وام ضروری کمیته امداد؛ بدون صف و کارمزد

 


پرویز فتاح در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه مطرح کرد؛

وام ضروری کمیته امداد؛ بدون صف و کارمزد

خبرگزاری فرهنگیان : رئیس کمیته امداد: سال آینده وام ضروری ۵ میلیونی را بدون صف و با کارمزد صفر درصد داشته باشیم.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از صدا و سیما، پرویز فتاح در سخنان پیش از خطبه‌های نمازجمعه این هفته تهران به مناسبت سالروز تاسیس کمیته امداد و روز احسان و نیکوکاری با تبریک ۱۴ اسفند سالروز تاسیس این نهاد در سال ۵۷، به همه امدادگران و مددکاران، خیرین و حامیان سراسر کشور افزود: افتخار ما این است که در نهاد مقدس و الهی کمیته امداد، خادم مردم ­و محرومان و نیازمندان هستیم و تنها نهادی هستیم که نام مقدس امام راحل را در قید حیات ایشان با افتخار بر سر در خویش آراسته است.
وی با تاکید بر اینکه امام راحل پایه‌های انقلاب اسلامی را بر دوش محرومان استوار ساخته و انقلاب اسلامی را متعلق به پابرهنه ها، ایتام و محرومان می‌دانست، گفت: متاسفانه فشار‌ها و تحریم‌های ظالمانه مشکلاتی نظیر تورم، رکود و تصمیمات و سیاست‌های غلط اقتصادی و اجتماعی و در برخی موارد سوء مدیریت و ناکارآمدی مدیران در طول سالیان گذشته بر حجم و وسعت فقر در کشور افزوده است.

 

 

حدود ۵ میلیون نفر تحت حمایت کمیته امداد

فتاح با تاکید بر اینکه هم اکنون حدود ۵ میلیون نفر تحت حمایت مستقیم و غیرمستقیم کمیته امداد هستند، افزود: بیش از یک میلیون زن سرپرست خانوار، یک میلیون و ۴۰۰ هزار سالمند نیازمند، ۱۵۰ هزار یتیم، ۴۲ هزار بیمار صعب العلاج، ۳۳۰ هزار دانش آموز، ۵۵ هزار دانشجو و ۳۰ هزار خانواده و سرپرست زندانی تحت پوشش کمیته امداد هستند که البته افراد تحت پوشش خیریه‌ها و سازمان بهزیستی را باید جداگانه حساب کرد که همه باهم در خدمت رسانی به محرومان همکاری می‌کنیم و کسی را مزاحم و رقیب خود در این عرضه قلمداد نمی‌کنیم.
وی با بیان اینکه ماموریت کمیته امداد برخاسته از ذات دین اسلام، مکتب قرآن و روایات و متن انقلاب اسلامی است، گفت: کار کمیته امداد، وحدت آفرین است و هرکسی که به کشور­ ایران اسلامی، انقلاب و نظام اسلامی ارادتمند است امدادگر و یاری گر ما در عرصه خدمت رسانی است و خط کشی‌های سیاسی در این زمینه در کمیته امداد جایی ندارد و همیشه کمیته امداد مورد اعتماد مردم­ سرافراز ایران بوده و این اعتماد روزافزون، سرمایه اصلی ماست و ما وظیفه داریم باید با شفاف سازی اقدامات، عمل به وعده ها، اطلاع رسانی به موقع و پرهیز از حاشیه‌ها و ارایه صحیح خدمات بی منت به نیازمندان، روز به روز بر تلاشمان بیفزاییم.

 

 

افزایش ۳۵ درصدی کمک مردم نسبت به سال گذشته

 

رئیس کمیته امداد امام خمینی با تشکر از ملت نیکوکار، خیرین، حامیان، صدقه دهندگان و مدعیان زکات در سراسر ایران اسلامی، افزود: در ­۱۱ ماه امسال در مقایسه با ­سال گذشته مردم ۳۵ درصد بیشتر کمک کرده اند که باید به این مردم عزیز و موقعیت شناس آفرین گفت و ما اطمینان می‌دهیم امانتدار مردم و انفاقات آن‌ها هستیم و اطمینان می‌دهیم امانات شما به درستی در مسیر نیت شما به اهلش می‌رسد.
فتاح وظیفه اصلی کمیته را ایجاد بستر و برداشتن موانع نقش آفرینی مردم در فقرزدایی عنوان کرد و ­گفت: کمک به معیشت، درمان و مسکن اعم از رهن، اجاره، تعمیر و احداث، تامین جهیزیه، تحصیل دانش آموزان و دانشجویان، رفع سوء تغذیه فرزندان زیر ۵ سال، پوشش محرومان در انواع بیمه‌ها مثل تامین اجتماعی، حوادث و تکمیلی درمان، حمایت‌های حقوقی، مشاوره، روانشناسی و خانوادگی، سفر‌های زیارتی، کمک‌های موردی و کمک به توسعه و تعمیق فرهنگ دینی، اسلامی و انقلابی از وظایف اصلی ماست.

 

 

 

اشتغال نیازمندان ­و خودکفایی اقتصادی؛ مهمترین ماموریت

 

وی با تاکید بر اینکه مهمترین ماموریت ما اشتغال نیازمندان ­و خودکفایی اقتصادی آنان است، ­ افزود: ما در سال ۹۷ بیش از ۷ هزار میلیارد تومان در قالب مستمری ماهانه به معیشت مددجویانمان کمک کردیم، درمان و بهداشت در این سرفصل ۵۰۰ میلیارد تومان، در قسمت مسکن ۱۰۰۰ میلیارد تومان، در جهیزیه ۱۵۰ میلیارد تومان و در بخش دانش آموزی و دانشجویی ۱۲۰ میلیارد تومان، در رفع سوء تغذیه کودکان ۱۰۰ میلیارد تومان و در پرداخت حق بیمه اجتماعی ۲۰۰ میلیارد تومان پرداخت کرده ایم.
رئیس کمیته امداد امام خمینی با اشاره به ۱۶۰ هزار سفر زیارتی، ۷۰ هزار خدمت مسکن و تحویل ۶۰ هزار جهیزیه را بخشی از خدمات سال ۹۷ کمیته امداد برشمرد و گفت: ۳۰۰ هزار فقره وام ضروری به ارزش هزار میلیارد تومان در طول امسال به مددجویان پرداخت شده و تا آخر سال هم ادامه دارد­ و حدود دو هزار میلیارد تومان نیز به بیش از ۱۰۰ هزار نفر وام اشتغال پرداخت شده و تا پایان امسال نیز ادامه دارد.

 

 

 

تخصیص کامل اعتبارات به کمیته امداد در بودجه ۹۸

 

فتاح با تشکر از مجلس و دولت در تخصیص کامل اعتبارات به کمیته امداد و ملاحظه جدی این نهاد در برنامه بودجه ۹۸ افزود: از مردم ­و کمک‌های آن‌ها و از دولت و همکاری مجلس تشکر می‌کنیم که از ماموریت‌های کمیته امداد در این شرایط سخت اقتصادی حمایت و کمک کردند تا اعتبارات ما به طور کامل پرداخت شود.
وی گفت: مجلس در سال ۹۸ برای پشت نوبتی‌ها ظرفیتی ­ایجاد کرده است. مردم بدانند در طول ۵ ماه گذشته، ۶۲۰ هزار خانواده با همکاری دولت و مجلس وارد چرخه موقت حمایتی شده اند ­و من اعلام می‌کنم ­فعلا پشت نوبتی نداریم.

 

 

 

صف وام ضروری را شکستیم

 

فتاح افزود: ما صف وام ضروری را شکستیم و قول دادیم سال آینده هم در این زمینه ان شاء الله صف نخواهیم داشت کارمزد وام‌های ما از صندوق امداد ولایت ۳ درصد بوده، اما این قول را می‌دهیم که در سال آینده کارمزد را برداریم و وام‌های ما صفر درصد پرداخت شود تا به معنای واقعی قرض الحسنه را در نظام اسلامی اجرا کنیم.
وی گفت: ما از ولی نعمتان خودمان باید تشکر کنیم از این جهت که باوجود سختی‌های فراوان ۱۱ ماه گذشته با کمترین معوقات بانکی و لاوصولی مواجه بودیم و از این جهت دست آن‌ها را می‌بوسیم چراکه این لاوصولی را باید با کسانی که چند هزار میلیارد تومان وام گرفته اند و پس نمی‌دهند و بیت المال نظام را به تاراج برده اند مقایسه کنیم.
رئیس کمیته امداد خمینی افزود: ما امسال به وعده هایمان عمل کردیم، ساختمان سوهانک را به دانشگاه آزاد اسلامی فروختیم و همه­ پول واصله را ­صرف قرض الحسنه نیازمندان کردیم.
فتاح گفت: با عنایت و کمک­ مردم در زلزله کرمانشاه به وعده مان عمل کردیم و ۹ هزار خدمت ساخت و تعمیر را تا پایان سال به نتیجه می‌رسانیم بدون آنکه مددجویان ما در آن منطقه بخواهند از جیبشان چیزی پرداخت کنند.

 

 

 

مسکن ایتام سال آینده به طور کامل احداث می‌شود

 

وی با اشاره به در پیش بودن جشن نیکوکاری افزود: از شما مردم می‌خواهیم مثل همیشه ما را یاری کنید، ما همه ملت را به نیکوکاری و احسان دعوت می‌کنیم و قول می‌دهیم در سال آینده هیچ یتیمی در کشور نباشد که بدون حامی باشد و مسکن ایتام سال آینده به طور کامل احداث می‌شود.
فتاح گفت: ما ­سال آینده برای بیش از ۲۰۰ هزار نفر وام اشتغال تا ۶ هزار میلیارد تومان پرداخت خواهیم کرد. همه مددجویان در سال آینده بیمه حوادث می‌شوند، مستمری ماهانه در سال آینده ۲۰ درصد اضافه خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه جامعه تحت پوشش ما همواره و هم گام با نظام اسلامی بوده و خاستگاه خیل عظیم رزمندگان و شهیدان بوده است، افزود: ما کمر تحریم‌ها را شکسته و خواهیم شکست و زیر نظر و پشت سر رهبری به فضل الهی از همه این سختی‌ها عبور کرده و خواهیم کرد و دشمن روسیاه ما آرزویش را به گور خواهد برد که در این کشور این، ولی نعمتان به خیابان بیایند، شورش کنند چراکه همه ما تابع نظام و ولایت هستیم.

برای مشاهده آخرین خبرهای فرهنگی بر روی موضوعات زیر کلیک کنید:

اخبار بازنشستگان

اخبار معلمان حق التدریسی

سرباز معلم
،صندوق ذخیره فرهنگیان

مقالات ارسالی برای واژه نیوز

مهمترین اخبار

کمپین حمایت از بازنشستگان

اخبار آموزش و پرورش

اختلاس های فرهنگی

اخبار اقتصادی و معیشتی فرهنگیان

اخبار بسیج فرهنگیان

اخبار دانشگاه فرهنگیان

پست های مرتبط

پیام بگذارید