تعیین شرایط پرداخت ۴۰ هزار فقره تسهیلات مسکن به بازنشستگان

خبرهای کوتاه از پرداخت تسهیلات مسکن در خبرگزاری فرهنگیان ( واژه نیوز )

الف) مجلس در مصوبه‌ای شرایط پرداخت ۴۰ هزار فقره تسهیلات مسکن به بازنشستگان را تعیین کردند.

 

نمایندگان مجلس در جریان بررسی لایحه بودجه ۹۸، بندالحاقی چهار بند و تبصره ۱۶ را به تصویب رساندند که براساس آن بانک مسکن موظف است با استفاده از منابع حاصل از بازگشت اقساط مسکن مهر تعداد چهل هزار فقره تسهیلات مسکن به بازنشستگانی که حداقل پنج سال از بازنشسته‌شدن آنها گذشته و در ۱۰ سال گذشته خود و همسرشان فاقد واحد مسکونی بوده و از تسهیلات خرید یا ساخت مسکن استفاده نکرده‌اند، بدون نیاز به سپرده‌گذاری، پرداخت کند.
نرخ سود این تسهیلات در تهران نه‌درصد (۹%)، در مراکز استان‌ها هفت‌درصد (۷%) و در سایر شهرها و روستاها چهاردرصد (۴%) است این حکم شامل کلیه بازنشستگان اعم از کشوری، لشکری و تأمین اجتماعی که مستمری بازنشستگی آنها کمتر از سه میلیون تومان در ماه است، می‌شود. سقف تسهیلات مزبور و نحوه اولویت‌بندی متقاضیان در آئین‌نامه اجرایی که به تصویب دولت می‌رسد، معین می‌شود.

 

 

ب ) وام ۱۰۰ میلیونی به ارتشی‌ها پرداخت می‌شود

 

نمایندگان مجلس در بودجه ۹۸ با اختصاص ۱۰۰ میلیون تومان به هر فرد از کارکنان و بازنشستگان ارتش برای ساخت و خرید مسکن موافقت کردند.

 

 

ج ) بشنوید، افزایش حقوق سال آینده ممکن است همچنان پلکانی باشد

 

پورمحمدی، معاون سازمان برنامه و بودجه کشور در مشروح مذاکرات مجلس:
شما متن حکم را به لایحه دولت برگردانید و بگذارید ناظر باشید و بگویید دولت از تو می‌خواهیم عدالت را رعایت کنی. شما با این حکم یک متوسط ۲۰ درصد به دولت می‌دهید.
دولت تمام نگرانی‌های شما را اجرا خواهد کرد؛ افزایش حقوق را پلکانی می‌کند، بخش بازنشستگان، تأمین اجتماعی و کارگر را می‌بیند و تصمیم مناسب اتخاذ خواهد کرد.

 

 

د ) معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش:

 

تمام معوقات فرهنگیان تا پیش از پایان سال جاری پرداخت می‌شود که شامل پرداخت کامل تمام معوقاتی است که از سال ۹۶ باقی مانده‌اند، اضافه‌کار پرسنل اداری، حق‌التدریس نیروهای شاغل و در رأس آنها بحث حقوق معلمان خرید خدمات آموزشی است.

 

نصراله خلیلی

برای مشاهده آخرین خبرهای فرهنگی بر روی موضوعات زیر کلیک کنید:

اخبار بازنشستگان

اخبار معلمان حق التدریسی

سرباز معلم
،صندوق ذخیره فرهنگیان

مقالات ارسالی برای واژه نیوز

مهمترین اخبار

کمپین حمایت از بازنشستگان

اخبار آموزش و پرورش

اختلاس های فرهنگی

اخبار اقتصادی و معیشتی فرهنگیان

اخبار بسیج فرهنگیان

اخبار دانشگاه فرهنگیان

پست های مرتبط

پیام بگذارید