عدم اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری علت اصلی مشکلات بازنشستگان

سیری در قانون مدیریت خدمات کشوری، در خصوص دریافتی بازنشستگان کشوری

عدم اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری علت اصلی مشکلات بازنشستگان

 

 

سیری در قانون مدیریت خدمات کشوری، در خصوص دریافتی بازنشستگان کشوری
سیری در قانون مدیریت خدمات کشوری، در خصوص دریافتی بازنشستگان کشوری

 

با سلام و درود خدمت بازنشستگان
سروران گرامی!
ما در شرایط بحران معیشتی و درمانی و ناهنجاری در سه سال اخیر ، خصوصاً در سال جاری روبرو هستیم ، که دلایل آن قبلا برای آحاد بازنشستگان کشوری و لشکری به طرق گوناگون تفهیم شده که ریشه همه این مشقات ، فقدان اراده و تمکین دولتهای ادوار گذشته و حال ، از عدم اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری و تبعیضات ناشی از اعمال سیاستهای ناروا دولتها و عدم نظارت و پیگیری قوانین ساری و جاری از سوی دستگاههای نظارتی از جمله مجلس و دیوان محاسبات و سازمان بازرسی کل کشور و دیوان عدالت اداری ، عارض و گریبان گیر نسل اول انقلاب شده است.
جای تامل و تعقل میباشد ، چگونه کسانی که تا سال ۱۳۹۴ بازنشسته این کشور هستند باید از حقوق مصرح در همین قانون منع و یا برخلاف قانون محروم از حقوقها حقه خود با نادیده گرفتن بند ۹ اصل سوم قانون اساسی واقع شده اند؟؟!!.
با توجه به تورم لجام گسیخته سال ۱۳۹۷ و اعمال ضریب سنواتی ابتدای سالجاری به میزان ۱۰% و پیشنهاد ۲۰% دولت بدون جبران عدم پیش بینی سال جاری و احتمال افزایش تورم حداقل به میزان ۵۰%در سال آتی و تعریف خط فقر ۶میلیون توسط کارشناسان اقتصادی و برآورد خط حداقل خط معیشت زندگی به میزان ۸میلیون و میانگین افزایش حقوق بطور میانگین در حدود ۶۰۰هزار تومان در سال جاری و رسیدن میانگین دریافتی بازنشستگان به تقریبا ۲/۵میلیون تومان ، کاملا مشهود است که چه آینده دردناکی در سال آتی در انتظار خانواده عظیم بازنشستگان، میباشد.
قشر عظیمی از کارمندان و بازنشستگان و کسانی که متکی به حقوق ثابت دولتی و صندوقها میباشند با فاجعه بزرگی روبرو خواهند شد که تبعات اجتماعی و سوء تغذیه و فقر و گرسنگی و نا عدالتی …جامعه را فرا میگیرد.
با حساب سر انگشتی قدرت خرید متوسط خانواده های بازنشستگان کشور به یک سوم ،خط حداقل معاش و زندگی ، از لحاظ درآمد سقوط میکنند. و تقریبا ۹۵ %درصد بازنشستگان زیر خط فقر و فلاکت دچار خواهند شد.
مع الوصف عمده بازنشستگان دولت همانند مستمندان باید تحمل آلام زندگی در این شرایط سنی داشته باشند. مسلم است فشار روانی ناشی از این بی تدبیری موجب انقراض این نسل و بعلت بیکاری فرزندانشان تبعات ناگوار فقر و فحشا و..‌‌… را جهت بقاء به دنبال خواهد داشت.
هیچ یک از موارد مذکور همخوانی با آرمانهای اولیه انقلاب اسلامی ندارد.
تمسک به قانون و اجرای قانون و رعایت اصول قانون اساسی و پرهیز از توجیهات نخ نما، راهکار اصلی و تسکین بخش آلام مردم نجیب کشور است که هنوز امیدی به این مسئولین کشور دارند.

 

 

 

عسگر فریاد ارسالی : نصراله خلیلی

برای مشاهده آخرین خبرهای فرهنگی بر روی موضوعات زیر کلیک کنید:

اخبار بازنشستگان

اخبار معلمان حق التدریسی

سرباز معلم
،صندوق ذخیره فرهنگیان

مقالات ارسالی برای واژه نیوز

مهمترین اخبار

کمپین حمایت از بازنشستگان

اخبار آموزش و پرورش

اختلاس های فرهنگی

اخبار اقتصادی و معیشتی فرهنگیان

اخبار بسیج فرهنگیان

اخبار دانشگاه فرهنگیان

Related posts

One Thought to “عدم اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری علت اصلی مشکلات بازنشستگان”

  1. دهداری

    سلام.لطفا کلیف گفتار روحانی در اول انقلاب را نگاه کنید که گفتند حقوق بازنشسته ها و…..را بایدقطع شود چونکه سی سال کار کردند ومزدشان را گرفتند دگه نباید جیب خزانه راخالی کنیم که دلاور شهید والا مقام چمران میخواست تو دهنش بزند که ساکت شد. حال شما چه انتظاری از روحانی و فرزند ناخلفش دروغگوی سال گینس نوبخت بدبخت دارید من تقاضا دارم این کلیپ را تکثیر و در اختیار کلیه ذینفعان قرار داد و انها را دعوت به اعتراض جدیتر کرد و با عصا و ویلچر بیایند تو خیابان و نفرین بر روحانی و فرزندش نوبخت کرد.البته منظم وکنترل شده که بدخواهان نظام سواستفاده نکنند.

Leave a Comment