گزارشی کوتاه از پیگیری نمایندگان بازنشستگان درباره بودجه همسان سازی حقوق بازنشستگان در سال آینده

گزارشی کوتاه از پیگیری نمایندگان بازنشستگان درباره بودجه همسان سازی حقوق بازنشستگان در سال آینده

خبرگزاری فرهنگیان : پیرو پیگیریهای مستمر پس از ماهها تلاش نهایتاً در مورخه ۹۷/۱۱/۲۹ امیر دکتر فرهنگی با تعدادی از دوستان صنفی موفق به دیدار آقای نوبخت شدند،‌ در این دیدار مشکلات ومعضلات حقوقی بازنشستگان ،،بالاخص افزایش بودجه همسان‌سازی یک بار دیگر برای ایشان بطورمفصل تشریح گردید،
بخشی از گزارش این دیداربشرح ذیل تقدیم میگردد:
۱. در مورد میزان اعتبار همسان سازی در لایحه بودجه ۹۸ ایشان اظهار داشت که:« مجلس و کمیسیون تلفیق پیشنهاد دولت یعنی ۲۰۰۰ میلیارد را تأیید نموده ولی من حداقل آن را ۴۰۰۰ میلیارد می کنم. اما اگر نمایندگان مجلس این رقم را افزایش دهند، من هیچ مشکلی با آن نداشته و حتی منابع آن را نیز لازم نیست مشخص کنند.»
۲. در مورد اصلاحات مورد نظر بازنشستگان در لایحه «اصلاح و دائمی شدن ق م خ ک. » نیز قول همکاری همه جانبه داد و قرار شد که با اصلاح جمله مندرج در ماده ۱۰۹ پیشنهادی دولت?( ۸۵ درصد به حداقل ۹۰ درصد-? بازنشستگان سال قبل به همان سال و …)موافقت و همراهی نموده و برای انجام عملی چنین کاری یک تیم از نمایندگان بازنشستگان، نمایندگان سازمان برنامه و سازمان امور اداری و استخدامی متشکل تا در مجلس قضیه را پیگیری نمایند ( این مورد مربوط به بهار سال ۹۸ است).
۳. همچنین دکترنوبخت قول دادند که :« با توجه به این که از عمر دولت کنونی حدود دو و نیم سال باقی مانده، پس از تصویب قانون مدیریت در مجلس، تا پایان دولت کنونی همسان سازی بازنشستگان به طور کامل انجام شود.»
مورد مهم مورد نظر هم این است که با توجه به این که برای اجرای موارد ۲و ۳ فرصت باقی است، لذا بند یکم یعنی افزایش اعتبار همسان سازی که در هفته آتی در صحن علنی مطرح خواهد شد برای بازنشستگان بسیار بسیار حائزاهمیت است.
لذا ازهمه عزیزان بازنشسته، به ویژه فعالین صنفی ورؤسای کانونهای بازنشستگی کشوری و لشکری تقاضامیشود باتلاش همه جانبه، بصورت انفرادی یاجمعی ، دیدارمجدد بانمایندگان علی الخصوص مجمع نمایندگان شهر واستان محل سکونت خود را در فرصت باقی مانده ( تا اوائل هفته آینده) در اولویت وسرلوحه کارشان قراردهند و از اعضای کمیسیون تلفیق و دیگر نمایندگان، افزایش بودجه همسان سازی درصحن علنی مجلس را مصرانه تقاضانمایند تا تبعیض وشکاف حقوقی بین شاغلین وبازنشستگان مرتفع و عدالت حقوقی برقرارگردد وبه این اجحاف وظلم ۱۱ساله خاتمه داده شود، همچنین سایرعزیزانی که نمی‌توانند با نمایندگان دیدارنمایند باارسال پیامک خواسته های صنفی خودرامصرانه مطرح وتقاضای همیاری نمایند.

 

با سپاس واحترام بازنشستگان لشکری و کشوری
نصراله خلیلی

برای مشاهده آخرین خبرهای فرهنگی بر روی موضوعات زیر کلیک کنید:

اخبار بازنشستگان

اخبار معلمان حق التدریسی

سرباز معلم
،صندوق ذخیره فرهنگیان

مقالات ارسالی برای واژه نیوز

مهمترین اخبار

کمپین حمایت از بازنشستگان

اخبار آموزش و پرورش

اختلاس های فرهنگی

اخبار اقتصادی و معیشتی فرهنگیان

اخبار بسیج فرهنگیان

اخبار دانشگاه فرهنگیان

پست های مرتبط

پیام بگذارید