شفافیت در عملکرد و پاسخ به سئوالات بازنشستگان حق صاحبان صندوق بازنشستگی

شفافیت در عملکرد و پاسخ به سئوالات بازنشستگان حق صاحبان صندوق بازنشستگی

 

 

 

جناب دکتر صالحی مدیر عامل محترم صندوق بازنشستگی کشوری
ضمن عرض تبریک به شما ،همانطور که مستحضر هستید ، یکی از نگاه ها و رویکرد برنامه های جناب شریعتمداری ایجاد شفافیت در حوزه صندوق بازنشستگی است ، از شما خواهشمندیم در زمینه ۱۰ بند زیر که مدت زیادی است دغدغه و مشکلات بازنشستگان کشوری است شفاف سازی نمایید و دیدگاه ها و راهبردهای خود را بصورت شفاف اعلام نمایید:
۱- شفاف سازی در مورد درج فیش حقوقی و دیگر مزایای تمام پرسنل صندوق بازنشستگی کشوری و دیگر مزایا و بخصوص پاداشهای دریافتی معاونین فنی ، مشاورین و مدیران سازمانهای صندوق های بازنشستگی در استانها و درج در سایت صندوق بازنشستگی کشوری
۲- شفاف سازی میزان سرمایه و اندوخته نقدی و درآمدهای کلیه شرکتهای وابسته به صندوق های بازنشستگی کشوری بصورت ماهانه درسایت صندوق بازنشستگی ….
۳- شفاف سازی میزان سود حاصل از پرداخت وام های سالیانه ای که از ابتدا تاکنون به بازنشستگان پرداخت شده است! آیا وام ۵ میلیون تومانی مطابقت با سود حاصل از سالهای گذشته تا کنون دارد یا خیر ؟!….
۴- شفاف سازی روش انتخاب اعضای هیات مدیره شرکتهای تحت پوشش صندوق و جایگاه بازنشستگان در ارکان این شرکتها….
۵- شفاف سازی برای اینکه چرا مدیریت شرکتها و مراکز تحت پوشش از بازنشستگان توانمند استفاده نشده و نمیشود؟
۶- شفاف سازی به روش اختصاص ۲۲۰۰میلیارد تومان اعتبار برای همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری در سال های ۹۶ و ۹۷ و۹۸ در یک جدول آماری (گروههای شغلی ، آمار و تعداد هر گروه، میزان ومبلغ اختصاص یافته به هرگروه طبق امتیاز، جمع و تراز و…) …!
۷- چه تدبیر و راهکاری برای اجرایی شدن ق م خ ک و همترازی و همسان سازی حقوق و موضوع بیمه درمانی کامل و کارآمد و دیگر امکانات رفاهی دارید؟!…
۸ -آیا توانایی این را دارید که بدهی بالای ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی دولت به این صندوقها را دریافت نمایید و فسادهای گذشته و موجود در صندوق ها را شفاف سازی نمایید و از طریق این منابع مشکلات معیشتی و درمانی بازنشستگان را برطرف نمایید؟!..
۹- جذب نیرو و استخدام ها در شرکت های منتسب به صندوق چند درصد از فرزندان تحصیل کرده بازنشستگان است؟ و آیا حقی برای بازنشستگان در نظر گرفته اید؟ سهمیه سالانه فرزندان بازنشستگان را در این زمینه اعلام نمایید.
۱۰-آیا قادر هستید و تمایل دارید همترازی حقوق انجام گیرد؟
مکانیسم شما برای اجرایی کردن ماده ۶۴ برای همترازی حقوق و ماده ۸۵ برای بیمه کارآمد و تمام شمول چیست؟

 

 

کهزادی بازنشسته فرهنگی
ارسالی : نصراله خلیلی

Related posts

Leave a Comment