زود انزالی علت و درمان آن در طب اسلامی

زود انزالی علت و درمان آن در طب اسلامی

 

 

 

 

در این مقاله قصد داریم به طور مختصر در مورد زود انزالی علت و درمان آن در طب اسلامی بحث کنیم. بطور طبیعی مدت زمان لازم برای اینکه یک مرد به ارگاسم برسد بین۵ تا ۱۰دقیقه (بسته به سن و شرایط جسمی فرد) متغیر و بطور متوسط ۵ دقیقه برای مردان جوان است. هر چند بیشتر آقایان تمایل دارند مدت زمان بیشتری تا رسیدن به ارگاسم داشته باشند ولی زمان ارگاسم اصلاً مهم نبوده و کیفیت ارگاسم به ویژه همزمانی ارگاسم طرفین از اهمیت برخوردار است.

 

انـزال زودرس (زود انزالی) چیست؟

انـزال زودرس (زودانزالی) بـه انـزالی غیر قابل کنترل گفته می شود که قـبـل از نـزدیـکـی و انـجـام رابطه ی جنسی و یا مدت زمان بسـیـار کـمـی پـس از آن بـا میزان تحریک کم و خلاف میل فـرد انـجـام گیـرد.

 

زمان استاندارد انزال در مردان :

زمان استانداردی برای رسیدن به انزال در نظر گرفته نشده است. با وجود اینکه طبق نظر اکثریت افرادی که در مطالعات شرکت داشته‌اند یک سری زمان‌هایی پیشنهاد شده اما هیچ کدام قطعی نیستند چون این زمان بسته به نظر و رضایت افراد از رابطه زناشویی‌شان از هر زوج تا زوج دیگر متفاوت است اما پیشنهاد شده که اگر در ۵۰ درصد یا بیشتر موارد ارتباط زناشویی انزال زمانی اتفاق افتاد که فرد و یا همسرش راضی نبودند یعنی فرد مشکوک به این اختلال هست و می‌توان وی را مورد تشخیص و درمان قرار داد.

در ضمن این مهم است که اول ببینید چه زمانی متوجه شدید که اختلال زود انزالی را دارید و از کجا متوجه شدید. آیا خودتان ناراحتید؟ همسرتان از روش رابطه راضی نیست، معمولا گرفتن شرح حال دقیق از زوجین جزو سنجش‌های اولی‌‌ است که برای تشخیص و درمان اختلال زود انزالی انجام می‌شود، چون رابطه زوج‌ها در ایجاد و یا دامن زدن به مشکل زود انزالی نقش به سزایی دارد.

 

عواقب زود انزالی مردان :

مساله زود انزالی می‌تواند باعث نارضایتی جنسی در هر دو طرف شده و اضطراب ناشی از این مشکل را بیشتر کند. زود انزالی یکی از متداولترین اختلال فعالیت زناشویی در مردان است و ممکن است برای هر مردی در بعضی از مراحل زندگی رخ دهد.

اکثر موارد زود انزالی فاقد عامل یا دلیل خاص است. عوامل روانی مثل اضطراب، احساس گناه یا افسردگی نیز ممکن است به زود انزالی منجر شوند. در برخی موارد، زود انزالی ممکن است به خاطر عوامل پزشکی مثل مشکلات هورمونی، آسیب‌های جسمی و یا عوارض جانبی بعضی داروها باشد.

ابتلا به عارضه زود انزالی منجر به بروز اختلالات روان مانند اضطراب، افسردگی و سردی روابط زوجین می‌شود و بر روان آنان تاثیر می‌گذارد و به همین علت، بسیار مهم است که درباره عارضه زود انزالی بیشتر بدانیم و به موقع به مشاور مراجعه کنیم.

 

 

علل و دلایل زود انزالی

از جمله مهمترین دلایل زود انزالی می توان به موارد زیر اشاره داشت:

اضطراب و استرس

فشارهای روانی مختلفی که در فرد تنش و اضطراب به وجود می آورند می توانند منجر به تاخیر یا تعجیل در انزال شوند؛ بطور مثال درگیری های بین زوجین، ارگاسم نامناسب یا به ارگاسم نرسیدن شریک جنسی در روابط قبلی، نامناسب بودن زمان و مکان آمیزش همگی می توانند ایجاد تنش کنند و این تنش می تواند منجر به زودانزالی یا حتی دیر انزالی شوند. برای کاهش اضطراب و استرس کلیک کنید.

اختلال نعوظ

اختلال نعوظ یکی از انواع ناکارآمدی جنسی است که فرد به نعوظ کامل نمی رسد یا نمی تواند در حالت برانگیختگی باقی بماند؛ این اختلال به دلیل ایجاد تنش در فرد و تاثیرات روانی مانند کاهش اعتماد به نفس و فیزیولوژیکی مثل عدم گردش خون مناسب و انقباض و انبساط های مداوم که دارد می تواند موجب کاهش کیفیت رابطه جنسی می شود و بر روی انزال اثر گذار باشد.

افسردگی

وجود افسردگی می تواند تاثیرات منفی روی فعالیت های هورمونی فرد داشته باشد و همچنین از پیامدهای افسرگی کاهش یا افزایش شدید میل جنسی است که می تواند روی کیفیت رابطه ی جنسی، ارگاسم و میزان تحریک جنسی اثرگذار باشد. مقاله علائم افسردگی را مطالعه نمایید.

اشکال در سیستم هورمونی یا عصبی

اشکال در سیستم ورمونی یا عصبی یکی از عوامل پزشکی تاثیرگذار بروی کیفیت رابطه جنسی است، بالا و یا پایین بودن هورمون های جنسی می تواند بر روی میزان تحریک پذیری و کیفیت رابطه جنسی اثرگذار باشد.

بی توجهی اهمیت معاشقه پیش از آمیزش

عشق بازی و آماده سازی قبل از آمیزش می تواند از دلایلی باشد که از ارگاسم همزمان جلوگیری کند. چرا که تحریک ناکافی باعث می شود در حین آمیزش مرد به انزال نزدیک شود درحالی که خانم هنوز به اندزه کافی تحریک نشده تا بتواند ارگاسم را تجربه کند. برای اطلاع از اختلالات کژکاری جنسی کلیک کنید.
خود ارضایی
خود ارضایی مردان از جمله مواردی است که در طولانی مدت و با انجام مکرر بیش از حد می تواند مشکلات جنسی برای فرد ایجاد نماید. خود ارضایی در حد نرمال برای فرد مشکلی ایجاد نمی نماید. مقاله ترک خود ارضایی، خود ارضایی را مطالعه نمایید.

 

پیامد های زودانزالی

از جمله مهمترین مشکلات و پیامدهایی که زود انزالی برای افراد دارد می توان به موارد زیر اشاره داشت:

تاثیر بر روابط بین زوجین

انزال زودهنگام معمولا به این صورت است که مرد زودتر از شریک جنسی خود به انزال می رسد که این مسأله بدین معناست که شریک جنسی ارضا نشده و لذت جنسی را تجربه نکرده است که می تواند منجر به سردی رابطه و عدم گرایش برای آمیزش بعدی شود که به مرور زمان بر روی رابطه عاطفی زوجین نیز اثر گذار است به این دلیل که یکی از ابعاد مهم رابطه دچار جریانات تنش و کاهش کیفیت شده است.

کاهش اعتماد به نفس

زودانزالی بدلیل پیامد ها و اثراتی که روی روابط زوجین دارد و همچنین بدلیل تاثیری که روی خودپنداره ی جنسی مرد می گذارد می تواند سبب کاهش در اعتماد به نفس بشود.

 

 

درمان انزال زودرس مردان در طب اسلامی

در طب اسلامی با توجه به مزاج شخص ممکن است داروهایی اضافه و کم شود. برای همین بهتر است خودسرانه از این داروها استفاده نکنید. برای مشاوره با متخصصین طب اسلامی کلمه گرفتن نوبت را به شماره های زیر بفرستید:

۰۹۳۳۳۹۷۴۱۱۳

۰۹۰۳۰۹۰۶۶۹۸

 سادهترین درمان  روزی ۷ انجیر همراه با کندر ، انجیر را باز کنند و داخلش یک تکه کندر قرار دهند و بخورند.

پودر سداب ، شب قبل از خواب یک قاشق مربا خوری ( برای خرید اینجا کلیک کنید )

پودر کاسنی ، شب قبل از خواب یک قاشق مربا خوری ( برای خرید اینجا کلیک کنید )

 گیاه زنبق (ایرسا) . ( برای خرید اینجا کلیک کنید )

گیاه کراویا . ۱ساعت تا ۲ ساعت قبل از همبستر شدن، به اندازه یک قاشق مرباخوری یا غذاخوری بخورند. ( برای خرید اینجا کلیک کنید )

هر شب قبل خواب یک قاشق عسل و ۷ دانه سیاهدانه را بجوید و بخورید و بخوابید. ( برای خرید اینجا کلیک کنید )

 یک مثقال اسپند را صبح ناشتا با یک لیوان آب جوش ولرم قورت دهید و به هیچ وجه نجوید. تا هفتاد روز. ( برای خرید اینجا کلیک کنید )

 

برای مشاهده آخرین خبرهای فرهنگی بر روی موضوعات زیر کلیک کنید:

اخبار بازنشستگان

اخبار معلمان حق التدریسی

سرباز معلم
،صندوق ذخیره فرهنگیان

مقالات ارسالی برای واژه نیوز

مهمترین اخبار

کمپین حمایت از بازنشستگان

اخبار آموزش و پرورش

اختلاس های فرهنگی

اخبار اقتصادی و معیشتی فرهنگیان

اخبار بسیج فرهنگیان

اخبار دانشگاه فرهنگیان

Related posts

Leave a Comment