چند خبر داغ هفته از همسان سازی حقوق بازنشستگان

چند خبر داغ هفته از همسان سازی حقوق بازنشستگان

 

 

هدف گذاری افزایش دریافتی بازنشستگان به ۸۰ درصد حقوق شاغلان

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: برای همسان سازی حقوق یک میلیون و ۴۲۰ بازنشسته کشوری که کمتر از ۲ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنند، ۱۵ هزار میلیارد تومان برای سال آینده لازم است و این در حالیست که برای اجرای کامل این طرح ۳۰ هزار میلیارد تومان نیاز است
تا یک و نیم سال آینده، ۵۰۰ هزار نفر دیگر به مجموع بازنشستگان این صندوق اضافه می‌شود. هم اینک ۹۵ و پنج دهم درصد از بازنشستگان کشوری زیر ۳ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنند.
وی ادامه داد: همسان سازی حقوق بازنشستگان و رساندن دریافتی آنان به ۸۰ درصد حقوق افراد شاغل، از مهمترین اهداف صندوق بازنشستگی کشوری است.

 

 

ی ) وام مسکن به بازنشستگان پرداخت می شود؟
اقتصاد نیوز: مدیرعامل بانک مسکن با اعلام این‌که پولی برای پرداخت تسهیلات مسکن به بازنشستگان نداریم و “راه‌های تامین مالی مسکن را محدود نمی‌کنیم” گفت: به فرض این‌که مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس رای بیاورد، باید محل تامین منابع این برنامه تغییر کند.
به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم، ابوالقاسم رحیمی‌انارکی در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسش تسنیم درباره اظهارات سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ مبنی بر تکلیف بانک‌ مسکن به پرداخت ۴۰ هزار فقره وام مسکن به بازنشستگان، اظهار کرد:‌ اصلا در جریان این موضوع نیستیم و مذاکره‌ای با بانک مسکن در رابطه با پرداخت وام به بازنشستگان انجام نشده است.

 

 

ح ) سامانه‌های “سرکاری” سازمان تامین اجتماعی برای پیگیری بسته‌های حمایتی!
گزارشات مردمی
سازمان تامین‌اجتماعی دو سامانه #۸*۱۴۲* و #۸*۱۴۲۰* و شماره‌تماس ۱۴۲۰ را برای مشمولان بسته حمایتی که هنوز پولی به حساب آن‌ها واریز نشده، اعلام کرده اما هیچ پاسخی از آن دو سامانه و نیز این شماره تماس به معترضان داده نمی‌شود/ تسنیم

 

 

چ ) پیش‎بینی تورم ۴۰ درصد در سال ۹۸
یک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه مردم شرایط فعلی اقتصاد کشور را قبول کرده‌اند، گفت: امکان ندارد قیمت کالایی که افزایش یافته است دوباره کاهش یابد و مسئولین با وعده کاهش قیمت ها در آینده، در واقع به دنبال زمان خریدن برای خود هستند.
بر اساس پیش بینی های انجام شده سال آینده نیز تورم ۴۰ تا ۵۰ درصدی خواهیم داشت.تسنیم

 

 

پ ) سال آینده حقوق بازنشستگان کمتر از ۲ میلیون و پانصد هزارتومان همسان سازی می شود.
محمدمهدی مفتح عضو هیات رئیسه کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۸ با اشاره به همسان سازی حقوق ها، توضیح داد: در قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه کل کشور تاکید شده است که باید حقوق بازنشستگان معادل ۸۰ درصد حقوق فرد همردیف شاغل باشد.
سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مراد قانونگذار از همردیف بودن یعنی اینکه مدرک تحصیلی، رتبه شغلی و منصب فرد بازنشسته و فرد شاغل کنونی یکی باشد، بنابراین باید حقوق بازنشسته ۸۰ درصد حقوق فرد شاغل هم ردیف او شود.
اگر مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه در صحن علنی تصویب و مورد تایید شورای نگهبان قرار گیرد موضوع همسان سازی حقوق های کمتر از ۲و نیم میلیون تومان اجرایی می شود. منبع: افکارنیوز/خانه ملت

جناب مفتح!

گوش بازنشستگان از این وعده ها پر است.
ما یقین داریم که هیچ معجزه ای در حقوق های زیر ۲٫۵ میلیون اتفاق نخواهد افتاد.

 

تهیه وتنظیم : نصراله خلیلی

Related posts

Leave a Comment