تصویب نامه جدید دولت ، بازخریدی در کمین کارمندان با امتیاز ارزیابی عملکرد ضعیف!

تصویب نامه جدید دولت ، بازخریدی در کمین کارمندان با امتیاز ارزیابی عملکرد ضعیف!

 

 

 

از آنجا که امکان کسب امتیاز پنجاه درصد از کل امتیازات پیش بینی شده در فرآیند ارزشیابی عملکرد با حداقل تلاش در انجام کارهای محوله میسر می باشد و انگیزه ای را برای کارمندان بویژه نیروهای رسمی برای فعالیت بیشتر، بدنبال ندارد.
هیئت وزیران در راستای ارتقای سطح مشارکت کارمندان و جدیت در اجرای برنامه های عملکردی، حداقل امتیاز ارزشیابی عملکرد را از پنجاه درصد به هفتاد درصد تغییر داده است.
بنابراین بر اساس اصلاحیه فوق، کارمندان در صورتیکه امتیازات آنان در سه سال متوالی یا چهار سال متناوب از ۷۰ درصد کل امتیازات پیش بینی شده برای ارزیابی کارمندان کمتر باشد، در صورت نداشتن شرایط بازنشستگی موضوع (۱۰۳) قانون مذکور، بازخرید می گردند.

 

 

ب ) طرح رتبه بندی معلمان در یک دوره ۲۵ ساله اجرا می شود

 

عابدینی معاون دبیرکل شورای عالی آموزش ‌و پرورش : طرح رتبه‌بندی معلمان از سوی وزارت آموزش و پرورش پس از اصلاح به هیات دولت ارسال شده است.برای اجرای این طرح هر سال ۳۰ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
این لایحه به منظور ایجاد ساز و کارهای لازم برای ارتقای شایستگی های حرفه ای، منزلت و مرجعیت علمی و اجتماعی معلمان و افزایش انگیزه در راستای ارتقای فعالیت‌های آموزشی و پرورشی آنان تهیه شده است.
با این نظام، رتبه های حرفه ای برای طبقه بندی معلمان در نظر گرفته می شود و بر اساس هر رتبه، ضرایبی در امتیازات شغل و شاغل و در نتیجه حقوق و مزایا برای آنان لحاظ می‌ شود.

 

 

ج ) چند خبرکوتاه ، دست اول از واژه نیوز

 

وزیر راه و شهرسازی: سقف تسهیلات مسکن افزایش ندارد.
لاریجانی: کمیسیون صنایع به افزایش قیمت خودروها ورود پیدا کند.
وزیر صنعت خبر داد: قیمت خودرو پایین می‌آید.
شهردار فردیس: ۲ تن از کارمندان شهرداری فردیس به اتهام جعل اسناد و تخلفات دیگر بازداشت شدند.
نمایندگان در نشست علنی امروز پارلمان مجوز مجلس به دولت برای واگذاری زمین‌های مسکن مهر را صادر کردند.

 

د ) مهلت ثبت‌نام در کنکور سراسری ۹۸ تا روز دوشنبه، ششم اسفند تمدید شد

 

مشاور سازمان سنجش آموزش کشور :
ثبت‌نام در کنکورسراسری۹۸ تا ساعت ۲۴ روز ششم اسفند تمدید شد و داوطلبان می‌توانند تا این روز با مراجعه به سایت سازمان سنجش و مطالعه دفترچه راهنما درصورت واجد شرایط بودن ثبت‌نام کنند.تاکنون ۸۳۲ هزار و ۲۷۴ نفر در کنکور سراسری در رشته‌های با آزمون دانشگاه‌ها ثبت‌نام کرده‌اند.
زمان ثبت‌نام در کنکور کارشناسی ارشد به پایان رسیده است و تعداد ۱۴۸ هزار و ۴۳۱ نفر در مهلت دوباره در نظر گرفته شده، ثبت‌نام کرده‌اند.
آزمون نیمه‌متمرکز دوره دکتری سال ۹۸ صبح فردا در ۵۸ حوزه برگزار می‌شود. از روز سه‌شنبه ۳۰ بهمن کارت ورود به جلسه داوطلبان این آزمون بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته است و داوطلبان تا ساعت ۲۴ امشب می‌توانند کارت ورود به جلسه خود را دریافت کنند. نتایج اولیه آزمون دوره دکتری نیمه دوم فروردین۹۸ اعلام می‌شود.

 

 

منبع : آنا

نصراله خلیلی

برای مشاهده آخرین خبرهای فرهنگی بر روی موضوعات زیر کلیک کنید:

اخبار بازنشستگان

اخبار معلمان حق التدریسی

سرباز معلم
،صندوق ذخیره فرهنگیان

مقالات ارسالی برای واژه نیوز

مهمترین اخبار

کمپین حمایت از بازنشستگان

اخبار آموزش و پرورش

اختلاس های فرهنگی

اخبار اقتصادی و معیشتی فرهنگیان

اخبار بسیج فرهنگیان

اخبار دانشگاه فرهنگیان

پست های مرتبط

پیام بگذارید