اطلاعیه و نتایج قرعه کشی وام ضروری بازنشستگان کشوری سال ۱۳۹۷ برای ثبت نام شدگان بهمن ماه ( مرحله دوم)

اطلاعیه و نتایج قرعه کشی وام ضروری بازنشستگان کشوری سال ۱۳۹۷ برای ثبت نام شدگان بهمن ماه ( مرحله دوم)

 

 

 

 

چند خبر خوشایند ولاکچری از واژه نیوز
نتایج قرعه کشی وام ضروری بازنشستگان کشوری سال ۱۳۹۷ برای ثبت نام شدگان بهمن ماه ( مرحله دوم) به آدرس زیر مراجعه کنید شماره دفتر کل ، کد ملی وشماره حساب خود را وارد کنید ونتایج قرعه کشی وزمان واریز آن را مشاهده کنید .
https://www.cspf.ir/LoanResult.aspx
الف ) همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین‌اجتماعی به کجا رسید؟
سرپرست سازمان تامین اجتماعی با اشاره به بار مالی ۱۲ هزار میلیارد تومانی همسان سازی حقوق بازنشستگان در سال اول گفت: طبق قانون برنامه ششم توسعه دولت مکلف است همسان سازی را اجرا کند براین اساس در حال مذاکره برای تامین منابع مالی هستیم.
محمدحسن زدا در گفت‌وگو با ایسنا، درباره سرانجام تصمیمات اتخاذ شده پیرامون همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی گفت: با کمیته مشترکی که بین نمایندگان بازنشستگان و تامین اجتماعی تشکیل دادیم سناریوهایی مختلفی را بررسی کردیم و در نهایت به یک یا دو سناریو که قابلیت‌ اجرایی بالاتری دارد رسیدیم.
وی افزود: اولین بار است که تصمیمی بر اساس مشارکت و نظر مستقیم شرکای اجتماعی گرفته می‌شود.
سرپرست سازمان تامین اجتماعی درباره سناریوهای همسان سازی حقوق بازنشستگان گفت: همسان‌سازی با یک نرخ برای همه، همسان سازی با دونرخ برای حداقلی بگیران و سایر سطوح، همسان سازی حقوق بازنشستگان با ‌شاغلان ازجمله این سناریوها بود. ولی نهایتا آنچه مورد قبول کانون بازنشستگان و سازمان بود یک سناریوی ترکیبی است.

 

 

ب ) شک نکنید حق گرفتنی است

عمر و خزان عمر و فرصت باقیمانده امان در اختیار و در ید قدرت قادر مطلق و حضرت حق است و امیدوارم با لطف ایزد منان همه دوستان بازنشسته فرصت بهره گیری از مزیت اصلاحات و الحاقات قانون دایمی مدیریت خدمات کشوری شاملشان بشود.
لیکن راه و مسیر و استمرار و پایداری در این مسیر بسیار سخت و ناهموار و اثر گذاری بر حاکمان و مقامات موجود بسیار واجد اهمیت است و تا وقتی توانی در روح و جسم خود داریم و می توانیم دارای اثر بخشی و اثر گذاری باشیم نباید نا امید و مایوس بشویم و از ادامه راه منصرف شویم و باید با تلاش و همت جمعی و پیکره واحد و هماهنگ این مسیر سخت را بپیمائیم.
کافی است وضع امروز و اثرگذاری فعالان صنفی و جامعه بزرگ بازنشستگان را بر مقامات کشور با سالهای قبل از ۹۵ مقایسه و ارزیابی فرمائید. سالهائی که در سکوت و خلوت و در پارک ها و خانه ها سپری می شد و منتظر می ماندیم که دولت و مجلس عنایت و لطف کنند و چندرغاز بر حقوق بازنشستگی امان اضافه کنند ولی اکنون فعالین صنفی و نمایندگان بازنشستگان از طریق کانونها و فضای مجازی در کمیته های تخصصی ، کمیسیونهای مجلس و سازمانهای ستادی و اجرائی کلان دولت حضور فعال و اثر گذار دارند و مقامات تحت این فشارهای اجتماعی و صنفی گام به گام مجبور به واگذاری امتیاز و عقب نشینی شده و خواهند شد.
شک نکنید حق گرفتنی است و حق خود را خواهیم گرفت و پیروز خواهیم شد هر چند تحت فشارهای شدید اقتصادی و اجتماعی قرار بگیریم و مسیر را برایمان سخت و سخت تر کنند.

وحید محمدزاده

 

 

ج ) موافقت مجلس با دایمی شدن قانون مدیریت خدمات کشوری

نمایندگان مجلس با دایمی شدن قانون مدیریت خدمات کشوری موافقت کردند.
قانون مدیریت خدمات کشوری
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه ۲۶ اسفند) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی کلیات لایحه دایمی شدن قانون مدیریت خدمات کشوری، پس از استماع اظهارات موافقان و مخالفان، کلیات این لایحه را با ۱۰۹ رأی موافق، ۵۱ رأی مخالف و ۶ رأی ممتنع از مجموع ۱۹۴ نماینده حاضر در صحن به تصویب رساندند.
همچنین ماده واحده لایحه دایمی شدن قانون خدمات کشوری با ۱۰۰ رأی موافق، ۵۸ رأی مخالف و ۵ رأی ممتنع از مجموع ۱۹۴ نماینده حاضر در صحن تصویب شد.
در ماده واحده لایحه مذکور آمده است؛ قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب ۸ مهر ۱۳۸۶ با اصلاحات و الحاقات بعدی از تاریخ انقضای مدت اعتبار آزمایشی آن دایمی می شود.

 

 

نصراله خلیلی

Related posts

Leave a Comment