جزئیات معافیت مالیاتی کارمندان در سال ۹۸

جزئیات معافیت مالیاتی کارمندان در سال ۹۸

 

 

 

کمیسیون تلفیق مجلس در تازه ترین مصوبات بودجه ای خود برای سال آینده، معافیت مالیاتی حقوق را که در لایحه بودجه ۹۸ بدون تغییر نسبت به امسال دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومان در ماه تعیین شده بود، به دو میلیون و ۷۵۰ هزار تومان افزایش داد .
به گزارش «تابناک» همچنین افزایش حقوق کارکنان دولت نیز با ضریب ۲۰ درصد توافق شد. علی اصغر یوسف نژاد نایب رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۸، از مصوبه کمیسیون در خصوص معافیت مالیاتی حقوق کارکنان دولت در سال آینده خبر داد و گفت: سقف معافیت مالیاتی برای سال آینده، ماهانه دو میلیون و ۷۵۰ هزار تومان تعیین می‌شود. به گزارش خراسان، این در حالی است که دولت در لایحه بودجه سال آینده، سقف مالیاتی حقوق را نسبت به بودجه امسال، تغییر نداده و همان رقم دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومان را پیشنهاد داده بود.
اظهارات یوسف نژاد همچنین حاکی از چهار پله ای شدن نرخ مالیات بر حقوق کارکنان در سال آینده است. بدین ترتیب مازاد مبلغ دو میلیون و ۷۵۰ هزار تومان ماهانه تا یک و نیم برابر (معادل چهار میلیون و ۱۲۵ هزار تومان) مشمول مالیات سالانه ۱۰ درصد، مازاد ۱٫۵ برابر تا ۲٫۵ برابر آن (یعنی شش میلیون و ۸۷۵ هزار تومان) مشمول مالیات سالانه ۱۵ درصد، مازاد ۲٫۵ برابر تا چهار برابر (یعنی معادل ۱۱ میلیون تومان) مشمول مالیات سالانه ۲۰ درصد و نسبت به مازاد چهار برابر، مشمول مالیات ۲۵ درصد است. به این ترتیب کمیسیون تلفیق فشار مالیاتی بر قشر حقوق بگیر را که در لایحه بودجه ۹۸ تشدید شده بود، کاهش داد.
ب ) بازنشستگان تامین اجتماعی وام می گیرند . سرپرست سازمان تأمین اجتماعی درباره پرداخت وام به بازنشستگان تامین اجتماعی گفت: پرداخت وام به بازنشستگان با استفاده از منابع این سازمان انجام می شود و امسال از همه امکانات برای افزایش مبلغ وام استفاده می کنیم. البته برای هموطنان سیل زده ۸۵۰۰ وام قرض الحسنه و ۸۵۰۰ وام جعاله تعمیر مسکن پرداخت می کنیم.
محمد حسن زدا در ادامه درخصوص همسان سازی حقوق بازنشستگان گفت: اجرای این برنامه مطالبه به حقی است که برای جبران فاصله افزایش حقوق بین حداقل بگیران با سایر سطوح مطرح می کنند و ما باید روش افزایش حقوق را طوری انجام دهیم که این فاصله کاهش یابد.
زدا از اتخاذ تصمیم واحدی با مشارکت نمایندگان شرکای اجتماعی برای همسان سازی خبر داد و گفت: اجرای این برنامه در سال اول نیازمند تأمین بار مالی ۱۲ هزار میلیارد تومانی است.

 

 

 

نصراله خلیلی

Related posts

Leave a Comment