کوه یخ بحران صندوق‌های بازنشستگی !!!؟

کوه یخ بحران صندوق‌های بازنشستگی !!!؟

 

 

 

دو خبر کوتاه ، سرد حمایتی !!!!
بحران صندوق‌های بازنشستگی
کوه یخ بحران صندوق‌های بازنشستگی نیز حالا بیشتر رخ می‌نماید. محمدباقر نوبخت در بخش دیگری از سخنان خود به ۳.۵ برابرشدن هزینه‌های دولت در صندوق‌های بازنشستگی اشاره کرد و گفت: کمک‌های دولت به صندوق‌های بازنشستگی که پیش‌تر ۲۳ هزار میلیارد تومان بود، به ۸۱ هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.
اشاره نوبخت به کمک‌های دولت به چند صندوق ورشکسته کشور مانند صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تأمین اجتماعی نیرو‌های مسلح درحالی است که سازمان تأمین اجتماعی به‌عنوان بزرگ‌ترین صندوق بازنشستگی کشور هنوز محتاج کمک‌های دولتی نشده است و درحال‌حاضر با دریافت وام‌های با بهره سنگین از بانک‌ها امورات خود را می‌گذراند؛ بنابراین اگر سازمان تأمین اجتماعی نیز مانند صندوق‌های دیگر به کمک‌های دولت محتاج شود، می‌توان پیش‌بینی کرد که رقم موردنیاز دولت برای پرداخت هزینه‌های این صندوق‌ها مانند حقوق بازنشستگان، از رقم کل بودجه کشور بیشتر شود.
نکته جالب درباره بحران صندوق‌های بازنشستگی این است که با وجود چنین تهدیدی، دولت نه‌تن‌ها نگرانی عملی خود را درباره وضعیت سازمان تأمین اجتماعی نشان نمی‌دهد بلکه با دورریز شرکت‌های زیان‌دهنده و طرح عمرانی غیرمفید خود به این سازمان در ازای دیون و دست‌اندازی به منابع درمانی این سازمان از طریق تبصره‌ای در ماده واحده لایحه بودجه ۹۷ و ۹۸ عملا به تسریع بحرانی‌شدن وضعیت این صندوق بازنشستگی بزرگ کمک کرده است. فرارو
ب ) بسته حمایتی تامین اجتماعی
در حالی که اغلب اقشار جامعه در مرحله اول توزیع، بسته‌های حمایتی خود را دریافت کرده‌اند، اما هنوز کارگران و بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی که حقوق زیر ۳ میلیون تومان دارند، بسته‌های خود را دریافت نکرده‌اند. با توجه به اینکه این قشر از جامعه با محدودیت‌های معیشتی فراوانی رو به رو هستند، اما بازهم بسته‌ای از طرف دولت به این افراد ارائه نشده است.
به گفته محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بسته حمایتی دیگری نیز برای افرادی مانند کارگران ساختمانی، رانندگان، زنبورداران، صیادان و غیره که در این دو گروه نبودند، پیش‌بینی شده است که با همان شرط درآمد زیر ۳ میلیون تومان، در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد.
همچنین وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت که بسته حمایتی دیگری نیز برای دیگر بیمه‌شدگان و افرادی که در این گروه‌ها نبودند، پیش‌بینی شده که با همان شرط درآمد زیر ۳ میلیون تومان در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد.
مطابق اعلام جزئیات بسته حمایتی دولت، باید گفت که تاکنون دو مرحله (مشمولان کمیته امداد، بهزیستی و مددجویان) و سیاست جبرانی کارکنان دولت (واریز مبلغ ۲۰۰ هزار تومان به حقوق) انجام شده است. اکنون باید منتظر مراحل بعدی و جزئیات نحوه اجرای آن از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باشیم.

 

 

 

نصراله خلیلی

برای مشاهده آخرین خبرهای فرهنگی بر روی موضوعات زیر کلیک کنید:

اخبار بازنشستگان

اخبار معلمان حق التدریسی

سرباز معلم
،صندوق ذخیره فرهنگیان

مقالات ارسالی برای واژه نیوز

مهمترین اخبار

کمپین حمایت از بازنشستگان

اخبار آموزش و پرورش

اختلاس های فرهنگی

اخبار اقتصادی و معیشتی فرهنگیان

اخبار بسیج فرهنگیان

اخبار دانشگاه فرهنگیان

پست های مرتبط

پیام بگذارید