دیدگاه متفاوت ۲ وزارتخانه درباره حذف کنکور

 

جبار کوچکی نژاد نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه طبق مصوبه مجلس باید کنکور به صورت تدریجی حذف شود، گفت: طبق قانون، دولت موظف است تا پایان سال ۹۷ کنکور را حذف کند و شرط معدل تا ۸۵ درصد در پذیرش دانشجو تاثیرگذار باشد.

وی با بیان اینکه وزرای علوم و آموزش و پرورش و همچنین اعضای سازمان سنجش اقدامی در جهت اجرای این قانون انجام نداده‌اند، افزود: در نهایت مقرر شد که کنکور برای یک سال دیگر نیز برگزار شود.

نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس با تاکید بر اینکه وزارت آموزش و پرورش و علوم و تحقیقات ۲ دیدگاه بسیار متفاوت درباره حذف کنکور دارند، ادامه داد: درباره بحث‌های آموزش در دولت هرج و مرج وجود دارد؛ یعنی وزارت آموزش پرورش می‌گوید که ما آمادگی حذف کنکو را داریم و سوابق تحصیلی جایگزین کنکور شود اما مسئولن وزارت علوم می‌گویند که زیر ساخت‌های لازم برای حذف کنکور وجود ندارد.

کوچکی نژاد با بیان اینکه وزارت علوم موافق حذف کنکور نیست چرا که از محل برگزاری آن درآمد کسب می‌کند، اظهار داشت: مافیایی وجود دارد که مانع حذف کنکور هستند و از برگزاری کنکور درآمد فراوان کسب می‌کنند.

انتهای‌ پیام/

Related posts

Leave a Comment