رتبه‌بندی معلمان فروردین ۹۸ به مجلس می‌آید !!!

طرح رتبه بندی فرهنگیان

رتبه‌بندی معلمان فروردین ۹۸ به مجلس می‌آید !!!

چند خبر کوتاه

 

رییس فراکسیون فرهنگیان مجلس:

پرداخت حق‌التدریس شاغلین، حق‌الزحمه امتحانات، خرید خدمات آموزشی با اعتباری بالغ بر ۱۷۰۰ میلیارد تومان در دستور کار قرار گرفت.
وزیر آموزش و پرورش زمان ارائه لایحه رتبه‌بندی معلمان از سوی دولت به مجلس را نیمه دوم فروردین ماه ۹۸ اعلام کرد.
( قضاوت زود هنگام )

 

 

ب ) مجلس «قانون مدیریت خدمات کشوری» را بدون اصلاح دائمی کرد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز مجلس لایحه اصلاح و دائمی نمودن قانون مدیریت خدمات کشوری را بررسی کرده و در نهایت این قانون آزمایشی را بدون انجام اصلاحات، دائمی کردند.
دائمی‌شدن این قانون در شرایطی صورت گرفت که دولت در دی‌ماه سال ۱۳۹۶، «لایحه اصلاح و دائمی کردن قانون مدیریت خدمات کشوری» را برای طی شدن مراحل قانونی به مجلس ارسال کرده بود، ولی با توجه به اتمام زمان اجرای آزمایشی قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب ۱۳۸۶ و عدم توفیق کمیسیون مشترک مجلس برای نهایی‌کردن لایحه ارسالی دولت، این قانون به همین شکل فعلی دائمی شد.
علیرضا رحیمی در جلسه امروز مجلس و در مخالفت با این لایحه گفته بود:
– سرنوشت شغلی حدود پنج میلیون کارمند و به دنبال آن پنج میلیون خانواده به این قانون وابسته است. عدم جامعیت این قانون منجر به اصلاحات مکرر شد.
دولت لایحه اصلاح و دائمی شدن آن را به مجلس شورای اسلامی داده است و کمیسیون مشترک حدود ۶۰ ماده آن را اصلاح کرده است، اما در کمال تعجب نتوانسته آن را به پایان برساند.
– اکنون ما در شرایطی هستیم که از یک‌سو اصلاحات ضروری است و از سوی دیگر دولت درخواست دائمی شدن آن را دارد. ما با دائمی شدن آن قبل از انجام اصلاحات مخالف هستیم.

 

 

ج ) رابطه دلار ۴۲۰۰ تومانی با گوشت ۱۲۰ هزار تومانی

در چند ماه گذشته بیش از ۱ میلیارد دلار برای واردات گوشت قرمز تخصیص یافته و قیمت گوشت نه تنها کم نشده که رکورد ۱۲۰ هزار تومان را هم در بازار آزاد شکسته است.
تخصیص دلار ۴۲۰۰ تومانی جای تعجب است که اگر نبود چگونه برخی افراد می توانستند از واردات گوشت شبی چند میلیارد تومان به جیب بزنند؟
یک میلیارد دلار معادل اعتباری است که دولت سال گذشته برای اشتغال زایی اختصاص داده بود.

 

 

د) کرمانشاه در لیست مناطق جنگی قرار گرفت

یازوند اعلام کرد: نامه اعلام این مطلب روز گذشته به دست ما رسید که عیدی شیرینی برای مردم کرمانشاه خواهد بود.
بدین ترتیب کارمندان شهر کرمانشاه هم از مزایای مناطق جنگی بهره‌مند شدند .

 

 

نصراله خلیلی

Related posts

Leave a Comment