۹۷ درصد کانون های بازنشستگان در کشور به وظیفه قانونی خود در دفاع از بازنشستگان عمل نمی کنند !!!

۹۷ درصد کانون های بازنشستگان در کشور به وظیفه قانونی خود در دفاع از بازنشستگان عمل نمی کنند !!!

 

 

 

خبرگزاری فرهنگیان: اعضای کانون های بازنشستگان آموزش و پرورش و در راس ایشان شورای عالی کانون ها تا کنون در راستای استیفای حقوق کسانیکه به شما رای داده اند ،تا از حق قانونی اشان دفاع کنید چه اقدامی به عمل آورده اید؟
شما از نظر شرعی وظیفه دارید تا نسبت به احیای قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب ۱۳۸۶ که توسط نمایندگان مجلس تصویب و به تائید شورای نگهبان رسیده است و قرار بود تا سال ۱۳۹۱ به مدت ۵ سال به صورت آزمایشی و پس از رفع مشکلات اجرائی به دائمی تبدیل گردد ولی پس از گذشت ۱۱ سال از اردیبهشت ماه سال ۹۷ تا کنون‌در کمیسیون های مجلس سرگردان و بلاتکلیف و از آن مهمتر با تغییرات دکتر نوبخت و همکارانش تحت هیچ عنوان نمیتواند گره گشای مشکلات مبتلا به بازنشستگان باشد چه گامی برداشته اید و چه اقدامی کرده اید ؟
شما باید با صراحت و قاطعیت تمام به نمایندگان استان خود در مجلس شورای اسلامی اعلان کنید که بازنشستگان موافق تمام مفاد لایحه مصوب سال ۸۶ هستند و قانون مدیریت خدمات کشوری باید با ادبیات مصوب سال ۸۶ مجدداً مطرح و مواد ۱۱۰ و۱۰۹ که ناقض حق قانونی بازنشستگان کشور است را از لایحه کنونی حذف نمایند.
ما بازنشستگان آموزش و پرورش از اعضای هیات مدیره کانون های بازنشستگان درخواست می نماییم در اسرع وقت نسبت به تشکیل کارگروه دفاع از حقوق بازنشستگان در استان خود اقدام و ضمن برگزاری جلساتی با نمایندگان استان و نماینده ارشد سیاسی دولت و استانداران مشکلات معیشتی و درمانی بازنشستگان را به ایشان اطلاع و از آنان درخواست نمایند تا در جهت استیفای حق قانونی بازنشستگان از هیچ کوششی دریغ نورزند.
اگر میتوانید بسم الله و اگر قادر به دفاع از حق ما نیستید محبت فرموده استعفا بدهید تا افرادی که آمادگی دارند تا از مجاری قانونی و بدور از هرگونه قانون ستیزی مسائل و مشکلات بازنشستگان را پیگیری نمایند. با برگزاری انتخابات زود هنگام انتخاب و مشکلات بازنشستگان را حل و فصل نمایند.
آقایان دست اندرکاران کانون های بازنشستگان: فقط وظیفه شما فقط حل و فصل مسائل ناچیز رفاهی از قبیل احداث رستوران و وام قرض الحسنه و یا ثبت نام سفرهای سیاحتی و زیارتی و این قبیل امور نیست.ما بازنشستگان در این وانفسای گرانی بنیاد کن جانمان به لبمان رسیده است، به نان شب محتاجمان کرده اند با این “قوت و بخور و نمیر” تحت عنوان حقوق ماهانه یا به عبارت صحیح تر (نمیرانه)و تورم سرسام آور کلمه مسافرت و سفر چه معنی و مفهومی میتواند برای ما داشته باشد.
بازنشستگان نجیب بدانید و آگاه باشید:
۹۷ درصد کانون های بازنشستگان در کشور به وظیفه قانونی خود که دفاع از حقوق قانونی همکاران اشان است دفاع نمی کنند و متاسفانه کانون بازنشستگان استان شما نیز در جمع این ۹۷ درصد قرار دارد.
اگر خلاف واقع است مستندات خود را در این ارتباط در فضای مجازی جهت تنویر افکار عمومی منتشر نمایند. مجدداً تاکید می نماید اگر وضعیت به همین گونه جلو برود و دکتر نوبخت و تیم اقتصادی دولت به روال دو سال گذشته عمل نمایند که گزارش های رسیده تا کنون مبین همین نکته میباشد و کانون های بازنشستگان نیز به روزمرگی چند سال گذشته خود ادامه داده و نسبت به وضعیت معیشت و درمان کسانی که به آنان رای داده تا مدافع حق قانو اشان باشند همچنان بی تفاوت باشند.وضعیت بازنشستگان به گونه ای رقم خواهد خورد که باید خود را زنده به گور کنیم.
“حافظ وظیفه تو دعا گفتن است و بس”‌

 

“جمعی از بازنشستگان کشوری”- محمدآقایی

 

 

ارسالی : نصراله خلیلی

Related posts

Leave a Comment