دستورالعمل تغییر مقطع و سمت سال تحصیلی ۹۹-۹۸

خبرگزاری فرهنگیان : دستورالعمل تغییرمقطـع سمـت سال تحصیلـی ۹۹-۹۸ بشرح زیر ابلاغ می گردد .

 

۱- تغییر مقطع و سمت فقط برای کارکنان رسمی و پیمانی و نیروهای آموزشی مجاز است . لذا پذیرش تقاضای نیروهایی که دراستخدام آزمایشی ؛ قراردادی و یا حق التدریس آزاد می باشند و یا استخدام آنها در رسته های اداری ومالی و خدماتی می باشند تحت هیچ شرایطی امکان پذیر نیست .
۲- صرفا دارندگان مدارک تحصیلی لیسانس و بالاتر می توانند متقاضی تغییرمقطع و سمت باشند.
۳- مدرک تحصیلی مورد نیاز جهت تغییر سمت افراد ،آخرین مدرک تحصیلی ثبت شده درسیستم پرسنلی تا پایان مهلت ثبت نام ۲۸ اسفند متقاضیان می باشد. بدیهی است به مدارک تحصیلی ارائه شده پس از پایان مهلت ثبت نام ، ترتیب اثر داده نخواهد شد.
۴- افرادی که دارای تعهد خدمت درسمت و مقطع خاص می باشند تا پایان مدت تعهد خدمت در رشته شغلی مربوطه ، نمی توانند متقاضی تغییر سمت شوند.
۵- کسانی که در سنوات گذشته مشمول تغییر سمت گردیده اند و یا از این پس ، حکم تغییر سمت آنها صادر می گردد تا۳سال مجاز به ارائه تقاضای تغییر سمت نمی باشند.
۶- کسانی که درسنوات گذشته مشمول تغییر سمت گردیده اند و یا از این پس با تغییر سمت آنها موافقت می گردد تا ۳ سال مجاز به شرکت در فرآیند نقل و انتقالات (داخل و خارج استان ) و انتصابات نمی باشند.
تبصره : همکارانی که همزمان در فرآیند تغییر سمت و نقل وانتقالات (داخل وخارج استان ) جهت سال تحصیلی ۹۹-۹۸ پذیرفته می گردند ، می بایست از یک فرآیند انصراف داده در غیر اینصورت به تشخیص اداره یکی از درخواستهای آنان لغو می گـردد.
۷- شرط موافقت نهایی با تغییر مقطع و سمت و دوره تحصیلی نیروهای پرورشی ، مشاوره و تربیت بدنی ، با عنایت به رشته های تحصیلی مرتبط ، قبولی درمصاحبه تخصصی اداره مشاوره ، امورتربیتی و تربیت بدنی اداره کل می باشد . زمان مصاحبه نیز توسط اداراه متعاقباً اعلام خواهد شد.
تبصره: تغییر وضعیت نیروهای خواهر در نواحی یک و دو زاهدان که متقاضی تغییر سمت به مشاور می باشند ، ممنوع بوده در صورت لزوم ، داشتن حداقل دو سال ابلاغ مشاوره الزامی است .
۸- دارندگان مدرک تحصیلی در رشته های حرفه وفن ، علوم تجربی ، دینی وعربی و مطالعات اجتماعی برابر شیوه نامه وزارت متبوع فقط می توانند تا دوره تحصیلی متوسطه اول تغییرسمت و دوره یابند.
۹- تغییر سمت و دوره تحصیلی مشمولان بخشنامه ۲۳۰ اد سال ۵۸ ( نیروهای آموزشی شاغل در پست های اداری در اداره ) و کادر اداری مدارس مانند : مدیر ، معاون و… درصورت استعفاء از سمت های فوق قبل از صدور حکم تغییر سمت و داشتن ابلاغ در تاریخ ۹۸/۰۷/۰۱ متناسب با تغییر سمت انجام شده با رعایت شرایط احراز بلامانع می باشد.
۱۰- تغییر سمت و مقطع تحصیلی تنها از طریق ثبت نام در سامانه انجام خواهد شد و خارج از سامانه وجاهت قانونی ندارد. قابل ذکر است فقط نیروهای آموزشی می توانند از طریق این سامانه ثبت نام نمایند .
۱۱- جهت دریافت کد کاربری به کارشناسی اموراداری و تشکیلات ناحیه مراجعه شود ، ضمنا کد کاربری تنها به افراد واجدالشرایط داده خواهد شد .
تقویم زمان بندی : شـروع ثبت نام متقاضیان در سامـانه : ۵ اسفند پـایان ثبت نام متقاضیان در سامـانه ۲۸ اسفند می باشد.

 

 

نصراله خلیلی

برای مشاهده آخرین خبرهای فرهنگی بر روی موضوعات زیر کلیک کنید:

اخبار بازنشستگان

اخبار معلمان حق التدریسی

سرباز معلم
،صندوق ذخیره فرهنگیان

مقالات ارسالی برای واژه نیوز

مهمترین اخبار

کمپین حمایت از بازنشستگان

اخبار آموزش و پرورش

اختلاس های فرهنگی

اخبار اقتصادی و معیشتی فرهنگیان

اخبار بسیج فرهنگیان

اخبار دانشگاه فرهنگیان

پست های مرتبط

پیام بگذارید