ما بکاریم تا مرفهین بی درد تناول کنند.!

ما بکاریم تا مرفهین بی درد تناول کنند.!

کار ندارم حقوق ۲۴۰۰۰۰۰ نیروی کشوری و لشکری بین ۱/۵ تا ۲/۵ میلیون و فقط تعدادی معدود عالیرتبه و بازنشسته ی لشکری حقوق حدود ۳ میلیون تومان دریافت میکند !
کار ندارم که وعده های رئیس جمهور چه بود و نتیجه چه شده !
به این فکر میکنم که صندوق ذخیره فرهنگیان کاشته ما بود که دیگران خوردند !
بخش عظیمی از اختلاسهای کشور کاشته ی ما بود که دیگران خوردند و به کانادا گریختند !
وام صفر درصد دانیال زاده که از بانک ایرانی در خارج از کشور گرفت و با دریافت ۲۴ درصد سود در همان بانک بصورت سپرده قرار داد سرمایه و کاشته ی ملت بود و آنها خوردند !
ویلای اهدایی به خانم حسین فریدون حق ملت بود که ایشان درو کرد !
اول سال ۹۷ مبلغ اندکی به حقوق من و شمای بازنشسته اضافه شد ولی در طولِ سال دلار ، سکه و حتی پراید از اندازه ی نهالی تا صنوبر یکباره قدکشید تا بقولِ دکتر راغفر که اقتصاد دان است جور خسارتِ بانکهای ورشکسته از کاشته ما جبران شود و کسانی که پولهای بانکها را تحت عنوان حقوق نجومی یا اختلاس بالا کشیده اند کاشته ی ما را درو کردند !
سال ۸۷ که باز نشست شدم با دو میلیون تومان برای خود و همسرم جهتِ حج ثبتِ نام کردم و تا سه الی چهار سال پیش هزینه حج برای هرنفر ۲ میلیون تومان میشد و الان برای هرنفر حدود ۳۰ میلیون تومان میشود که می بینیم به حج هم رحم نمیکنند و این نرخ ۱۵ برابر از حساب ماست و کسی نیست بپرسد که حقوقها مگر ۱۵ برابر شده است .!
پسری که می بیند جایی برای استخدام ندارد و لذا از رفتن به سربازی امتناع میکند و بعد از چند سال غیبت از خدمت سربازی با مدرک دیپلم ۱۸ میلیون تومان باید به دولت بپردازد تا معاف شود ؛ چنانچه از بدِ حادثه سالها در دانشگاه آزاد هزینه کرده باشد در اینصورت برای معافی از سربازی بیش از ۳۰ میلیون باید بکارد تا دیگران درو کنند !
اگر کار و حقوق برای جوانان نیست پس چرا به بهانه از این بیچاره پول میگیرید و آیا با این پول ها بخش خصوصی را حمایت میکنید ؟
با همه این تفاسیر ، در طول این هفته تعدادی از عزیزانِ بازنشسته ی لشکری به دیدار دکتر نوبخت رفته اند و حضرت محمد باقر افاضاتی از این قبیل داشته :
بودجه سال آتی ۴۳۵۰۰۰ میلیارد تومان بوده و حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان از بودجه ی ما محقق نمیشود ..!!!
با محاسبه کارشناسی همه میدانند که بعد از ۱۱ سال انتظار ، تعداد ۲۴۰۰۰۰۰ نفر بازنشسته کشوری و لشکری با ۳۱۰۰۰ میلیارد تومان به همترازی میرسند که تازه همین میزان همترازی بازنشسته را از زیر خط فقر نجات نمیدهد ولی چگونه است که وزیر تعاون برای اجرای دوساله همسانسازی و برای سال ۹۸ میزان ۱۵۰۰۰ میلیارد تومان درخواست کرده و جناب نوبخت با این میزان موافقت نمیکند چون ۳۵۰۰۰ میلیارد از بودجه سال آتی ممکن است که محقق نشود !
آیا عدالت ایجاب نمیکند که ۳۵۰۰۰ میلیارد تومان را از حقوق نجومیان ، سرمایه دارها ، رانت خواران و‌ وزرا و وکلا تامین کرد‌ !
عزم راسخ در دولت آقای روحانی و تیم اقتصادی ایشان حلِ مشکلاتِ مظلومان نیست !رئیس جمهوری که بجز خنده های بیخیالیِ از اعماق سینه ی خود چیزی دیگر از او بعد از وعده هایش بر خاطره ها ثبت نشده و این درحالی است که حالِ این مردم را با همین بیخیالی خود به افسردگی تبدیل کرده است ! برای هر اقدام مشکوک توجیهی ارائه میدهد !
گوشت صادر میشود چون در داخل ارزان است و این در شرایطی است که حقوق یک پنجم مردم ، کارمندان و بازنشستگان با این رشدِ قیمتِ مایحتاج اولیه به نفسهای آخر افتاده !
حقوق خودتان بالای ده میلیون تومان و چه حسی از واقعیت های دردناک زندگی ما بازنشستگان دارید !
این دو دوره ریاست جمهوری به مسئولیت جناب روحانی و تیم او بدخاطره ترین وضعیت معیشت برای همگان فراهم شده و فقط باید به درگاه خداوند عرض نمود : به فریادمان برس !

 

 

محسن میرزایی

ارسالی : نصراله خلیلی

Related posts

Leave a Comment