کمیسیون تلفیق مجلس اعتبار همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در بودجه ۹۸ را تصویب کند!!!

کمیسیون تلفیق مجلس اعتبار همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در بودجه ۹۸ را تصویب کند!!!

 

 

 

نایب رئیس کانون بازنشستگان مشهد بر ضرورت تامین اعتبار همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در لایحه بودجه ۹۸ تاکید کرد و از کمیسیون تلفیق مجلس خواست با مساعدت بیشتری بودجه مورد نیاز را تصویب کند.
رحمت الله پورموسی با اشاره به ارسال لایحه بودجه به مجلس اظهارکرد: در لایحه بودجه سال آینده موضوع افزایش حقوق بازنشستگان متناسب با نرخ تورم دیده نشده و همسان سازی حقوق بازنشستگان با کمبود اعتبار مواجه شده است.
وی ادامه داد: بارها تاکید کرده‌ایم که در کشور مشکل قانون نداریم و قانون به وفور وضع می‌شود ولی متاسفانه در اجرا دچار مشکل هستیم در حالی که بسیاری از کشورها، قبل از اجرای قانون، ‌ آن را به طور آزمایشی اجرایی می‌کنند تا بازخوردها و معایب و مزایای آن را شناسایی کنند.
وی با اشاره به ماده ۱۲ قانون برنامه ششم، گفت: بر اساس این ماده، دولت مکلف شده در طول اجرای این قانون، بدهی خود به سازمان تامین اجتماعی را بپردازد و سازمان تامین اجتماعی نیز حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران را در طول اجرای قانون متناسب‌سازی کند.
پورموسی تاکید کرد: با وجود آن که برخی از مواد قانون برنامه ششم عملیاتی شده ولی نزدیک دو سال است که همسان سازی حقوق بازنشستگان به دلیل نبود اعتبار اجرا نمی‌شود و تکلیف طلب ۱۵۰ هزار میلیارد تومانی تامین اجتماعی از دولت هم مشخص نیست.
وی با بیان این که درصد بسیاری از بازنشستگان با نان بخور نمیز گذران زندگی می‌کنند، ادامه داد: سال گذشته که تورم کنترل شده بود، دستمزد کارگران و بازنشستگان ۱۹.۵ درصد افزایش پیدا کرد اما اکنون که شرایط اقتصادی خاصی را تجربه می‌کنیم و قیمت برخی اقلام و مایحتاج ضروری خانوارها چندین برابر شده، افزایش حقوق کارکنان دولت ۲۰ درصد اعلام می‌شود و مشخص نیست درصد افزایش حداقل مزد کارگران و مستمری‌بگیران چقدر خواهد بود؟
وی افزود متاسفانه در طول سالهای اخیر برای مسکن کارگران و بازنشستگان اقدامی صورت نگرفته تا بخشی از هزینه‌های مسکن و اجاره بها را پوشش دهد، از طرفی یارانه‌ها هم در بودجه ۹۸ تغییر نکرده است و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان بلاتکلیف باقی مانده است. در چنین شرایطی چه کاری‌ می توان برای بهبود معیشت کارگران و بازنشستگان انجام داد؟
به گفته پورموسی، افزایش مستمری بازنشستگان پس از پیشنهاد سازمان تامین اجتماعی و تایید هیات امنای سازمان، باید در هیات وزیران تصویب شود و بعد از آن دولت، حقوق بازنشستگان را افزایش بدهد.
به گزارش شبکه خبری بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی پیش از این اجرای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تا پایان سال ۹۷ را به پرداخت شدن بدهی دولت به تأمین اجتماعی منوط کرده بود. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در روزهای گذشته گفته بود سازمان تامین اجتماعی هنوز بودجه سال ۹۸ خود را در هیات امنا تصویب نکرده است. به اعتقاد وی برای اجرای همسان سازی به ۳۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

١٠ درصد کارمندان مازاد دولت تعدیل می‌شوند !!!
دولت در لایحه پیشنهادی‌سال ٩٨ به دستگاه‌های اجرایی اجازه داده است حداکثر تا ١٠‌درصد نیروهای ‏مازاد خود را در صورت موافقت نیرو جابه‌جا کرده و در غیراین صورت نسبت به بازخرید، ‏بازنشستگی و فسخ قرارداد آنها اقدام کنند
به گزارش شبکه خبری بازنشستگان ‎بند سوم تبصره٢٠ لایحه بودجه ١٣٩٨ عنوان می‌کند که ‏دستگاه‌های اجرایی مکلفند همه اطلاعات مربوط به حقوق، فوق‌العاده‌های مستمر و غیرمستمر کارکنان ‏رسمی، پیمانی و قراردادی خود را در اختیار سازمان برنامه و بودجه، سازمان اداری و استخدامی کشور ‏و وزارت امور اقتصادی و دارایی قرار دهند.

 

 

نصراله خلیلی

برای مشاهده آخرین خبرهای فرهنگی بر روی موضوعات زیر کلیک کنید:

اخبار بازنشستگان

اخبار معلمان حق التدریسی

سرباز معلم
،صندوق ذخیره فرهنگیان

مقالات ارسالی برای واژه نیوز

مهمترین اخبار

کمپین حمایت از بازنشستگان

اخبار آموزش و پرورش

اختلاس های فرهنگی

اخبار اقتصادی و معیشتی فرهنگیان

اخبار بسیج فرهنگیان

اخبار دانشگاه فرهنگیان

Related posts

Leave a Comment