سخن غریب از حسام الدین آشنا..

سخن غریب از حسام الدین آشنا..

 

 

 

اخیرا کلیپی از بخشی از سخنرانی جناب حسام الدین آشنا رئیس مرکز بررسی های استراتژیک ، مشاور آقای دکتر روحانی در فضای مجازی دست بدست میچرخد که انصافا از جهات عدیده عجیب و سوال برانگیز است و بیش از همه خودِ ایشان بهتر است جوابگو باشد ! نامبرده سخن از مافیایی زیاده خواه و جریانی اختاپوسی رازگشایی میکند که در بلعیدن بودجه به حد و مرزی پایبند نیست و چنانچه پاشنه بر وفق مراد این جریان مافیایی نچرخد حتی کل بودجه ی مجلس و مملکت را متوقف میکند تا حق خود را بگیرد و جالب اینکه با کدهایی که جناب آشنا میدهد این جریان مزین با نامهای مقدس و در ظاهری معنوی به چنین چپاول زورگیرانه و مافیاگونه دست می یازد که حتی رسما اسم میبرد که جامعه المصطفى نزد آن هیچ است !
در نگاهِ اول ..؛ مطلب بسیار دلسوزانه و خیرخواهانه و کاملا در جهت حفظ منافع مردم بنظر میرسد ؛ و اما ابعاد قابلِ تامل دیگر این افشاگری مبهم …
اولا هر شنونده عاقلی برایش تنها سوالی که مطرح میشود جز این نیست که این مافیای اختاپوسی کی و کدام است که حتی زور رئیس جمهور به آن نمی رسد و حتی سرانِ دو قوه مجریه و مقننه ماتِ بازی شطرنج این جریان هستند !
ثانیا این ذهنیت حاصل میشود که بدون شک این جریان باید قدرتمندتر از روسای دو قوه باشد که ناخواسته افکارِ جامعه به چه سویی سوق داده میشود و یا لااقل مرجعیت و مقام معظم رهبری هم زور آن جریان مافیایی نمی آیند !
جناب آشنا از حضرتعالی کلیپِ بوسیدنِ دستِ جناب آیت الله جنتی رئیسِ محترم مجلس خبرگان ؛ دبیر شورای نگهبان و عضو شورای مصلحت نظام هم دیده شده که حکایت از ذوب بودن حضرتتان در عشق به روحانیت است !
در حمله اخیرتان به جناب رحیم پور ازغدی هم تاکید بر این مطلب داشتید که آن مجاهد سلحشور با آموزه های خود نسل جوان را ضد آخوند بار می آورد ! از خودتان و تحلیل هایی که جناب روحانی در روز ارائه بودجه ۹۸ در مجلس بیان فرمودند و مردم را به مطالبه چون و چرای بودجه نمودند ؛ و اشاره کردند که چرا دستگاهها دانشگاههای مختلف تاسیس میکنند و مگر بیش از یک وزارت علوم و آموزش عالی نیاز داریم‌ ؟
این جملات آیا نوعی فرار به جلو و از جنس ( بگم ! بگم ) جنابِ احمدی نژاد نیست ؟
جنابان آشنا و روحانی .‌! چنانچه موارد مافیایی در زیر مجموعه دولت ایجاد شده و هزینه بَر است که انحلال آنها باید براحتی از عهده دولت برآید ؛ و‌ اگر زور شما نمیرسد که باید شفاف اطلاع رسانی نمایید !
برای بازنشستگانی که از سال ۸۶ منتظر اجرای قانون مدیریت و خدمات کشوری و اجرای عدالت هستند ، برای کارگران که گاه ماهها حقوقشان میماند و برای جوانان‌ بیکار یقینا این کنجکاوی حاصل میگردد که حقشان از حلقوم کدام مافیا پایین میرود و محکوم به سوختن و ساختن هستند !
ذهنیت منفی که از مصاحبه ی جناب آشنا در جامعه حاصل میشود بطور عادی دهها بار بیش از سخنان جناب رحیم پور مخرب تر است و همه چیز را در ابهام نگه داشتن است !
آیا در شرایط ملتهب کنونی چنین روشنگریِ در ابهامی نوعی مافیای تخریب و جریان ساز نیست !
سخنانِ جناب آشنا سبب التهابِ بیشتر و تحریک جامعه نمیشود و سوال برانگیز نیست ؟
یا با افشا و اسم بردنِ صریح ؛ بانی قضیه مافیایی را شفاف بیان کنید تا زیاده خواهان را بشناسیم و یا با سخنِ در لفافه ؛ منتظر عواقبِ سوء آن بر جامعه و آحاد آن و ایجاد شک به همه ی افراد و بزرگانِ نظامِ مقدس باشید …!!
در ضمن ذهنیتی که درباره کربلای ۴ و دفاعِ مقدس بوحود آوردی و اشک بزرگانِ جبهه و جنگ را جاری نمودید ، بجای خود که برای بنده سوال است که آیا تمام مسائل جامعه را حل فرمودید که چنین سرگرمی هایی برای مردمِ نجیب ایجاد میکنید !
ماجرای ترویجِ زبانِ سُرخه ای و ضرب المثلش و ترکیبِ ” زن و ناوین _ میدانم و نمیگویم ” بماند که خودش فتح باب شبهه جدیدی بود !
فقط در این شرایط باید گفت : التماس بصیرت..!!!

 

 

محسن میرزایی

ارسال : نصراله خلیلی

برای مشاهده آخرین خبرهای فرهنگی بر روی موضوعات زیر کلیک کنید:

اخبار بازنشستگان

اخبار معلمان حق التدریسی

سرباز معلم
،صندوق ذخیره فرهنگیان

مقالات ارسالی برای واژه نیوز

مهمترین اخبار

کمپین حمایت از بازنشستگان

اخبار آموزش و پرورش

اختلاس های فرهنگی

اخبار اقتصادی و معیشتی فرهنگیان

اخبار بسیج فرهنگیان

اخبار دانشگاه فرهنگیان

Related posts

Leave a Comment