ماجرای شور وشیرین قانون مدیریت خدمات کشوری

ماجرای شور وشیرین قانون مدیریت خدمات کشوری

 

 

 

 

در اواخر آذر ماه سال۹۶ با پیشنهاد جناب بیرانوند نماینده استان لرستان نامه ای را با امضاء نزدیک ۱۶۰ نفر از نماینگان مجلس ،خطاب به رئیس جمهور در محیط مجازی بر اساس ماده ۳۰ قانون برنامه ششم توسعه منتشر نمودند.
با توجه به اعتراض اکثر فعالان صنفی به این موضوع بنده پیشنهادی را به جناب حاج رحمت هاشمی دادم و ایشان جناب ملک شاهی راد نماینده دیگر استان خود را انتخاب و با ایشان در میان گذاشتند ، سپس استاد محمدزاده نامه مذکور را تنطیم و با مشورت دکتر فرهنگی نماینده گروه لشکری و جنابان مریخی و میرزایی و غضنفری و خانم قهرمانی را در جریان امر قرار دادیم و موضوع را رسانه ای نکردیم عین پیشنهاد ما به ایشان ارسال و در دو روزی که مجلس تعطیل بود با حمایت دکتر پزشکیان ۱۶۷ نفر از نمایندگان با همان نامه ما خطاب به رئیس جمهور با لحن متفاوت به این مضمون ارسال کردند که تا پایان دیماه سال۹۶ لایحه دایمی شدن قانون مذکور را به مجلس ارسال کند در غیر این صورت کمیسیون اجتماعی مجلس راسا اقدام به اصلاحیه قانون م خ کشوری خواهد کرد.
بالاخره در مورخه ۹۶/۱۰/۲۷ بعد از فاصله اندک لایحه ابتر معروف دولت که در ماده ۱۰۹ جدید حقوق بازنشستگان را در قالب اصلاحات بود تقدیم مجلس نمود . بعد از ارجاع به کمیسیون اجتماعی مشکلاتی در آن پیش آمد که سبب شد موضوع اصلاحیه به کمیسیون مشترک به ریاست دکتر لطفی نماینده محترم زرن استان همدان با ۲۳ نفر عضو در شهریور ماه سال۹۷ از تمام کمیسیونهای مجلس محول گردید.روند رسیدگی در کمیسیون مشترک به کندی صورت میگرفت تا اینکه بنده و دکتر امیر فرهنگی با دستور دکتر پزشکیان در اوایل ابان ماه سال۹۷ که قبلا هماهنگی شده بود با حضور در دفتر نایب اول مجلس و جناب لطفی به مدت ۲ ساعت تشکیل گردید.
نتیجه کار بررسی اصلاحات در دستور کار کمیسیون مشترک بطور مداوم در مشهد انجام یافت و تا ماده ۵۹ قانون رسیدگی و اصلاحات بعمل آمد. تا اینکه اواخر آذر ماه ۹۷ ، کار کمیسیون دوباره با مشکل روبرو شد و علت آن عضویت ۱۳ نفر از ۲۳ نفر در کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ بود. و کار دوباره با دستور رئیس مجلس گره خورد.
بنده با جناب دکتر لطفی رییس کمیسیون مشترک صحبت نمودم و در اواسط دی ماه با هماهنگی با استاد محمدزاده و جناب غضنفری پیشنهاد طرح ماده واحده جهت ابلاغ حقوق بازنشستگان و کارمندان را به مجلس ارایه نمودم. یک هفته بعد بنا به صلاحدید و رایزنی با نمایندگان عضو کمیسیون و معاونت حقوقی مجلس تصمیم بر این شد که اصلاحات و الحاقات با ماده واحده بعلت عدم وقت کافی جهت رسیدگی به سال۹۸ موکول شود .
اعضای کمیسیون مشترک در مورخه ۹۷/۱۱/۳ تصمیم فوق را به اتفاق اکثریت آرا مصوب نمودند. و در مورخه ۹۷/۱۱/۷ نامه رییس کمیسیون مشترک خطاب به رییس مجلس و نمایندگان نوشته شد ودر مورخه ۹۷/۱۱/۲۷ در جراید انتشار یافت.
خداوند را شاکریم که این خواسته بر حق بازنشستگان با مدیریت مجلس توسط دکتر پزشکیان به بار نشست و با رای قاطع نمایندگان حاضر به تصویب رسید.
دوستان بزرگواری در این بین مرا گاها از جمله جنابان میرزایی و ململی هرکدام یکبار همراهی نمودند و جناب مهندس مریخی نیز یک بار هماهنگی لازم را برایمان فراهم نمود. بیشترین نمایندگانی که برای ورود به مجلس ما را یاری و مساعدت کردند. جنابان دکترپزشکیان و دکتر فرهنگی جناب میرزاده جناب مقدسی جناب دکتر محمدی بودند.

 

 

 

عسگر فریاد

ارسالی : نصراله خلیلی

Related posts

Leave a Comment