در خواست بازنشستگان از جناب دکتر صالحی مدیر عامل محترم صندوق بازنشستگی کشوری و انتظار پاسخ !!!

در خواست بازنشستگان از جناب دکتر صالحی مدیر عامل محترم صندوق بازنشستگی کشوری و انتظار پاسخ !!!

 

 

 

ضمن عرض تبریک به شما ،همانطور که مستحضر هستید ، یکی از نگاه ها و رویکرد برنامه های جناب شریعتمداری ایجاد شفافیت در حوزه صندوق بازنشستگی است ، از شما خواهشمندیم در زمینه ۱۰ بند زیر که مدت زیادی است دغدغه و مشکلات بازنشستگان کشوری است شفاف سازی نمایید و دیدگاه ها و راهبردهای خود را بصورت شفاف اعلام نمایید:
۱- شفاف سازی در مورد درج فیش حقوقی و دیگر مزایای تمام پرسنل صندوق بازنشستگی کشوری و دیگر مزایا و بخصوص پاداشهای دریافتی معاونین فنی ، مشاورین و مدیران سازمانهای صندوق های بازنشستگی در استانها و درج در سایت صندوق بازنشستگی کشوری
۲- شفاف سازی میزان سرمایه و اندوخته نقدی و درآمدهای کلیه شرکتهای وابسته به صندوق های بازنشستگی کشوری بصورت ماهانه درسایت صندوق بازنشستگی ….
۳- شفاف سازی میزان سود حاصل از پرداخت وام های سالیانه ای که از ابتدا تاکنون به بازنشستگان پرداخت شده است! آیا وام ۵ میلیون تومانی مطابقت با سود حاصل از سالهای گذشته تا کنون دارد یا خیر ؟!….
۴- شفاف سازی روش انتخاب اعضای هیات مدیره شرکتهای تحت پوشش صندوق و جایگاه بازنشستگان در ارکان این شرکتها….
۵- شفاف سازی برای اینکه چرا مدیریت شرکتها و مراکز تحت پوشش از بازنشستگان توانمند استفاده نشده و نمیشود؟
۶- شفاف سازی به روش اختصاص ۲۲۰۰میلیارد تومان اعتبار برای همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری در سال های ۹۶ و ۹۷ و۹۸ در یک جدول آماری (گروههای شغلی ، آمار و تعداد هر گروه، میزان ومبلغ اختصاص یافته به هرگروه طبق امتیاز، جمع و تراز و…) …!
۷- چه تدبیر و راهکاری برای اجرایی شدن ق م خ ک و همترازی و همسان سازی حقوق و موضوع بیمه درمانی کامل و کارآمد و دیگر امکانات رفاهی دارید؟!…
۸ -آیا توانایی این را دارید که بدهی بالای ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی دولت به این صندوقها را دریافت نمایید و فسادهای گذشته و موجود در صندوق ها را شفاف سازی نمایید و از طریق این منابع مشکلات معیشتی و درمانی بازنشستگان را برطرف نمایید؟!..
۹- جذب نیرو و استخدام ها در شرکت های منتسب به صندوق چند درصد از فرزندان تحصیل کرده بازنشستگان است؟ و آیا حقی برای بازنشستگان در نظر گرفته اید؟ سهمیه سالانه فرزندان بازنشستگان را در این زمینه اعلام نمایید.
۱۰-آیا قادر هستید و تمایل دارید همترازی حقوق انجام گیرد؟
مکانیسم شما برای اجرایی کردن ماده ۶۴ برای همترازی حقوق و ماده ۸۵ برای بیمه کارآمد و تمام شمول چیست؟…
این یک پست معمولی نیست.
دو حالت بیشتر ندارد.
یا صندوق پاسخی برای این سوالات دارد یا ندارد.
در هر صورت تکلیف بازنشستگان، روشن می‌شود.

 

 

محمد قاسم کهزادی

ارسالی : نصراله خلیلی

Related posts

Leave a Comment