کمیسیون تلفیق مرز همسان سازی را تغییر داد

 

 

 

اکوفارس: افزایش اولویت همسان سازی حقوق بازنشستگان از مستمری زیر ۲ میلیون تومان به زیر ۲. ۵ میلیون تومان درنهایت در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی رای آورد.
احمد همتی (عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی) با اشاره به اینکه من پیشنهاد کردم اولویتی که دولت برای تامین بودجه همسان سازی برای بازنشستگان تعیین کرده، تغییر کند و از زیر ۲ میلیون تومان به زیر ۲.۵ میلیون تومان افزایش پیدا کند، گفت:نمایندگان مجلس مایل هستند که این قانون به درستی انجام بشود اما مساله اصلی بودجه است.
وی افزود: افزایش اولویت همسان سازی حقوق بازنشستگان از مستمری زیر ۲ میلیون تومان به ۲.۵ میلیون تومان درنهایت در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی رای آورد. در عین حال دولت را مکلف کردیم که همسان سازی را با این اولویت هرچه سریعتر آغاز کند.
این عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: این درحالیست که دولت در لایحه بودجه «مجاز» به تامین بودجه و اجرای همسان سازی بود که با رای نمایندگان اکنون «مکلف» به انجام آن است. تا حدی که منابع اجازه بدهد، ابتدا این قانون برای مستمری بگیرهای زیر ۲.۵ میلیون تومان اجرا خواهد شد و بعد اگر منابع تامین شود، بیش از آن نیز اجرایی خواهد شد. فعلا تا همینجا در مورد همسان سازی حقوق بازنشستگان از سوی مجلس شورای اسلامی اقدام صورت گرفته است.
این درحالیست که بودجه همسان سازی که در لایحه بودجه دو هزار میلیارد در نظر گرفته شده بود، به نظر می رسد تغییری نکرده است.
نصراله خلیلی

برای مشاهده آخرین خبرهای فرهنگی بر روی موضوعات زیر کلیک کنید:

اخبار بازنشستگان

اخبار معلمان حق التدریسی

سرباز معلم
،صندوق ذخیره فرهنگیان

مقالات ارسالی برای واژه نیوز

مهمترین اخبار

کمپین حمایت از بازنشستگان

اخبار آموزش و پرورش

اختلاس های فرهنگی

اخبار اقتصادی و معیشتی فرهنگیان

اخبار بسیج فرهنگیان

اخبار دانشگاه فرهنگیان

Related posts

One Thought to “کمیسیون تلفیق مرز همسان سازی را تغییر داد”

  1. م د

    باخداقوت به خودخداقسم بااین روشی که درپیش است دین ودنیای مردم تباه میشود جوانان ازدین گریزانند همه چیز به اسم اسلام تمام میشود

Leave a Comment