاد به فروش می‌رسانند.
سیستم توزیع و قیمت گذاری در کشور سلیقه‌ای است به همین دلیل تنها ۵ درصد کالاهای دولتی به دست مصرف کننده واقعی می رسد.
در صورتی که دولت کالاهای خریداری شده با ارز دولتی را در اختیار بخش خصوصی قرار دهد، با استفاده از مکانیزم کالابرگ الکترونیکی کالاها در تمامی نقط کشور عادلانه توزیع می‌شود.
مردم نباید تاوان بی‌تدبیری مسئولان را پس دهند، کاهش قیمت مواد غذایی در گرو تامین مواد اولیه و توجه به زنجیره تولید است.
کمیسیون صنایع توان اجرایی ندارد و فقط می تواند با هشدار و توصیه به مسئولان اجرایی آنها را به سمت اتخاذ سیاست‌های مناسب سوق دهد.
باید با اخذ تدابیر ویژه از تکرار تراژدی افزایش قیمت کالاهای اساسی در ماه رمضان جلوگیری کرد.

 

 

نصراله خلیلی

Related posts

Leave a Comment