۱۴ هزار میلیارد تومان از درآمد فرهنگیان به یغما رفت

۱۴ هزار میلیارد تومان از درآمد فرهنگیان به یغما رفت

 

 

 

 

نماینده دادستان تهران با اشاره به این که متهمان ۱۴ هزار میلیارد تومان ازدرآمد فرهنگیان را باتخلفاتشان به یغما برده‌اند گفت: متهمان وکیل و امین بانک محسوب می‌شدند و مالک وجوه مردم بوده‌اند و ملزم به رعایت آیین‌نامه ها جهت اخذ تسهیلات بوده‌اند اما با تبانی با برخی از تسهیلات گیرندگان موجب اتلاف وجوه این بانک شده‌اند.

مدیران شرکت بانک سرمایه با دادن تسهیلات بدون ضابطه خسارت‌های هنگفتی به سرمایه مردم زده‌اند . متهمین حاضر در جلسه با ارائه تسهیلات به شرکت ‌هایی که خودشان اقدام به تاسیس آ‌ن کرده‌اند ضررهای زیادی به این بانک زده‌اند.

نماینده دادستان تهران گفت: با اشاره به گزارش بانک مرکزی ؛

– مستندات و اقاریرمتهمان تخلفات ۳۲ تن مشهود است و فرض سهل‌انگاری متهمان که با توجه به اینکه این افراد در شرف بازنشستگی بودند و سابقه‌ای در حدود۲۰سال در حوزه بانکی دارندمردود و خیانتشان مشهود است.

– تعدادی از مدیران بانک سرمایه امتیازات و مبالغ قابل توجهی به برخی افراد داده‌اند برفرض مسائل یاسر ضیائی قائم مقام بانک سرمایه در قبال خوش‌ خدمتی به حسین هدایتی ۲۵ میلیارد از حسین هدایتی دریافت کرده و اکنون هم در منزل وی سکونت دارد . پرویز کاظمی نیز در ازای خدمات و تسهیلات ۶۰۰ میلیاردتومانی به هدایتی به سمت عضویت در هیات مدیره استیل‌اذین درآمده است.

– در ارائه تسیهلات به گروه هدایتی و جهانبانی ارکان اعضای هیات مدیره بانک به هشدارهای کارشناسان در خصوص عدم پرداخت وثیقه اعتبار سنجی و … توجهی نکرده بودند که حکایت از سوء نیت متهمان دارد.

– اظهارات متهمان حکایت از نقض عالمانه و عامدانه دارد اما این افراد برای توجیه اقدامات خود برخی دستورات شفاهی مدیران ارشد این بانک را علت اقدامات خود اعلام کرده‌اند.

 

 

منبع خبر فارس

Related posts

Leave a Comment