حقوق بازنشستگان ، متناسب با نرخ تورم سال ۹۸ افزایش یابد

اخبار حقوق بازنشستگان ، متناسب با نرخ تورم سال ۹۸ افزایش یابد

 

 

 

عضو کمیسیون تلفیق مجلس: اخبار حقوق بازنشستگان متناسب با نرخ تورم سال ۹۸ افزایش پیدا کند.
عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۸ مجلس پیشنهاد داده است که باید در سال آینده حقوق اقشار کم درآمد متناسب با تورم و حقوق های بالا حداقل ۲۰ درصد افزایش یابد.
سیدمهدی فرشادان با اشاره به افزایش حقوق در سال آینده و روش پلکانی اعمال شده در سال ۹۷، گفت: با سبک پلکانی افزایش حقوق که در سال ۹۷ اجرا شد موافق نیستم، با این حال معتقدم باید افزایش حقوق تمام اقشار با توجه به نرخ تورم باشد.
با اشاره به عدم امکان افزایش حقوق ها متناسب با نرخ تورم سال ۹۸، اظهار داشت: اکنون که نمی توانیم قد و قواره تورم حقوق ها را افزایش دهیم باید حقوق های زیر خط فقر که بسیاری از کارمندان را شامل می شود، بیشتر از ۲۰ درصد افزایش یابد.
نماینده مردم سنندج و دیواندره در مجلس تاکید کرد: افزایش بیشتر حقوق های پایین تر نبایدبه منزله عدم افزایش حقوق های بالاتر باشد، بلکه باید حقوق افراد آسیب پذیر افزایش بیشتری به نسبت حقوق ها بالا باشد، به عبارتی حداقل افزایش حقوق ها در سال آینده باید ۲۰ درصد در نظر گرفته شود.
وی در این باره که دولت منبع لازم برای افزایش حقوق بیشتر از ۲۰ درصد را پیش بینی نکرده است، گفت: این که دولت نمی تواند حقوق را متناسب با تورم افزایش دهد ایراد محسوب می شود، دولت باید با برنامه ای هوشمند متناسب با میزان تورم افزایش حقوق ها را پیش بینی کند.
فرشادان در ادامه با بیان اینکه پیشنهادی برای افزایش حقوق ها بین ۲۰ تا ۵۰ درصد را دارد، توضیح داد: هر چند اجرای این پیشنهاد با لایحه بودجه دولت ممکن نیست اما باید افزایش حقوق هوشمندانه اتفاق بیفتد تا متناسب با تورم باشد.
وی ادامه داد: فلسفه و الزام افزایش حقوق این است که دولت ها تورم سال آینده را پیش بینی کند و متناسب با آن حقوق ها را افزایش دهد، اکنون که امکان آن وجود ندارد همه حقوق ها متناسب باتورم سال آینده افزایش پیدا کند باید افزایش حقوق ها بالا حداقل ۲۰ درصد باشد و حقوق های پایین و بازنشستگان متناسب با تورم سال باشد.

 

 

نصراله خلیلی

برای مشاهده آخرین خبرهای فرهنگی بر روی موضوعات زیر کلیک کنید:

اخبار بازنشستگان

اخبار معلمان حق التدریسی

سرباز معلم
،صندوق ذخیره فرهنگیان

مقالات ارسالی برای واژه نیوز

مهمترین اخبار

کمپین حمایت از بازنشستگان

اخبار آموزش و پرورش

اختلاس های فرهنگی

اخبار اقتصادی و معیشتی فرهنگیان

اخبار بسیج فرهنگیان

اخبار دانشگاه فرهنگیان

پست های مرتبط

پیام بگذارید