خرداد احکام افزایش حقوق صادر خواهد شد.!!!؟

خرداد احکام افزایش حقوق صادر خواهد شد.!!!؟

 

 

 

در حاشیه چند خبر کوتاه اقتصادی

 

 

طبق مصوبه مجلس حقوق کارکنان دولت با افزایش ۴۰۰هزارتومانی بعلاوه افزایش ۱۰ درصدی خواهند داشت
تاکنون دستورالعمل ونگارش سیستمی صدوراحکام فرهنگیان از وزارتخانه به استانها ارسال نشده است.
احتمالا کار صدور احکام فرهنگیان در ماه خرداد انجام خواهدشد.

 

 

ب ) حق مسکن ۱۰۰ هزار تومانی کارگران همچنان در انتظار تصویب هیات دولت

در حالی که اول بهمن ماه سال گذشته شورای عالی کار رای به افزایش ۶۰ هزار تومانی حق مسکن کارگران داد و در مذاکرات مزدی سال ۹۸ نیز حق مسکن ۱۰۰ هزار تومانی مبنا قرار گرفت اما هنوز این میزان افزایش حق مسکن به تصویب هیئت وزیران نرسیده است.

 

 

ج ) کارکنان کدامیک ازدستگاه‌های اجرائی تاکنون ازافزایش ۵۰ درصدی امتیاز حقوق برخوردارشده اند.

دستگاه‌های تابعه قوه قضائیه ۵۰ درصد
وزارت کشور ۲۰ تا ۳۵ درصد،
وزارت نیرو ۲۰ درصد
سازمان دامپزشکی ۳۵ درصد
سازمان پزشکی قانونی ۳۵ درصد استفاده کرده‌اند که البته تمامی این دستگاه‌ها حدود هفت سال پیش این مجوز را دریافت و افزایش را اعمال کردند.
به گفته رئیس امور مدیریت مشاغل و نظام‌های پرداخت سازمان اداری و استخدامی، در ابتدای سال۹۷سازمان امور مالیاتی نیز،توانست از محل جابجایی اعتبار و مشروط به این‌که دریافتی از آن حد مجازی بیشتر نشود و همچنین پزشکان بهزیستی که تعدادشان محدود و حقوق پایینی دارند، از این ۵۰ درصد استفاده کرده‌اند.
تذکر:
مقامات برخی ازوزارتخانه ها،همچون وزارت جهادکشاورزی ووزارت راه وشهرسازی نیز،ازمدتهاقبل مذاکراتی رابامقامات مسئول دردولت برای بهره مندی کارکنانشان ازافزایش۵۰درصدی امتیازات قانون مدیریت خدمات کشوری آغازکرده اندکه تاکنون به نتیجه نرسیده است.ضمن اینکه کارکنان وزارتخانه های آموزش وپرورش وبهداشت ودرمان نیز،براساس مجوزتبصره۳ماده۶۵قانون مدیریت خدمات کشوری،هم اکنون ازافزایش۱۰درصدی امتیازات حقوق برخوردارند.

 

 

د ) وعده جدید برای پرداخت معوقات فرهنگیان

الهیار ترکمن معاون وزیر آموزش و پرورش: در ابتدای سال جاری اعتباری را دریافت کردیم که به دلیل اولویت نیروهای خرید خدمات و حقوق معلمان خارج از کشور در آن زمینه هزینه کردیم
دریافت اعتبار برای پرداخت حق الزحمه امتحانات و حق التدریس شاغلین در دستور کار ما قرار دارد و امیدوارم که ما قبل از پایان فروردین‌ماه بتوانیم این مبالغ را یا بخشی از آن را پرداخت کنیم .

 

 

ع ) چه زمانی وام ۶۰ میلیونی ازدواج پرداخت خواهد شد؟

معاون وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه از اواسط اردیبهشت ماه وام ۶۰ میلیونی ازدواج به جوانان پرداخت می‌شود، گفت: از پایان سال گذشته حدود ۱۰۰ هزار نفر پشت نوبت دریافت وام ازدواج هستند و از اواسط اردیبهشت ماه نیز به همراه افرادی که به تازگی ثبت نام کرده‌اند، پرداخت می‌شود.

 

 

 

نصراله خلیلی

Related posts

Leave a Comment