سبد خالی بازنشستگان ، وعده های غیر عملی با روزگار سخت اقتصادی !!!

سبد خالی بازنشستگان ، وعده های غیر عملی با روزگار سخت اقتصادی !!!

 

 

گزارشی از روزگار بازنشستگان تأمین اجتماعی که این روزها از وعده‌های عملی‌ نشده در رابطه با بسته حمایتی به تنگ آمده‌اند

 

سبدخالی بازنشستگان

سلامت نیوز: تورم افسارگسیخته و روزهای سخت اقتصادی موجب شده شرایط زندگی برای قشر ضعیف و حتی متوسط جامعه دشواتر از گذشته شود.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از همشهری ،بازنشسته‌ها، کارگران، مددجویان و جمعیت چند ده میلیونی حداقلی‌ بگیر در کشور به لحاظ معیشتی دوره پرمشقتی را سپری می‌کنند. از این‌رو چندی پیش برای تعدیل و تحلیل یافتن این بحران معیشتی که گریبانگیر جمعیت بزرگی شده، هیأت دولت در جلساتی تصمیم گرفت که آستین بالا بزند و در قالب بسته‌های حمایتی به کمک اقشار کم‌درآمد بیاید و بخشی از تورم و فشارها را جبران کند.
طبق وعده‌ها قرار بر این شد که در ماه جاری، بسته حمایتی دولت علاوه بر کارمندان دولت، بازنشسته‌های کشوری، لشکری، بازنشستگان تأمین اجتماعی و مددجویان کمیته امداد و بهزیستی به خانوارهایی که درآمد ماهانه آنها کمتر از ۳میلیون تومان است – اعم از گروه‌های کارگران ساختمانی، قالیبافان و شاغلان صنایع‌دستی، مشاغل آزاد و خویش‌فرمایان و رانندگان بین‌شهری و درون‌شهری، زنبورداران، کارگران باربر، شاغلان کارهای خانگی و… – نیز برسد، اما در عمل این طرح وارد فازهای پیچیده و تازه‌ای شد و حالا خیلی از واجدان شرایط از قلم افتاده‌اند. از جمله افرادی که همچنان در انتظار محقق شدن وعده بسته حمایتی هستند، جمعیت میلیونی بازنشستگان تأمین اجتماعی است؛ بازنشستگانی که در انتظار یکسان‌سازی‌ حقوق‌هایشان بودند و سال‌ها وعده شنیده‌اند و اما در عمل چیزی عایدشان نشده و حالا از بسته حمایتی هم جا مانده‌ اند.

 

نصراله خلیلی

برای مشاهده آخرین خبرهای فرهنگی بر روی موضوعات زیر کلیک کنید:

اخبار بازنشستگان

اخبار معلمان حق التدریسی

سرباز معلم
،صندوق ذخیره فرهنگیان

مقالات ارسالی برای واژه نیوز

مهمترین اخبار

کمپین حمایت از بازنشستگان

اخبار آموزش و پرورش

اختلاس های فرهنگی

اخبار اقتصادی و معیشتی فرهنگیان

اخبار بسیج فرهنگیان

اخبار دانشگاه فرهنگیان

Related posts

Leave a Comment