تعیین و تامین سبد معیشت خانوار مطابق با شرایط استاندارد زندگی امروز یک ضرورت گریز نا پذیر.!!!

 

 

 

آیامی‌دانید….
علل بسیاری از بیماری‌ها، این است که بدن به طور طبیعی و کافی به علت کمبود موادغذایی پروتئینی مانند گوشت، مرغ، ماهی و غیره، نمی‌تواند؛ برخی ماده‌های شیمیایی و پروتئینی را که بدن لازم دارد، تولید ‌کند.

با قیمت های روزافزون گوشت ومرغ و ماهی و سایر اقلام غذایی منبعد شاهد بیماری‌های جسمی و روحی بیشتری خواهیم بود از جمله درد عضله و مفصل، کم خونی، فشارخون و ضربان قلب پایین، مشکلات کبد، ضعف سیستم ایمنی، ابهام ذهنی و ناتوانی در تفکر وغیره.

بیمار که میشوی با هزینه های بالای درمان مواجه خواهی شد. وناتوانی در تغذیه ی کافی و درمان مناسب شرایط زندگی فرد را جهنمی تر از قبل خواهد کرد.
چه بایدکرد که ما توده های وسیع از این فقر وگرانی و فلاکت عمومی در مملکتی که هجدهمین کشور ثروتمند دنیاست رهایی یابیم.؟!!

 

 

ب) آیا فریادرسی نیست!!!!؟

چه کسی مسئول پیگیری حقوق پایمال شده ی بازنشستگان کشور است؟

جناب شریعتنداری وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی

جناب تقی زاده مدیر عامل صندوق بازنشستگی

لطفا به موارد زیر صادقانه پاسخ دهید و ضمن شفاف سازی اعلام نمایند تا کی بازنشستگان مظلوم باید در کف خیابان خواسته های به حق و قانونی را مطالبه نمایند:

۱- شفاف سازی درمورد درج فیش حقوقی خود و دیگر مزایای خود و بخصوص پاداشهای دریافتی معاونین فنی ، مشاورین و مدیران سازمانهای صندوق های بازنشستگی در استانها را در سایت صندوق بازنشستگی کشور اعلام و شفاف سازی نماید، بخصوص هزینه سفرهای استانی مدیر عامل صندوق در چند ماه گذشته ……

۲- شفاف سازی میزان سرمایه و اندوخته نقدی و درآمدهای کلیه شرکتهای وابسته به صندوق های بازنشستگی کشوری بصورت ماهانه درسایت سازمان بازنشستگی ….

۳- شفاف سازی میزان سود حاصل از پرداخت وام های سالیانه ای که از ابتدا تا کنون به بازنشستگان پرداخت شده ! آیا این وام ۵ میلیون تومانی مطابقت با سود حاصل از سالهای گذشته تا کنون دارد یا خیر و مجموع اندوخته بازنشستگان از محل اخذ این سودها شفاف سازی نمایید!

۴- شفاف سازی روش انتخاب اعضای هیات مدیره شرکتهای تحت پوشش صندوق و جایگاه بازنشستگان درارکان شرکتها….

۵- شفاف سازی برای اینکه چرا مدیریت شرکتها و مراکز تحت پوشش از بازنشستگان توانمند استفاده نشده و نمیشود !؟

۶- شفاف سازی به روش اختصاص ۲۲۰۰میلیارد تومان اعتبار را برای همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری در سال های ۹۶ و ۹۷ در یک جدول آماری (گروههای شغلی ، آمار و تعداد هر گروه، میزان ومبلغ اختصاص یافته به هرگروه طبق امتیاز، جمع و تراز و…) …!

۷- چه تدبیر و راهکاری برای اجرایی شدن ق م خ ک و همترازی و همسان سازی حقوق و موضوع بیمه درمانی کامل و کارآمد ودیگر امکانات رفاهی دارید مشکل اصلی و اساسی بازنشستگان وزیر محترم و مدیر عامل صندوق و روش رسیدن بازنشستگان به این خواسته ها بخصوص در تخصیص اعتبار و تامین منابع بودجه ۹۸ را بطور شفاف اعلام نمایید ؟

۸ -آیا قادر و توانایی این را دارید که بدهی بالای ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی دولت به این صندوقها را دریافت نمایید و فسادهای گذشته و موجود در صندوق ها را شفاف سازی نمایید و از طریق این منابع مشکلات معیشتی و درمانی بازنشستگان را برطرف نمایید؟

۹-آیا جذب نیرو و استخدام ها در شرکت های منتسب به صندوق چند درصد از فرزندان تحصیل کرده بازنشستگان می باشند و آیا حقی برای بازنشستگان در نظر گرفته اید؟

 

۱۰-آیا قادر هستید و تمایل دارید همترازی حقوق انجام گیرد و مکانیسم شما برای اجرایی کردن ماده ۶۴ برای همترازی حقوق و ماده ۸۵ برای بیمه کارآمد و تمام شمول چیست؟”ما یک فرد، گروه ، تیم یا کمیته خاصی نیستیم ، همه بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری هستیم و حق داریم که موارد بالا را بدانیم… “” بازنشستگان کشوری”

 

 

ج ) خط فقر در تهران ۳ میلیون و دویست هزار تومان اعلام شد / پیشنهاد مجلس برای افزایش حقوق کارگران تا ۴ میلیون تومان

زهرا ساعی (عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی)، در تشریح جزییات نشست امروز فراکسیون کارگری مجلس، گفت:

در این نشست این موضوع مورد بررسی قرار گرفت که با توجه به وجودتورم، افزایش نرخ‌ها و نوساناتی که در شرایط کنونی در بازار وجود دارد باید مبلغ چهار میلیون تومان به عنوان حداقل حقوق برای کارگران تعیین شود.

امیدواریم که با کمک دولت بتوانیم با افزایش حقوق این قشر شاهد ارتقای توان خرید قشر کم درآمد جامعه باشیم.

هم‌اکنون قشر زحمتکش کارگر با مشکلات متعدد اقتصادی مواجه هستند و دستمزدهای آنها به دلیل بالا بودن مخارج زندگی پاسخگوی نیازهایشان نیست.

در این نشست خط فقر از سوی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی برای زندگی در شهر تهران سه میلیون و دویست هزار تومان اعلام شد.

 

 

بازنشستگان کشوری – نصراله خلیلی

Related posts

Leave a Comment