ده سال از بازنشستگی «مدیرعامل سابق صندوق بازنشستگی» گذشت +سند

ده سال از بازنشستگی «مدیرعامل سابق صندوق بازنشستگی» گذشت +سند

 

 

 

در حالی افشار سخنگوی صندوق بازنشستگی اعلام کرده: “قانون منع به کارگیری بازنشستگان شامل مدیرعامل صندوق بازنشستگی نمی‌شود و ایشان تا بازنشستگی سنوات زیادی دارند” که مدارکی مبنی بر بازنشستگی جمشید تقی زاده در سال ۱۳۸۷ به دست آمده است.
به گزارش صبحانه، اواخر شهریورماه و در اجرای اصل ۱۲۳ قانون اساسی، حجت الاسلام روحانی رئیس جمهور، «قانون اصلاح قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان» را جهت اجرا به سازمان اداری و استخدامی کشور ابلاغ کرد. این قانون روز شنبه ۲۴ شهریور ۹۷ از سوی علی لاریجانی برای رییس جمهور ارسال شده بود.
طبق این قانون مهم، بکارگیری بازنشستگان، در سمت های مذکور در بندهای (الف)، (ب) و(ج) ماده (۷۱) قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب ۱۳۸۶/۷/۸ و همچنین بکارگیری بازنشستگان در نیروهای مسلح با مجوز فرمانده معظم کل قوا مجاز است.
از همان زمان، گمانه زنی های فراوانی در خصوص مصادیق این دستور مهم صورت گرفته است که شامل بسیاری از مدیران اجرایی و دستگاههایی چون صدا و سیما یا شهرداری ها می شود و از جمله مشهورترین افرادی که پیرامون شمول یا عدم شمول این قانون بر آنها بحث می شود، شهردار تهران و رییس صندوق بازنشستگی است.

به همین خاطر، صبحانه شروع به بررسی مدارک مربوط به این موضوع کرده و بر این اساس، سندی به دست ما رسیده که تاریخ دقیق اولین بازنشستگی جمشید تقی زاده را نشان می دهد که مربوط به ۲۰ فروردین سال ۱۳۸۷ است چراکه وی در تاریخ ۱ شهریورماه سال ۱۳۵۸ به استخدام درآمده بوده.
نکته مهم در خصوص تقی زاده با ۶۱ سال سن که در سوابق خود معاون سازمان تربیت بدنی، مدیرکل تربیت بدنی استانهای تهران و آذربایجان شرقی را نیز دارد و سند مذکور نیز این موارد را بیان کرده، آن است که اعلام شده مستند برقراری حکم بازنشستگی، ماده ۱۰۳ قانون مدیریت خدمات کشوری است که بیان می دارد دستگاه اجرائی با داشتن چه شرایطی می‌ توانند کارمند خود را بازنشسته کنند.

 

 

سیدسعید احمدی

ارسال : نصراله خلیلی

Related posts

Leave a Comment